Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako prepojiť Samsung TV s DVD Orava

Ahoj,

vyženil som DVD prehrávač Orava DAV 100Y, ktorý by som chcel prepojiť s TV. Ak chcem prehrať DVD na TV, tak je jasné, že to ide cez SCART.

Je ale možné dostať zvuk z TV vysielania do DVD prehrávača?

Predsa len ten zvuk je kvalitnejší ako z TV. V prílohe posielam foto konektorov na TV aj DVD. Poraďte prosím ako to prepojiť a hlavne aké káble k tomu kúpiť.
Dík

Dost pochybuju, ze ta optika na tom DVD je vstup (podle dokumentace to jsou pouze VYSTUPY - Digitálny audio výstup: Áno/optický, koaxialný).
Ale rikas, ze to mas propojene scartem. To nejde v tom DVD prepnout, aby bral zvuk z externi TV (vetsinou AV1/AV2)..?
Jinak bys to musel dostat na ty cinche (to je audio vstup).

zasa na druhej strane chápem,že v dnešnej dobe,keď sa telefon kupuje podla toho ,ako vie fotiť,nie podla toho,ako sa s ním telefonuje a foťák podla toho,aké video natáča,nie aké robí fotky,by človek predpokladal,že dvd prehrávač vie aspoň prehrať A/V signál aj z externých zdrojov neobmedzene,bohužial,tu výrobcovia zostali len u podstaty,pre dvd prehrávač je primárnym a v podstate jediným zdrojom vstupného signálu dvd médium......