Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kombinovani RAM

Zdravim

Konecne mi dorazily ramky Kingston 2x2GB

a otazka je zda mam nechat zapojene i ty nynejsi Patriot 2x1GB nebo je odpojit co myslite ? nejak se v tom kombinovani ram nevyznam

kombinovat to mozes ale fungovat to bude tak ze ta 1,65V pojde na 1,5V a teda na pomalsej frekvencii, a ak je tato frekvencia pomalsia jak vie ta druha RAM tak to spomali este aj tu druhu RAM. T.j. pojde to pomalsie. Ono vseobecne BIOSy sami takmer nikdy nezvysuju napatie takze tie 1,65V moduly ti pojdu pomalsie vzdy, ked to nepretaktuje clovek rucne. Preto je 1,65V RAM odrb pre laikov (v skutocnosti im bezi na nizsej frekvencii jak ta ktoru im nabulikal predajca)