Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem blikají LED monitory?

ahoj,
rozhodl jsem se přejít ze svého 22" dellu 2209wa, který má podsvětlovací trubice CCFL na 27" monitor od iiyama s LED podsvícením a mám ho již doma nějaký den na vyzkoušení, ale co mi vadí nejvíce je, že jistým způsobem vidím obraz "velmi rychle blikat", či v něm vidím jakýsi neklid(jas jsem si musel dost stáhnout, jelikož moc svítí)..mnozí by si toho asi nevšimli, ale já už mám do monitorů dost nakoukáno, abych si dokázal všímat anomálií..u dellu si někdy taky všimnu jemného neklidu, ale musím se hodně soustředit..avšak ten 27" LED monáč je na tom v tomto hůře

takže by mě zajímalo, zda to může být spíše vadný kus, nebo s tím prostě u LED podstvícení s "pwm" počítat?

Ríkaš máš nakoukáno ...

Jediné co múžeš videt, teoreticky, je kolísaní intenzity jasu podsvícení vinou nekvalitního zdroje, zdroj "dýcha", to jo, to lze videt. Necnost regulačních smyček, kdejaké oscilace.

Osobne pred LED dávam prednost trubicím, výrazne lepší barevní podáni "bíle", LED, v tomto postupne delá pokrok, no ješte zdaleka to není to, co by melo být.
Mírna deformace barevní teploty u filmú a TV nevadí, tam je podíl "bíle" v obrazu nízky. No pri práci s texty, je to úplne jinak. LED nechcu videt, když nemusím.

ale co mi vadí nejvíce je, že jistým způsobem vidím obraz "velmi rychle blikat", či v něm vidím jakýsi neklid(jas jsem si musel dost stáhnout, jelikož moc svítí)

Myslím, že to, co vidíš, není "velmi rychle blikat", ale "velmi pomalu blikat".

Jen tak bokem...

Pokud hledáte velký monitor, který chcete na obecné až grafické použití, tak Dell U2713HM dokáže splnit vše, co od něj očekáváte. A právě protože dokáže splnit prakticky vše a přidává ještě navíc kvalitní zpracování a perfektní regulaci jasu, tak si odnáší naše ocenění TREFA. Dell U2713HM je navíc první monitor, který jsme měli na testy a uměl regulovat jas jinak než pulzní regulací. Monitor tudíž nebliká ani při minimálním jasu, což je zcela ojedinělé.

Viz http://www.svethardware.cz/art_doc-8D27B261450EEAC EC1257AA6003BCCD7.html

K tomu bych dodal jen tolik, že i v diskuzích pod recenzemi monitorů na extrahardware.cz tamní redaktoři připouští, že tento způsob řešení regulace LED podsvícení dělá některým lidem problém. Jedná se o menšinu. Bohužel patřím mezi tyto "postižené". Když jsem se s popsaným problémem prvně setkal v několika komentářích (myslím, že to bylo na US fóru Dellu, cca rok a půl zpět), nevěnoval jsem tomu moc pozornosti (nakonec několik reakcí k tomu bylo veskrze negativních, až "výsměšných"). Ve zkratce: Sám jsem to při první zkušenosti (UltraSharp U2312HM) subjektivně vnímal na způsob (pozadí za obrazem) "jako když se díváte na simulaci erupce na slunci, jakousi proměnnou erupční zářivou mlhovinu". Moc jsem nad tím nekoumal, vadila mi spíše příliš hrubá antireflexní vrstva daného e-IPS panelu (z toho krystalický efekt - "špinavá plocha"), ruku v ruce s vysokým minimálním jasem (nepraktické, pokud pracujete převážně ve Wordu, tj. bílé pozadí, černý text, tedy žádná výhra). Po třech dnech, kdy jsem monitor využíval, jsem začal trpět nepříjemnými (ostrými) bolestmi hlavy. Ty přetrvávaly, po zkoušce s monitorem nepracovat, ještě další dva dny.

To neni pravda, vzdyt mas moznost si koupit profesionalni NEC nebo EIZO. To ze je potreba za to zaplatit mi prijde jako vcelku normalni, prvni LCD monitory se prodavali za 100.000,- Dneska mas LCD za 5.000,- ale je to holt sunt, ja mam Fujitsu 24" za 14.000,- a uz to je vcelku uchazejici, pokud budes pozadovat opravdu kvalitni LCD, tak si priprav neco pres 30.000,- I tak je to dost slusne slevneni oproti prvnim LCD, ktere byly navic pouze 15" az 18".