Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s pc (sestava)

Dobrý deň,
Chcel by som poprosit o radu z niektorími komponentamy PC
potrebujem súrne pc a chcem do neho tieto 2 komponenty
http://www.alza.sk/amd-phenom-ii-x4-965-black-edit ion-d145518.htm
http://www.alza.sk/asus-m5a99x-evo-r2-0-d355445.ht m#popis
Ram by mala byt 8gb 2x4 kit
grafika podpora bud Crosfire alebo nvdia sli cena okolo 100€
a ostatok necham na Vás :)
ďakujem..
Změna předmětu, původně: Rada s pc (Kráťa)

Já nevím, ale za neodkladné lze považovat průjem, nebo plný močový měchýř i když je tu pražský případ, kdy byl život i měchýř položen na oltář etikety, ale počítačová sestava?

1. K čemu sestava má sloužit a kolik je předpokládaná cena?
2. Proč AMD?
3. K čemu SLI či CF, když jsou s tím spíše potíže než užitek? Navíc to musí uživit CPU a stejně jedna výkonná karta je lepší než stádo méně výkonných.

Když to chcete neodkladně, tak by byly dobré podrobnosti.

ano ale chcelo by to nieco lacnejsie mozno pomenit kusok nieke komponenty nech to wide do tych 600 a nie nad :)
.... newedel by si nieco poradit prosím ? a ešte mám jednu otázočku http://www.hej.sk/zakladna-doska-asus-m4a785d-m-pr o-am3-785g-4d2-hcf-hdmi-90-mib920-g0eay00z/ toto je maticna doska mojho stareho pc aká najlepšia grafika by tam šla? ... aký naj procesor .... a chcel by som etse wediet ak MB ma 1 x PCI Express 2.0 x16 tak tam nemoze ist grafika z verziou 3.0 ???

Ubrat můžeš jenom na CPU nebo na GPU.
Takže jsem ubral na procesoru z i5 na i3 a je to za / 588 € /

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP0 111VK011M2K011RAD011KXK010TM00113AM01125D0114GK011 P4K01

Nej. procesor najdeš na stránce výrobce té desky a kartu teprve podle výkonu toho procesoru.
Jinak rozhraní PCIe 2-3 neřeš jeto vzájemně z zaměnitelné bez ztráty květinky/výkonu.

Kupodivu deskou podporovaná CPU a nutné verze BIOSu a případné revize PCB jsou, světe div se, na stránkách výrobce desky.
Stačí porovnat OPN se seznamem deskou podporovaných CPU a... Jen nejsem přesvědčen, zda to má vůbec cenu. Volil bych novou sestavu - viz výše, s větším výkonem a lepšími provozními vlastnostmi.
Ano.

Pokud je 55€ (což je asi okolo 1 500,-Kč) tak moc, pak holt "ubrat" na CPU i3-3220, ovšem zda je taková "úspora" výhrou, tak o tom pochybuji.

Stávající CPU je výkonem na úrovni Pentia G630T, ale jak jsem koukal na tu jednu aplikaci, tak by to mohl s 7750 utáhnout. Prostě se smiřte s tím, že z těch starých komponentů nové neuděláte.
Není snad problém vyzkoušet ty tolik toužené aplikace na stávající sestavě a pak se teprve rozhodnout. Každopádně v případě zachování je nejdůležitějším nový uvěřitelný zdroj.

takze dokonca 500W ..........ATX KME PZ-500W PFC

počet chladicích děr naznačuje, že kancelářské pc by to mohlo uchladit.
slovutná značka výrobce pro milovníky kouřových efektů.
sám si vynásob zatížitelnost jediné 12V větve, ať si uděláš hrubou představu o skutečně využitelném výkonu zdroje: http://www.srovname.cz/kme-pz-500-zdroj-atx-500w/s rovnani-cen/k.1562179#details-tab

je tu pražský případ, kdy byl život i měchýř položen na oltář etikety

Tahle část historie mi unikla. Osviť mě.

E: Můžeš zhasnout, dohledal jsem. :-)

Dodnes ne. To víš - venkov. Sem se zprávy dostávají pomalu.

Dostal jsi už výše vysoce kvalifikovanou odpověď od odborníka. Nemá rád kritiku nebo protinávrhy, tak ostatní mlčí. A musí nějak zaplnit to prázdno! :-D

Nemá rád kritiku nebo protinávrhy, tak ostatní mlčí.

Správně má být: "Nemá rád nekvalifikovanou kritiku!" Ono také není moc příjemné vymlouvat nesmysly kdejakého frikulína, zvláště když nic neznají. Ono je občas těžké přesvědčil naprostého laika, že ten 400W Seasonic je naprosto dostatečný a najednou se přižene klasický "zdravě sebevědomý" frikulín a blábolí, že je to málo a 700W Evolve je lepší!
Navíc je dotyčný naštvaný, že si asi špatně vykládám slovo "neodkladné" (budí dojem: "Dělejte, blbci, nemám čas!") a neodkýval ihned jeho výběr. Zase jsem vymámil cenu a M-Pol měl o něco jednodušší práci.
Pověst zní lépe, než: "Nezřízeně chlastal."

Nemá rád kritiku nebo protinávrhy,

Hluboce s mýlíš, je to právě naopak!
Ono více hlav více rozumu/zkušeností a taky kontrola, nikdo není neomylný.
Proto je poradna přínosem i možností pro každého, ovšem i za cenu, že se vyrojí kraviny.
(nejsem nijak nadšený pokud dotaz na sestavu dostanu přes poštu, právě s ohledem na zpětnou kontrolu, je rozdíl utrácet svoje peníze, nebo doporučovat/utrácet cizí)

Klídek, jenom jsem žertoval. Buď rád, že jsem nevzpomněl, že bydlíš v Bohnicích. :-D

Dá se to vykládat všelijak. Já to vidím spíše záporně: Co se dá všechno udělat pro udržení se u koryta.

Právě tady, ve Schwarzenberském paláci, pocítil v roce 1601 dánský astronom TYCHO BRAHE při večeři pořádané Petrem Vokem náhlé a prudké bolesti. Byl převezen do svého domu na Pohořelci, kde o několik dní později zemřel. Příčina? Traduje se, že mu dvorská etiketa nedovolila odejít od stolu, pročež mu praskl močový měchýř. To je ovšem pouhý mýtus. I když zní lépe než: celkové selhání ledvin.