Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto hledám počítač do 12000,- Kč

Ahojte, :) chtěl bych vás poprosit.. Potřeboval bych na vánoce poskládat nový pc, uplně horní limit je 12 000 ale spíše 11 000 + -, Potřeboval bych po počítači aby mi rozjel prográmky jako je sony vegas, after effects a nějaké ty hry :) Neudělal by si prosímvás někdo z vás čas a nepodíval by se mi na něco ? Moc děkuju za případnou odpověd :)
Změna idiotského předmětu, původně: Dobrý večer (karel) (mif)

Stačilo. Lock. (mif)

Takže překlad: "Jak psáno výše, je to obskurní slátanina!" Mám tak nějak pochybnosti, že jste to "našel", spíše se vám tohle vylíhlo.
Pokud se domníváte, že se vám podaří sesmolit něco lepšího než je M-Polova sestava, tak směle do toho. Ovšem nečekejte, že každý paskvil se tu bude podrobně rozebírat a zdůvodňovat vám, co není dobře a proč není dobře.

potřebuju jen prostě součástky do Pc skříně

Jo? A jakou skříň?!
Takže porovnám ty dva návrhy:
- protože tady nikdo netuší, co to vůbec máte za skříň, pak ventilátory jsou pasé. Jen poznámka: Ventilátor nedělá kvalitnějším nějaká světelná šou! To by z toho perverzního hlediska byl ten "Airen" byl daleko lepší než třeba Noctua. Sladké tajemství - není. Odsávací ventilátor na zadní stěnu skříně se dává největší možný - obvykle 120×120×25[mm]. Pokud skříň toto neumožňuje a není to náhodou starý poctivý Chieftek z milimetrového ocelového plechu, pak lépe nějakou normální skříň. M-Pol má v sestavě jak skříň, tak chladič CPU.
- AMD FX-4100 vs. Intel Core i3-2130 - obě jsou dvoujádra s jinak provedeným HT! Výpočetní výkon a provozní vlastnosti jsou jednoznačně na straně CPU Intelu!
- OP Kingston vs. A-Data - přednost Kingston, pokud mermomocí 16GiB, pak jak libo. Ale něco to stojí navíc a je otázka, zda to využijete.
- Zdroj - LC Power s úžasnými 600W a za úžasnou cenu! A to se vyplatí(TM)! Že je LC krám? No a? Má přeci 600W, že?!
- HDD, jak podotkl M-Pol: "(pro práci s videem, by byl vhodný ještě jeden datový disk)" - pochopitelně to něco stojí.

M-Polova sestava je kompletní včetně skříně a lepšího chladiče než je BOX, to vaše je nekompletní dortík od Pejska a Kočičky se stejnými následky pro "zažívání"

AMD Fx-4100 není dvou jádro, ale čtyř jádro.
Chápu, chcete být hustý a děláte, že něco umíte, ale faktem je, že v tomto Bulldozeru jsou 4 fyzická jádra, pouze 2 jádra sdílejí cache. Kdežto Intel i3 má 2 fyzická jádra s podporou 4 threadů (pokud CPU využije pod 50% jádra, rozdělí ho na 2).

Souhlasím ale s tím, že i3 je výkonější jak Fx-4100.. Fx-4100 je výkonější v aplikacích využívajících všechna jádra, na jedno vlákno ale pokulhává (nutno říct, že ten rozdíl ale není některak velký).

Mám v druhém pc FX-8120, WoT hraju a mám 170 fps na max detaily při rozlišení 1920x1080. Takže nechápu tento graf, který ukazuješ.
Srovnáváte nesrovnatelné, neustále se potkávám s lidma co dokáží srovnat př. Fx-8150 s Intel core i7, ačkoliv tento AMD typ nebyl konstruován na konkurenci i7... Ty lidi jsou dementnější čím dál tím víc...

Př. AMD Fx-8320 má konkurovat i5-3570k a podle testů se mu to velmi dobře daří..
Na spotřebu koukají jen blbečci, co hledají v počítači mobil.

Takže nechápu tento graf, který ukazuješ

Řeč a graf je z testů z mizerně optimalizované jedno vláknové aplikace a o výkonu jen procesoru!
Nikdo neporovnává "osmihrnek traktor" s i7 nýbrž v tomto případě i3 a FX "čtyřhrnek".
(mě zase udivují dementní blbečci kteří pletou páté přes deváté)

Tak dle AMD je to dvoumodulové CPU, kde v jednom modulu polojadérka sdílejí nejen L2. Pochopitelně v markeťácké krasožvástové reklamštině zní čtyřjádrové lépe než dvoumodulové. V konečném výsledku to je prostě HT jinými prostředky.

Fx-4100 je výkonější v aplikacích využívajících všechna jádra

A kde? 1. a 2. - žádný "čtyřjaderný" zázrak se nekoná...

V příšeří mihotajících pochodní salónu přísné Dominy se line křik... Ctihodná Madam Phenom právě vyplácí neposlušného "Buldíka" na holou...

Na spotřebu koukají jen blbečci, co hledají v počítači mobil.

Inu, od dob Prskoletů je tu spousta blbečků, až je přeblbečkováno. Zvláště s ohledem na faktury... Dokonce jsou blbečci, co mají počítač nejen na hry...

2 fyzická jádra sdílející cache

není pravda. Sdílí se toho víc (např. FPU) a v podstatě je to hardwarově implementovaný ekvivalent softwarového (respektive na úrovni mikrokódu) HT. Navíc nelze jedno z těch "fyzických" jader (modulů) selektivně vypnout --> další potvrzení toho, co jsem napsal. Že to darmožrouti z marketingu prezentují ty tzv. moduly jako plnohodnotná jádra je další nesmysl a v podstatě to CPU od AMD škodí.

Souhlasím, ale přijde mi tu na poradně, že se tu snažíte prosadit názor, že AMD nemá v žádném případě co dělat ve stolním PC.
Každý si samozřejmě vybere dle svých požadavků a finanční situaci. Pokud mám peníze a potřebuji vysoký výkon CPU, sáhnu po i5/i7. Pokud ale hledám zlatý průměr, hry, aplikace, rendering, není přece chybou sáhnout po finančně levném Fx-8320 / Fx-8350, který toto splňuje :)

Je ale třeba brát na vědomí, že u AMD je to jistý risk do budoucna, kdy není zcela jisté, co a jestli vůbec něco přijde.

ale přijde mi tu na poradně, že se tu snažíte prosadit názor, že AMD nemá v žádném případě co dělat ve stolním PC.

reálně? Nemá. Bohužel. Moje první PC byl Duron 650MHz a k AMD (i ATI) mám veskrze pozitivní vztah a dalo by se říct, že jim jako slabšímu i fandím. Moje HTPC je postaveno na AMD (a myslím, že to je ideální řešení), takže bych se jako "odmítač AMD" rozhodně neviděl (a třeba bych se neodvážil takto označit ani mifa nebo M-Pola)

Jediná výjimka je A8/A10 v mediálně orientovaném PC, popř. něco jako A6/A8 v tom HTPC. Rendering je taková věc, kterou skoro nikdo nedělá :-) (alespoň smysluplně, protože "renderovací období" má téměř každý mladý hoch a slečna). Problém je, že AMD svou prodejní politikou (hlavně ceny desek) své procesory odstřelilo, nebo jinak: Intel nabízí téměř totéž za méně peněz a ty skvělé featury co nabízí v deskách AMD, využije jen minorita zákazníků.

Protože je pokračování dotazu zamknuté a nestačil jsem odpovědět tak, odpovím zde.

Pravdu máš, poskládej si co chceš, ale věz že budeš mít o 20% menší grafický výkon, zdroj na dvě věci a ten disk ti na práci s videem moc nepomůže.
Aby se práce s videem urychlila tak jsou potřeba dva disky - systémový/zpracování a datový/ukládání.
Jo a to dvoujádro Intel i3 umí čtyři vlákna jako ten FX "traktor" a navíc v jedno vláknech je podstatně výkonnější.

Jinak zdar tvé "práci".

Mno já vím, omlouvám se.. Dneska jsem se zase něco víc dozvěděl např rozdíl mezi intelem a amd, jak sem se na tu sestavu tak koukal fakt je dobrá mechaniku mám, skřín taky (odkaz na skřín zde http://www.alza.cz/eurocase-middletower-5425-cerno -stribrna-d160927.htm?kampan=zbozi.cz#foto) Radíte mi si koupit 2x ten HDD nebo si raději vybrat jeden 1 Terový jde to tam nějak upevnit na tu skřín 2x 500gb hdd ? :D

Dneska jsem se zase něco víc dozvěděl např rozdíl mezi intelem a amd...

Úžasné! A kdypak se vám to přihodilo? Na tu vaši kravinu M-Pol odpověděl už 18.12.2012 19:41. A ještě 22.12.2012 20:29 jste ten rozdíl nechtěl pochopit.
Co se týče videa a disků, tak M-Pol to už 18.12.2012 18:59 jasně (aspoň pro průměrně inteligentní osoby) vyjádřil.
Takže nastává další aspoň pětidenní maratón zbytečně založených vláken na téma zda jsou na video lepší dva fyzické pevné disky, nebo snad stačí jeden "Terový". A už vidím, jak se to bude kořenit ještě SSD...

M-Pol navrhl tu sestavu perfektně. Mě se tam moc nelíbí třeba ta základní deska -jenže podobně vybavená ne od msi vyjde na min +400kč (od intelu) a grafická karta s dvouletou zárukou mi taky nepasuje.Je to zase o pár stovkách nahoru.
Ale pokud je daný rozpočet nejde navrhnout nic lepšího.

a co bys tam dal místo té MSI (v +/- stejné cenové hladině?). Mně totiž přijde, že GB je už totálně v prdeli a Asus tam míří mílovými kroky. MSI v ranku "běžných" (nedrahých) desek dle mého aktuálně vládne, a to jak šíří sortimentu, tak kvalitou (součástek i zpracování).

No jak píšu v tomhle vybavení je nejblíž intel dražší o 400kč. Já volím asus ale ve vyšší cenové hladině (4k+).V té nižší to výrobci neobyčejně šidí -počet usb, počet audio, FW....Si pamatuju jak i k deskám za 2,5k byli navíc sata kabely a usb brackety...
S MSI mám bohužel tu zkušenost že tenhle rok sme prodali jednu -na přání zákazníka- a ta se 3x reklamovala pro víceméně blbě specifikovatelný zasekávání a poruchy a dvakrát ji poslali že je OK a potřetí poslali jinou. To üž nám bylo prd platná a ta dotyčná deska zůstala na tzv.semeno.
S gigabytem souhlas, podle všeho jde dolů. Co sem slyšel propustili dost inženýrů co ty desky navrhují a testují.

:-) To si asi člověk nevybere. Já dělám běžně MSI a pohoda, naopak s Asusem jsem šlápl vedle ve svém PC (chtěl jsem něco tzv. "lepšího") a pak se pokorně vracel k MSI. :-) A samozřejmě, když točíte Asusy, tak člověk ví kam sáhnout, kdežto u "neznámé" desky to je někdy na laboraci, navíc vyměnit/vyreklamovat běžný sortiment je jednodušší, než kusovku na přání.

A kolik jsi ty osobně postavil počítačů? A speciálně pak na střih videa? Já naprosto souhlasím s M-Polem, na střih MINIMÁLNĚ 2 disky.

Kamarádovi, co se živí točením videa jsem už povyšoval jeho střihací nástroj na 1TB VR (OS+SW+swap+datový sklad) + pracovní R0 z 2x1TB Black disků (pracovní prostor na střih)

Takhle, záleží na tom, kde bydlíš (To mi neříkej) a kde je nejbližší obchod a taky co chceš hrát. Být tebou, tak nejakej vyberu, zeptam se tady jestli je grafika a procesor dobrý. Já bych ti doporučil značku Acer (Jooo pust'te se do mně) ptže ma dobrý poměr Výkon/Cena. Sice je fakt že si tady udělal špatno pověst, ale nikdy neodsuzuj předem, než ho poznáš

Mno já jsem se asi rozhodl pro tudle sestavu http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1LJ50 11QXY011AMZ011RDL0118BF011O1X01
kterou mi ten pán nabídl jako první, ta sestava s dvěmi hdd je sice krásná ale já ty videa tvořím 2 - 3 měsíčně a nechchi mít počítač jen pro tvorbu videa ale i na hry a myslim si že ten co mi ten pan ukázal jako první je dobrý, potvrdili mi to i na druhém foru zabývajcí se počítači. :) A pročpak jste se ptal na adresu ? Asi 30km od Ostravy. :)

Já bych ti doporučil značku Acer

nejsi na jaknapočítač, tak se ovládej.
acer jde systematicky po co nejlacinějším provedení. čeští šetřílci jako ty to milují, ale ty krámy už mohou být za rozumnou hranicí kvality/spolehlivosti.
čili co je dobré pro tebe, to nemusí být přijatelné pro většinu ostatních.

No jasnee samozrejme, vyjede na me Radce hned za nim nejakej Satanista. No ty ses ale frajer za tou obrazovkou, di si radsi za tvejma nerdskejma kamosema co hrajou Minecraft a CoD, nema ani cenu ti odepisovat. Sem tady novej a zjistim ze to je stranka plna arogantnich "Inteligentnich" bytosti

A vidíš, já ti odepíšu. Netřeba být rádcem ani satanistou (i když máš velice infantilní názory na první i druhou sortu) aby bylo pochopeno, že nemáš minimální povědomost o IT problematice. Nechci tě urážet, nicméně bys měl sebrat své hormony a odsunout se na Alíka. A intelekt? Jo, tohle si tu pěstujeme. Zaráží mě, že to slovo znáš. Už se, prosím, neblamuj a jdi spát. And BTW: Minecraft jsem nikdy nehrál :puff:.

No jo, sám víš, že o PC mnoho nevíš a dostaneš se mezi lidi, kteří zapomněli o počítačích víc, než kdy ty budeš vědět. Než začneš házet ramena, je dobrý se na nějakým fóru aklimatizovat, ať zjistíš, jak to tam kde chodí.
Rádce není funkce (jen Mod a Admin), označení rádce je tu za vědomosti a zásluhy. Ti se zlatou hvězdou nejsou žádný ořezávátka, já sám Brtníkovi nesahám po paty, co se systémových věcí Windows týká.

A nesuď lidi podle jedinýho příspěvku a svýho vidění počítačovýho světa a jeho uživatelů. Mnoho z nás tu jsme fotři od rodin, často ve věku tvýho tatíka. Takže už jsme skládali počítače v době, kdy tys ještě lítal z kule do kule.

Ale chapes ze de vo to, ze si tady vsichni mysli, jak jsem buhvi namyslenej a pritom jsem jen napsal komentar ? Jako dost me stve, ze me tady vsichni povazuji za "podprumerneho cloveka" co leze na Facebook. Nikoho jem tu nenazval nejakym hlupakem v IT svete a taky jsem nikdy nepsal, ze toho vim o mnoho vic, jak vy Radci. Nikdy jsem nepochyboval o tom, ze mate zkusenosti, ale ja sam sem tu novej a nikdy jsem nechtel byt radcem. Ale jen kvuli tomu,ze tady napisu "Doporucil bych ti Acer kvuli pomeru", (Moc dobre vim o tom, ze to tady ma hroznou povest), tak si na me vyjede ledni brtnik, ze sem buhvi jakej znalek, a ze se mam klidnit, kdyz on sam si zacal. Ano tva rada je dobra, ale mam se aklimatizovat k tomu, ze si na me budou zacinat ? Me je to celkem jedno, preci jenom je to Internet, ale nastvat to umi. Voni me tady soudi jako nejakyho namyslence, tak i ja mam svuj nazor. Hle fakt je tady lepsi vubec nic nepsat, at tu nejsou problemy s radcema. Pravda, jsem jenom clovek, co chodi s prateli ven a hlida deti, ne nejakej Pocitacovej technik.

Pravda, jsem jenom clovek, co chodi s prateli ven a hlida deti, ne nejakej Pocitacovej technik.

Takže jemně naznačujete, že počítačový technik (je to definovatelné?) je podřadný člověk, pokud vůbec člověkem je...

Jen tak mimochodem, "hodil" jste pouze obecně značku"Acer", ale co tak konkrétní sestavu nejlépe s odkazem na e-shop a srovnatelnou cenově a výkonově s tím, o co se tu snažil celou dobu M-Pol?

Doporucil bych ti Acer kvuli pomeru

A uvědomuješ si vůbec, že pokud něco takového napíšeš můžeš ovlivnit dost neznalých lidí a tím pádem rozhodnutí, že si za nemalé peníze koupí krám s kterým budou za týden nespokojeni a nas*aní?
Není nic výjimečného, že se tady potom řeší co s tím, jak to "vylepšit".....

Pokud se zajímáš o návrhy sestav tak stačí pohled na uvedené parametry a díly z kterých se to skládá.

Dále popis Alza, třeba u Acer Aspire Predator G3620 / 23 999,-

Zaujme grafikou NVIDIA GeForce GT645 s výtečným pomeren výkon/cena. Karta samozřejmě podporuje DirectX 11 pro špičkově zpracovanou grafiku. Zárukou rychlosti sestavy je 4jádrový procesor Intel Core i5 3470 z rodiny procesorů Ivy Bridge. Frekvenci může navýšit funkce Intel Turbo Boost 2, a tak se vyrovná i s enormním zatížením. Spoustu zábavy si užijete i díky zvukovému čipu s podporou 5.1 výstupu

Nu a je vidět -
1. základní deska neuvedená
2. zdroj neuveddený
3. g.karta do herní sestavy nepoužitelná
4. chlazení základ a tím pádem hlučné
Dovolím si tvrdit, že za ty peníze navrhnu sestavu výkonnější a určitě spolehlivější. S tím, že přesně vím jaké a jak kvalitní díly jsem použil.

Tak třeba já ne, nejsem tak statečný. Ale třeba kolega měl cca roční notebook třikrát v servisu a vůbec mu to nepřipadalo divné. A můj prastarý repas, ze kterého leda vymetli pavučiny, funguje a funguje a funguje a bude stále fungovat když ten Acer bude dávno ve Sběrném dvoře...

Pane :), pochopil by jste podle toho co mi napsal pan pol kde je chyba ?

Ty si prostě říci nedáš, je to blbě!
500W "futron" zdroj a napětí pamětí se ti povedli.
Zmrzačený procesor, jistě máš ověřeno, že ho základní BIOS desky podporuje.

(Co tam ej teda špatně, procesor ? nebo zdroj nebo zakladovka ?, Na jiné stránce zabývajcí se počítači mi doporučili to co sem měl výše a podle mě pro praci s videi je lepší o něco málo horší grafika ale lepší procesor. Nechci otravovat ale prostě nechci si koupit počítač a doma ho zapojit a po hodině mi vyhoří a nebo na něm nic nespustím..

Ty si prostě říci nedáš, je to blbě!

Co je na tom nesrozumitelného? Že si neustále vymýšlíte dokola slátaniny?! A nejste nikterak ochotný to připustit a jste schopen zhrzený zakládat o každé komponentě nekonečný počet vláken?!

500W "futron" zdroj a napětí pamětí se ti povedli.

Nesrozumitelné?! Než jste potom založil po M-Polově prvém návrhu další vlákno, tak jsem jasně napsal: "Pokud se domníváte, že se vám podaří sesmolit něco lepšího než je M-Polova sestava, tak směle do toho. Ovšem nečekejte, že každý paskvil se tu bude podrobně rozebírat a zdůvodňovat vám, co není dobře a proč není dobře." Není poviností dopodrobna vysvětlovat jednotlivou komponentu, když je tu například strejda Google a i třeba zde je funkce vyhledávání. Buď berte, nebo nechte bejt!
Fortron místo LC Power, co jste "vynalezl", je zajisté lepší, ale...
Napětí operačních pamětí viz specifikace JEDEC! K CPU Intel 1,5V A BASTA!

Zmrzačený procesor, jistě máš ověřeno, že ho základní BIOS desky podporuje.

Tady je zas nesrozumitelné co?

M-Pol vám sestavu nevnucuje, je váš osobní problém, zda si pořídíte tu vaši slátaninu a "přihodíte" neodolatelný Airen RedWings 80 LED RED...

víte, kdyby jste raději poradil místo toho věčného kritizování, vy jste mi ještě ani jednou neporadil, já nehci sestavu od pana pola protože do ní dal mechaniku, case, a ventilator nebo ještě něco a to zabralo asi 1500 kč tak chci misto těch 1500 kč dodat něco jiného. Jinak tam mam skoro vše co je v polové nabídce krom intelu 5 on mi tam dal intel 3 x)

Áá, našel, k vaší smůle. Furt mi vrtalo hlavou. kde se vzala ta cena okolo 12 500,-Kč, když M-Polova prvá sestava stála méně. A Ejhle! Pochopitelně M-Pol s tím nemá nic společného, to se vám s kamarádem na Skype, co tomu trochu rozumí, nejspíše samo vylíhlo - předražené zmrzačené třímodulové AMD CPU, atd. Ale aspoň jsou zcela jasné hlavní aplikace: "...ale tak chtěl ybch si zahrát třeba GTA4 , BTF3 atd..."
Nevím čím to je, ale jakmile zahlédnu shluk znaků: "Metin2", pak jsou problémy na obzoru.