Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI GE60 0ND-426CZ či Lenovo Y500 nebo jiný ?

Dobrý den, rozhoduji se pro koupi nového notebooku.

Prošel jsem jich mnoho a tyto dva :

tento a tento

se mi jeví jako dva nejlepší.

Jak moc velký rozdíl je mezi IB i5 a i7 ?
MSI je výkonější, ale Lenovo má zase 2x GT 650 ale lesklý display, tak nevím.

Notebook budu využívat na školu ( kancelářské práce)
a občasné hraní her (jako např. Minecraft, Battlefield 3 ,
COD,DiRT,GTA atd..)

Prosil bych vaše názory na tyto dva ntb,,který je lepší jestli se
vyplatí ten nebo ten atd...
Jestli znáte lepší, prosím o jejich napsání.

Děkuji za odpovědi.

Lenovo je kvalitnější, má (teoreticky) vyšší herní výkon, ale zase má oproti MSI slabší procesor, má slabé rozlišení a chybí u optická mechanika (i když to už v dnešní době není zase taková nevýhoda).
MSI má na pohled skvělou výbavu, ale tahle firma je pověstná nepříliš kvalitním zpracováním a často poddimenzovaným chlazením.

Nevybral bych si ani jeden.

Z diskuze pod tím lenovem:

Hm...jelikož jsem na více místech,tak mám více NTB.Nerad něco přenáším.A mimochodem je to můj koníček.

Muhehehehééé

Panáčkovi asi ještě nikdo neřekl, že za 24 bobů může mít o dost výkonnější dekstop. To je už vážně na palici..

edit: takové těžké hovada bych nikdy nekoupil..

Hm..ale já nestojím o žádné stolní PC.Už kvůli spotřebě proudu.(a mobilitě)No nezdá se mi,že přenášet 3 kg NTB je nějaká vada.Ale asi potřebuješ více jíst,jestli ho neuneseš!A hlavně podle sebe nesuď Tebe.Každému vyhovuje něco jiného.A mimochodem jsem tester a moderátor notebook.cz,takže o NTB toho vím více než většina populace.Jinak zde doporučuji jednoznačně Lenovo Y500.A když už MSI,tak jedině řadu GT.Ta je na patřičné úrovni na rozdíl od řady GE.Konec.

Hm.. "pane redaktore", vidím, že na vašem webu recenzujete samé "hodnotné" modely (alias spotřebák pro domácnosti), nejvýše jste se podívali na T-čkový ThinkPad s cenou okolo 30 tisíc. :-)

Řešit "spotřebu proudu" u moderních PC je taky úplně mimo, je totiž srovnatelná.

Protože počítač je můj pracovní nástroj, tak s ním neustále cestuji (auto/letadlo) a NECHCI tahat kromě zavazadel dalších 3-5kg "počítačové" váhy příšerných rozměrů (např. taška na 15" a větší notebook nespadá při cestování letadlem do kategorie "palubní zavazadlo"). To bys jako "odporník na notebooky" mohl chápat, s jídlem to opravdu nesouvisí.

Jak to lenovo, tak MSI jsou levné "herní" sračky, jen to Lenovo má trochu lepší konstrukci. Ale "odporník" co napíše, že chce mobilitu a v druhé větě plácá cosi o tom, že tahat 3kg ničemu nevadí, je "odporník na baterky."

P.S.: Já s notebooky pracuji už cca 15 let (včetně oprav tšchto počítačů), viděl jsem jich nepočítaně značek a typů. Navíc dnešní "značky" se liší v podstatě už jen osazenými displeji/komponentami a materiálem těla. Konstrukčně to je už v podstatě dáno cenou - notebooky do cca 15 tisíc jsou ultraplasťáky, od 15- cca 30 běžné plasťáky s omezenou výztuhou a teprve modely dražší jsou kvalitní. U tzv. "herních" strojů je třeba připočítat cca 10-20 tisíc.

Hm...testujeme co nám výrobci zapůjčí.A jinak i s Tčkovými modely od Lenova to asi půjde pěkně z kopce.Lenovo se rozdělilo na 2 divize a vypadá to na postupný odklon o firemních řad ke spotřebnímu mainstreamu.Hlavně snížit výrobní náklady(kvalita už nikoho nezajímá-jen cena hraje prim.).To je teď v kurzu.Jinak nic ve zlém.PS: a jinak některé modely z řady GT od MSI hravě kvalitou strčí do kapsy pracovní NTB od Lenova,Dellu i HP.Ale to asi nevíš,že?

Požadavek "kancelářské práce", ale také "náročné hry". De facto bys rád - v rámci notebooku - skloubil vlastnosti ryze pracovních mobilních počítačů s těmi, jež očekáváš u zaměřením vyloženě multimediálních (tady už jakýsi DTR). Z těch dvou se tomu více blíží (v rámci mnoha kompromisů) Lenovo Y500.

K drobnostem (takříkajíc "pod čarou"):

Ad i5 vs i7: Řešit v rámci komentovaných konfigurací, a samozřejmě v souvislosti s cenou, rozdíl mezi Core i5 (v základu už dostatečně výkonným) a i7 nevidím jako "primární" problém.

Ad GT 650 SLI: Ve spojitosti s nativním rozlišením displaye (1366 x 768) bude pro "herní" užití výkonem výhodnější řešení (oproti sestavě MSI - GTX 660M, nativní rozlišení 1920 x 1080).

Ad displaye: Rozlišení na 15" (jemnost rastru) je dle mne (ber jako osobní názor) ideální 1600 x 900. Zdali je pro Tebe lepší (či vhodnější) matný nebo lesklý panel, to si budeš muset rozhodnout sám (na práci je ale praktičtější matný).

Ad konstrukce: Dle zkušeností na fórech v tom MSI řady GE zrovna neexceluje, Y500 na tom bude určitě kousek líp.

Drobný odhad: Co jsem si všiml, tak u nových (současných) her by měl být procentuální nárůst výkonu dvou grafik ve SLI režimu (oproti jedné) většinou přínosem. Tzn. i v tomto případě, u dvou GeForce GT 650M (druhá grafika je vložena v modulární šachtě místo optické mechaniky, připojená skrze PCI-E, a dá se jednoduše vyměnit buď za onu "volitelnou" optickou mechaniku, další disk, popřípadě speciální / další ventilátor). V případě u nás dvou dostupných konfigurací je u všech nabídek zmíněna pouze varianta s dvěma grafikami, FullHD displayem, konfiguraci s jednou GT 650M jsem nezaznamenal (ač takové mají být dostupné - nehovoří se ale přesně kdy a kde všude). Samozřejmě, u starších her nemusí být výkon dvou GT 650M ve SLI přínosem, domnívám se ale, že se pak bude jednat převážně o tituly několik let staré, kdy se zkoušel přínos technologií SLI či CrossFire a výrobci her na to ještě příliš nereagovali (nicméně, druhá grafika, vložená v modulární šachtě, jde velmi lehce vyjmout, takže případná situace, kdy by měl mít aktivní SLI režim negativní dopad na chod hry oproti užití jedné grafiky, by měla být jednoduše vyřešitelná).

Jedno malé srovnání z tohoto roku (desktopové grafiky sólo, SLI a CrossFire) na tom´s hardware:

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-66 0-geforce-gtx-650-benchmark,3297-14.html

Díky za rozšíření obzorů, právě takto jsem to myslel. Většina her už SLI podporuje a které ho nepodporují, tak jednoduše 2. grafiku vytáhnu, a je klid. Jenom bych se chtěl zeptat, jak je to s tím displejem? Někde píší, že je lesklý, někde zase je matný. Někde že je HD (1366 x 768), někde zase že je
FHD (1920 x 1080). Jak to tedy je doopravdy (v této konfiguraci)?

Display je velmi pravděpodobně (na 99,99 %) lesklý FullHD (viz už ona recenze níže, pod produktem, její autor "roman2277" to tam zmiňuje také; mj. se jedná o fandu do DTR notebooků, nutno podotknout, že moc dobře ví - ač to tam tak nemusí jasně působit - o kolik je výhodnější za stejnou cenu postavit desktop, sám je toho v podstatě zastáncem a v první řadě doporučuje spíše takovéto řešení).

Někde jsem četl, že někdo hrál hru bez podpory SLI a sekala se mu.
Budu při tom muset vyndat tu druhou GK či co ?

A jak je to s taktováním ?
Když GK přetaktuji příliš, ,,nerozškvaří se" (nadsazený výraz) ?

Slyšel jsem, že se dá taktovat jen jedna a že taktováním mohu přijít o záruku. Je to pravda ?