Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé PC i po přeinstalaci WIN?

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, asi před týdnem jsem si postavil staronové PC, nainstaloval windows, pecka, svižné to bylo až až, a tak jsem si řekl, že u HW mnohem silnější sestavy přeinstaluju windows, aby jsem z toho compu vytáhl to maximum. Konfigurace sestaveného PC: pentium 4 - 3,06GHz/1/800, pasivní chladič, do kterého ze strany fouká vzduch větráček pro odvádění vzduchu z casu
2GB RAM/800/Cl 8
nVidia 9800GT
54Mbps WI-FI TP-Link
použití, internet, slabší hry - GTA VC, atd. S teplotami komponent není problém.
Moje sestava primární: Core 2 Quad Q9300 2,5 GHz/6/1333
4 GB RAM/800/Cl 8
GeForce 550Ti 915/1900/4104 myslím, často taktuji, takže to není moc stálé
450Mbps WI-FI TP - Link
Teploty také v pořádku, sám je hlídám, a nevadí mi hluk, takže vše se snažím držet nízko, u všech komponent referenční chladiče.

Asi to není všechno, takže napište, co dále potřebujete vědět k HW konfiguraci.
Jak říkám, primární PC i po přeinstalování win (ano, HDD zformátován) pomalejší než papírově o dost slabší sestava... Opravdu si nevím rady, čím by to mohlo být.

Win 7 by si měli najít od většiny HW ovladače sami, či se pletu? Ve správci byl nejprve problém s jedním diskem, kterému windows nepřiřadily označení (C: J: D: atd.) tak jsem mu to někde ve windows přiřadil, už si přesně nepamatuji kde, ale teďka je vše v pořádku, každopádně frekvence jsem ještě nezjišťoval, ale naintaluji fresh diagnostic, a poté řeknu, ale dnes to asi nebude, spíše zítra. Ještě zmiňuji, že jsem již nainstaloval všechny dostupné aktualizace.

No... Ehmm. Trochu jsem to posr.l. Nějak jsem si nezkontroloval verzi BIOSu a hodil jsem tam hnedka tohleto: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloa dIndex?softwareitem=pv-86212-1&cc=cz&dlc=cs&lc=cs a co se nepovedlo. Po zapnutí nejde ovšem najet do BIOSu a Windows při načítání spadne. Jestliže Wokna nechám zkusit to opravit, tak je to neúspěšné (jak jinak, jsou to windows :-). Přijdu si trochu trapně, ale jestli máte rady? Popř. mám založit nové téma?