Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh hardware, FPGA, VHDL - uplatnění v ČR

Zdravím. Nevím, zda se mezi Vámi vyskytují odborníci v této oblasti, ale přesto se zkusím zeptat. Studuji prvním rokem na VŠ informační technologie a přemýšlím, na co se zaměřit do budoucna. Zatím nejblíže k HW jsem měl kurz Assembleru pro X86 a přestože jsem se toho obával, nebylo to vůbec špatné a naopak tohle nízkoúrovňové programování mě docela zaujalo. Na další semestr jsem si tedy zapsal ryze HW předmět Seminář VHDL. Mělo by jít o jazyk VHDL sloužící pro popis a modelování HW, dále techniky popisu kombinačních a sekvenčních obvodů, poté simulace číslicových obvodů a syntéza v FPGA. Pokud bych se této oblasti věnoval i nadále, jaké jsou možnosti uplatnění? Je v ČR dost firem, které se zabývají návrhem HW? Možná hloupý dotaz, ale nemám vůbec přehled. Díky.

pokud budeš chtít navrhovat číslicové obvody, tak práce se dá najít spousta, většina firem zabývajících se elektronikou a komunikacemi potřebuje čas od času navrhovat různé interfacy a převodníky. To je hlavní uplatnění pro lidi, co rozumí komunikačním protokolům a dokáží pro ně vyvíjet různé HW udělátory.