Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avi a Stolni DVD

Dobrý den, potřebuji poradit s Avi souborem. Můj stolní DVD přehraje 98% Avi souborů. Otázka zní, mohu soubor avi, který můj DVD přehrávače nepřehraje nějakým způsobem zkonvertovat do avi tak, aby se přehrál? Děkuji za odpovědi...

Všechno to jsou MPEG-4 formáty. Divx a Xvid (MPEG4 ASP) jsou starší, liší se verzemi a taky zatíženm licencí (Xvid je volně šiřitelný), ale výstup je více méně stejný. Většinou v kontejneru AVI a většinou taky SD rozlišení. Novější a pokročilejší MPEG-4 AVC se hodí pro HD rozlišení. Lepší kompresní poměr, nižší bitrate při stejné kvalitě. Do AVI se většinou nedává, nějaký problém s kompatibilitou, nevím přesně, takže spíše kontejner MKV, MP4, MOV apod.

s tím bych naprosto nesouhlasil. oni výrobci neuvádí podporu standardu (sp/asp), neuvádí ani do kterého levelu asp je dekodér ochoten jít, gmc, počet b snímků, nic. oni uvedou jen název programu= xvid.

obecně se dá říct, že krabička s podporou toho avi umí přehrát:
kontejner avi
audio stream mp3 v konstantní rychlosti
video stream mpeg4-sp

ve video kodérech, pokud jsou tam šablony, se to zove home theatre, to musí krabice přehrát.

Pak nezbývá, než zkoušet testovací sekvence s různým nastavením (podívat se pod kapotu videím, které to bere). Osobně mám zkušenost, že video kódované Xvid v Avidemuxu s výchozím nastavení šlo přehrát všude, kde byla podpora. Zřejmě starší zařízení mohou mít problém, takže obecně se to nedá tvrdit, ok :-).

Já to právě převádím do Xvid,když stáhnu film v mkv,tak mě někdy tv.Samsung vypíše-nepodporovaný formát.Zkoušel jsem to do MPEG-4,ale přišlo mi to škaredý,když jsem dal do Avi,tak naskočila doba převodu v Xilisoft Video Converter,že to bude trvat pul dne.??Do Xvidu mě zabere 1GB cca 10minut.
Taky se mi konečně povedlo upravit film s titulky uvnitř souboru s filmem,když je mi Samsung nezobrazuje,tak je v tom programu před převodem přidám do filmu a po konverzi jsou uvnitř,nikoliv jako soubor srt.