Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektronická čtečka knih

Hezký den,poradil by mně někdo, je-li možné, ev.jak využít elektronickou čtečku nainstalovanou v mobilu.Bylo by možné určitý text naskenovat do počitače a pak zkopírovat na kartu mobilu a tímto způsobem používat čtečku ? jak je to s jejím využítím.Děkuji.

Každá čtečka podporuje jen několik konkrétních formátů. Většina zvládne i prostý TXT.

Oskenovat knihu můžeš, ale tím ti vznikne jen obrázek. Abys z něj dostal text, musí se to prohnat programem OCR. V domácích podmínkách nebývá slušný výsledek jednoduše dosažitelný, je s tím spousta práce, ale jde to.

Pavel

Já mám v Samsung OmniaPro aplikaci Smart Reader (čtečku vizitek/obrázků/dokumentů). Funguje to například tak, že se vyfotí z určité vzdálenosti (na displeji je rámeček a chce to bez pokybu) vizitka, Samsung to "přežvejká" na text (OCR) a vyplivne výsledek, který jde uložit jako kontakt. Například se vyfotí

Řeznické práce
Josef Novák
Boudová 987
123 45 Psojedy

a vyplivne to výsledek. Klidně se tak může udělat i celá kniha.

Tady jsem udělal obrázky jak to maká.

[http://www.q3.cz/images/25_smart_reader_samsung_tn   .jpg]