Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna hesla u wifi routeru

Zdravím vás rádcové moji,už jsem zde opět pro radu, tak snad nějakou od vás opět dostanu:-). Mám wifirouter a net přes něj používají 3 notebooky. Mám to zabezpečené heslem, ale to heslo zná právě ta jedna osoba, kterou právě už nechci, aby moji wifinu využívala. Jelikož jsem ale wifi router neinstalovala a vůbec nevím, jak to kamarád kdysi dělal, bych potřebovala podrobně napsat, jak to heslo změnit, aby nemohla dotyčná osoba se připojit.Předem 101x díky!
Změna předmětu, původně: wifina (shark.jd)

Je to pořád stejné - na počítači, který je připojen k této wifi, si zjistěte výchozí bránu (start - spustit - napsat cmd - poté ipconfig -all), tu napiště do internetového prohlížeče. Router si od vás bude žádat uživatelské jméno a heslo. Tady vám neporadíme. Můžete zkusit "admin" u obou, což by fungovalo v případě, že to kamarád nezměnil. Jestli změnil přihlašovací údaje, musíte se obrátit na něj.

V nastavení routeru to půjde snadno najít, bohužel jste neuvedl přesný typ routeru, takže přesné rady se nedočkáte. Bude to někde v nastavení Wireless.

Potřebuješ ten router resetovat do továrního nastavení (najdeš to v manuálu), kde bude vše DEFAULTní bez hesel, klíčů..... Potom si nastavíš své vlastní přístupové heslo. Když sem napíšeš výrobce a typové označení výrobku, třeba ti někdo odpoví konkrétně jak na to.

Zdravim. Měl bych dotaz ohledně wi fi routru asus rt-n 10E wireless-N150. Doma mam zapojení nasledující. Modem od UPC, který jsem propojil s routrem ethernetovým kabelem. Pripojim se na wi fi, samozrejmne mi to ohlasí, chcete nastavit nové připojení? Tak ho nastavím. Trvá to tak asi dvě minuty. Přidělí mi to jméno a heslo..Heslo je docela dlouhé tak neni potřeba ho ani měnit, ale v tom je ten háček. Pokud změnim v browseru jméno, nebo heslo routru tak uz nefunguje nelze se na nej prihlasit. Pokud vratím na původní jméno a heslo tak vše funguje. Nevíte v čem je háček?
Děkuji za odpověd!!!

Pripojim se na wi fi, samozrejmne mi to ohlasí, chcete nastavit nové připojení? Tak ho nastavím. Trvá to tak asi dvě minuty. Přidělí mi to jméno a heslo.

čím novější verze windows, tím dojemněji se starají o uživatele a poskytují pitomnější hlášky.
router má vlastní nastavení, wifikarta má už vytvořené síťové připojení - viz ncpa.cpl
hloupou funkci wps v routeru u wifi zakaž - a ne aby si windows hrály za vymýšleče nových připojení a hesel za tebe.
toto podivné připojení k tvé wifi smaž v pc ve "spravovat bezdrátové sítě".

môžem sa spitat kúpil som cez internet wifi router a je zablokovaní a neviem heslo ako sa to da odblokovať prípade zmeniť heslo nemám kému nič iba router adaptér a anténu môžem sa pripoit iba cez kábel ďakujem daj temi vediet prosim na azet . ja379@azet.sk

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na změnu hesla a názvu wifi routeru, když to změním, tak mám dát restart mi to ukáže. Můžu to normálně restartovat aniž bych vymazal nějaké údaje nebo nastavení toho routeru? Nebo je to restart, jen že se změní to heslo a název.

proč se s nesmyslným komentářem montuješ do cizího, rok starého dotazu?
neovládáš slovesa? větnou interpunkci? dá se to za 14 dní napravit, když začneš chodit do školy.

do té doby se rozmysli, o jakém hesle píšeš:
- na wifi se pro zabezpečení používá wpa-key, mění se v nastavení routeru -> wireless security
- heslem se u routeru myslí přihlášení do routeru, většinou jsou uživatelé líní ho změnit a mají defaultní od výrobce (natištěné zespodu na routeru)