Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem teploty Pc

Zdravim chtel bych se zeptat na teploty pc...vsude na netu hledam jake teploty jsou pro notebook prijatelne a ktere jsou uz kriticke a nikde zadna poradna odpoved snad nekdo poradi mam starsi notas ..toshoba satellite A10..zde je vypis hardweru

Operacný systém
Microsoft Windows XP Professional 32-bit SP3
CPU
Intel Celeron
Tehnologija Northwood 0.13um
RAM
1,00 GB DDR @ 133MHz (2-3-3-6) Základná doska TOSHIBA Portable PC (uFC-PGA Socket) 58 °C Grafická karta Default Monitor (1024x768@60Hz) Intel 82852/82855 GM/GME Graphics Controller Intel 82852/82855 GM/GME Graphics Controller Pevné disky 149 GB Western Digital WDC WD1600BEVE-00UYT0 (PATA) 42 Optické jednotky TEAC DW-224E-A Audio SoundMAX Integrated Digital Audio zde jsou teploty pri spusteni tech zakladnich aplikaci (firewall+antivir+prohlizec vyuziti CPU prakticky zadne ...vypis z speedfun..local temp 48C > Remote temp 56C > HDD > 42C > Temp1 52C.....tyto teploty jsou jak rikam v PC nejnizsi.. ale i tak se mi zdaji dost vysoke otazka tedy zni jak se zdaji vam?...jake teploty notebooku cca 7 let stareho jsou ok..dekuji za odpovedi.PS; notebook ..ma vycisteny ventilator od prachu ...nema zadne viry..a OS (windows XP SP3) je vcera preinstalovany take je formatovany disk ...ovladace stazene a updatovane ...vycisteno CCleanerem..PPS kterou teplotu si mam hlidat predne ..?

Jedná se o Fujitsu 320 GB, přesné označení teď nevím, zrovna sem to vypnul a chladne. Ještě sem zapoměl napsat, že těchto teplot disk dosahoval i když nebyl položenej přímo na stole, ale podložen cca 4 cm nad pracovní plochou. Teplota touchpadu byla taky dobrá, jak kdybych šmrdlal prstem po plotýnce vařiče :-|

Notes se ke mě dostal s diagnozou zavirován a mrzne po startu. Odvirováno, defragmentováno, pozabíjeno tisíc ptákovin spouštěných po startu.
Defragmentace proběhla pomocí Defragler/u, který taky hlásí S.M.A.R.T , proto sem nasadil Crystal disk info abych si ověřil teplotu disku. V obou SW stejná.
Zítra NTB předám majiteli s doporučením vyčištění chlazení (do toho se pouštět nebudu).

Neboj vím jak si to myslel. :-)
To vyčištění chlazení sem mu chtěl zdělit stejně, už podle toho jak to funí bez zátěže. Ale narazil sem na tohle vlákno a napadlo mě právě položit otázku kolik toho disk vůbec snese. Jestli nemám majitele upozornit, aby si odzálohoval data (záloha dat by měla být samozřejmostí, ale znáš to :-) ), než mu disk zdechne. Netuším jak dlouho ho provozuje za těchto podmínek (teplot).
Pokud není tak jednoduché poškodit disk vysokou teplotou, tím líp pro něj.

Pět let ::)? Bude to jak prase po vylezení z hnoje. Už jsem to tu psal milionkrát - úzká hubice vysavače k výstupu windtunnelu. Pomůže samozřejmě jen trochu, pro lepší deratizaci je dobré notes kuchnout a použít sofistikovanější nástroje (jezevčí štětku na holení /nestřílí statikou/ a stlačený vzduch /dusík/ v piksli).

Díky za rady, ale nebudu se pouštět do větších akcí. NTB odvirován, promazaný tempy, aktualizovaný doplňky, odinstalovaný toolbary atd. Co se HW týče nemám tu na to žádnej vhodnej cajk (nerad bych si nasral do botiček, dobrý úmysl = ...]:)). To co po mě požadoval to sem udělal. Zítra to předám ať si to někam odnese vyčistit. Mise splněna ;-).