Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Intranet.

Ahoj pánové. Mám prosbičku o pomoc ve věci Intranetu. Můžete mi doporučit/poradit, jaký český software pro intranet použít?
Český proto, že v onom konkrétním místě sice jsou počítačově znalí lidé ale jsou bez angličtiny.
Uvažovala jsem o Lotus Dominu ale díky angličtině a nepřijatelné ceně jsem to vzdala.
A cena je důležitá protože se jedná o neziskovku.

Byl mi doporučen SharePoint ale tam je problém v tom, že aplikace musí asi běžet někde na MS serveru, asi, a nenašla jsem nikde verzi Office, kde by SharePoint byl.
Předplatné na 365 je dopředu zavrženo kvůli tomu předplatnému.
A dále to musí běžet na jejich serveru. No oni nemají server. Jen centrální počítač na kterém jsem jim, před cca rokem a půl, nastavovala RAID, sdílení a práva.

Já vím, asi to je oříšek ale dokážete mi v tomto někdo poradit?

Děkuji.

Intranet má umět klasické informování na způsob www, sdílení informací, blog, komunikace mezi členy formou multimediálního chatu který by měl být kompatibilní s nějakou Android aplikací podobnou ICQ a pod.
Jde jen o to, aby šel poslat text, obrázek, zvuk nebo video. Nemusí to být vůbec nic známého.
Potom poslední - objednávkový systém na jídlo. Vysvětleno mi to bylo tak, že nechtějí nic složitého. Objednávka snídaní, obědů a večeří kde si v předpřipraveném seznamu jídel zvolí jedno ze tří na konkrétní den v týdnu.
Toto potvrdí a odešle se to osobě, která se o jídlo stará.

Podle mě by na toto byl nejlehčí lokální web server ale s tím jim nedokáži pomoct. Toto nezvládnu. Dívala jsem se na ten SharePoint. To by byla brnkačka ale nevím jak to funguje a jestli je možné toto provozovat i lokálně.
A vůbec nevím kde ten SP hledat když není ani v Office Professional Plus.

Přístup povolen pouze po registraci v podobě jméno, příjmení, alias, telefon, email, heslo.
Přístup i z venku přes internet.

To jsem vyjmenovala úplně vše.

Domino má samozřejmě českou lokalizaci. Cena je samozřejmě pro huráprojekty lehce nadnesená.

Pro takové to běžné malofiremní žvýkání by ti měl postačit NextCloud s pár doplňky.