Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze přenášet soubory z Android do PC

Ahoj
Potřebuju stáhnout a zálohovat všechny nebo co nejvíce dat a souborů ze Samsung telefonu s Android 12 do PC aby bylo možné ho obnovit do továrního nastavení. V telefonu je samsung account vytvořený při koupi ale nebyl aktivně využívaný a není k němu heslo. Žádný cloud v telefonu neni a nechci instalovat. Telefon byl připojený k PC v režimu přenosu souborů. Načetl se seznam souborů ale nelze žádný otevřít ani zkopírovat do PC. Při kopírování zobrazí výpočet zbývajicího času a po x minutách vypíše, že není dost místa na disku (zkoušeny různé disky a flashdisky) nebo, že nelze zjistit hodnotu. Nepodařilo přenést ani přes ftp přes wifi ani poslat jeden 3,5MB soubor přes bluetooth prostě nic.

Okud chces vse prenest na novy telefon, pak novy telefon dej fo tovarniho nastaveni, propoj he USB kabelem a hned ba zacatku (po vyberu cestiny) zvoj obnoveni z jineho telefonu.
Prenese se ti komplet vse, vcetne uctu, aplikaci i jejich dat, fotek...
Tohle je nejjednodussi cesta, jak prenest data do noveho telefonu

Telefon byl několikrát mezitím vypnutý.
Jak píšu výše nepřenese ani jeden 3,5MB soubor.
Byl vyzkoušen i jiný PC takže USB portem to není navíc nelze ty data z telefonu kopírovat ani přes bluetooth nebo wifi jako kdyby nějaké nastavení v telefonu bránilo ty data odesílat.

Po vložení SD karty hlásí: Nepodporovaná karta SD karta. Toto zařízení tuto kartu nepodporuje. Klepnutím nastavte podporovaný formát. Po kliknutí zobrazí formátování 20% a velmi dlouho se nic neděje. Po dokončení formátování v uložišti píše SD karta není vložena. Opakovalo u dvou různých jinak funkčních karet.

Asi ti neostava nic ine, ako predsalen tam rozbehnut google disk, pripadne iny cloud a subory tam poprenasat. Ak nebude fungovat ani to, tak ten telefon ma sam so sebou nejaky seriozny problem a tovarenskemu resetu a strate dat sa asi nevyhnes, kedze ich nemas ako stade dostat.

V první řadě je třeba použít kvalitní USB kabel a počítač, který není domrcasený nějakým všehoschopným antivirem. Režim přenosu musí být "Přenos souborů/Android Auto"

Já používám v mobilu X-plore ve kterém spustím "sdílení souborů přes WiFi"
Jen je nutný telefonu přiřadit v DHCP na pevno adresu aby měl pořád stejnou, protože se na něj připojuje přes webový prohlížeč,
a je potřeba za adresu ještě port, ale dobře pamatovatelný, 1111, prostě se vytvoří záložka a je to na furt
X-plore ve free má něco málo reklam úplně dole. Dá se mu borcovi poslat symbolicky, virtuálně "pivo" má to tak udělaný a pak je to úplně čistý

https://www.lonelycatgames.com/apps/xplore

Děkuji za rady
Aplikace smart switch se neumí propojit přes wifi ani žádná jiná zkoušená jako backup&restore atp. zkoušela jsem jich asi 8 a prostě se nenajdou a nespojí ani podle návodu.
Wifi FTP také nefunguje.
Zakoupila jsem OTG kabel s USB-C z šesti obchodů, kde mají kabely k telefonu měl jen jeden poslední kus. Ostatní měli OTG s mikroUSB nebo USB-C redukci do PC bez OTG nebo nic.

Podařilo se propojit kabelem s tim smart switch přes něj lze přenášet soubory ale problém je s aplikacemi. Nezkopíruje aplikaci s daty tak jak byla ale jen instalační soubor, takže bych o ty data v nich přišla.

Nějaká backup aplikace, která umí zálohovat i nastavení a data v té aplikaci a obnovit v druhém telefonu není?

Když jsem si koupil nový tablet, tak se mi to udělalo všechno, včetně aplikací samo přes Google. Asi se to tam nějak zazálohovalo - nevím, nezálohoval jsem to. Ale nastavení to neudělalo.

Já k tomuto účelu kdysi dávno používal aplikaci GCloud. Ale co tak čtu dnešní recenze, tak nevím nevím. Ale zkusit to můžete.

Z popisu problemu bych rekl ze ten telefon je zraly spis na elektroodpad nez na darovani nekomu dalsimu, pokud tedy obdarovaneho nechces za neco potrestat).

Pokud uz selhalo vse, je na case "vzit na milost" cloudovou synchronizaci a vydolovat data z telefonu alespon takto (Google Fotky, Google Disk). Kazdopadne prijde mi zvlasni ze jsi nemel nijak resenou zalohu dat z telefonu jiz drive.

Bohuzel znami i takove co o data prisli opakovane a stejne je to netrapi. :-)
Pritom dnes to neni zase takovy problem, alespon zapnout synchronizaci do cloudu. Zarizeni (tepefon/pocitac) jsou nahraditelne, ma vlastni data ne.