Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestava s i5 3570k ivy brige

Dobrý den.
Zájmalo by jestli se dá složit počítač který by splňoval tyto kritéria:
1. cena: 10 000-11 000 Kč
2. Komponenty z T.S.Bohemia
- i5 3570k
- ram 8G
- mikro tower
- HDD 500G SATA3
-Zatím bez grafiky nějakou dobu by mi vystačila integrovaná
-Zdroj,mechaniku atd. beru jako samozřejmost
-Nechci aby se komponenty mezi sebou nějak výrazně brzdily
3. bez windowsu , mam vlastní
4. sestavení zatím nechci počítat do ceny

Pokud chceš prozatím využívat IGP a mít sestavu připravenou na dedikovanou g.kartu, tak by to šlo jako min.takto - /11 291,-/
(procesor i3 s integrované grafické jádro HD Graphics 4000)

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_0TUP0 111VK011M2K011RAD010TM0011O1X010T7A01125D011PF101

Pokud přidáš 870.- za sestavení a otestování tak to dorazí za 3-4 pracovní dny a na tebe zbude jen instalace OS.

Výkon desek neřeš, tady jde hlavně o životnost a stabilitu.
Poddimenzovaná napájecí kaskáda bez chlazení + levné díly jsou cestou do pekel.
Základní deska + zdroj jsou a zůstanou nejdůležitější díly sestavy,(dle využití) i proto se jmenuje základní.

Návrh v tvém limitu jsi dostal, tam nebude problém s pozdějším upgrade.
Tvoje spekulace jak dostat do krabičky od sirek autobus, jsou k smíchu budeš se s tím popasovat sám s ohledem chlazení, s výkonem zdroje pro budoucí g.kartu .......
(nakupuji tam, kde mají co potřebuji, ne tam kde mají prd výběr a popis na dvě věci)

Když už se o té eurosračce mluví, tak se sem vetřu. Jaksik mi neleze do hlavy jaký chladič se tam vejde, musí tam být nějaká ta maličká AKASA nebo třeba 80mm Cooler Master Standart, nebo snad jiný Cooler Master?

No, zrovna kdyby byla server aplikace v javě, tak bych se na ten atom nespolehnul. Kdybych měl finance tak asi vezmu to hp co mi radil fleg s xeonem. Mini-pc s i3 taky nemělo špatnou cenu (vlastní sestava), do těch 9 tisíc, ale to už je mimo téma.