Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s Věží

Zdravím mám hi-fi věž aiwa nsx sz22 problém je ten že mi hraje jen jeden reproduktor, ale reprákem to není. Jakmile zapojím levý prepro do zdířky pro pravý tak jde, takže je to problém ve zdířce na levý reprák nebo uvnitř. Otázka zní, dalo by se to opravit bez toho aniž bych to dával do opravny? Kámoš měl podobný problém a za opravu dal 1 500. a momentálně na to nemám finance. D.í.k.

Jednoduše. Postupně vypájíš a přeměříš všechny elektrolytické kondenzátory v okolí koncového zesilovače. Stáhneš si data sheet ke koncovému stupni, typ viz výše(neověřoval jsem). Změříš, jestli je v pořádku napájecí napětí napětí na obou kanálech. Přivedeš signál z tónového generátoru přes vazební kondenzátor postupně přímo na vstupy levého a pravého kanálu. Pokud se bude jeden z koncových stupňů jevit jako vadný, vyměníš celý obvod.

Tak to by mohl být někde vylomený spoj v PCB. Otevřít kysňu, vytáhnout ven, podívat se na stav průchozích součástek, zvláště těch mechanicky namáhaných, tj. jack zdířku, potenciometr, výstupní reprosvorky... Najít rozlomený spoj a přepájet.

Budes to muset otvorit a hlavou (mozgom a ocami) skumat kde je to prerusene, moze byt u slochatkoveho jacku ptz tam je rozpinaci kontakt, moze byt odtrhnuta polska plosaku alebo konektor, apod. Skusas rozmyslat a nasledne extra spajat to co ma byt spojene a zistovat kedy z toho leze nejaky zvuk.
Este by som upozornil ze v tom je urcite na niektorych miestach (u trafa) 230V takze by si do toho radsej nemal vobec sprtat ak mas obe ruky lave alebo ak nemas el.tech vzdelanie, nech ta to nezabije.

Sluchátkový konektor je rozpínací,odpojí po zasunutí jacka reprobedny.Pomůže vyčistit kontaktolem nebo jestli je to nějak mechanicky poškozené,tak propojením rozpínacích kontaktů propájením.Proti třesu je dobrý decák něčeho ostřejšího.:-)