Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno router wr340g - nejde wifi

Dobrý den, mám router wr340g, problém je v tom že mi nejde wifi.
Šel jsem do nastavení routeru nastavil jméno, heslo. Doma na mém internetu funguje normálně, ale ve škole kde se chci připojit, tak to nejde. Bliká mi dioda že informace přijímá, ale nic mi to nenačte na notebooku. Nevíte čím to může být ? Ve škole když propojím ntb přes kabel tak funguje, rychlost je kolem 6MB/s. Na wifi mám napsáno připojeno, ale nic nejde. Děkuji za rady.

proč je nadpis "router wr340g", když tento shitový krám ti doma funguje?
nejde ti jen připojení notebooku ve škole, tak to zkus řešit se školníkem, jestli má zabezpečení wifi na starosti.

Bliká mi dioda že informace přijímá, ale nic mi to nenačte...

nechceš tím ani naznačit, že ten krám taháš do školy?

že jsi koupil zastaralý nevýkonný shit je mi jedno, jsou to tvoje vyhozené peníze.
bezanténový router stojí ~400kč, normální s 5db anténou ~470, a máš oba s novějším broukem, wifi až lite n.

podle popisu není jasné, jestli ten router má wifi přijímat a zároveň vysílat dále.
režim client to neumí, wds možná ano ale ten má zase mizernou průchodnost.
kdyžtak napiš, v jakém to má fungovat zapojení.

zapojení je ok. předpokládám, že na wan vstupu máte ve škole dhcp.
pak je to jasné: školní síť má stejný adresní rozsah (wan strana routeru), jako jeho lan - tuším 192.168.1.x - to pak router nerouteruje.
1) buď routeru nastavíte vyšší ip ať se netrefujete do dalších pc, ověříš pingem (třeba 192.168.1.234). router zapojíte jako switch bez wan vstupu a zakážeš mu jeho dhcp.
2) nebo router necháš klasicky zapojený s wan, jen mu kvůli funkčnímu routerování posuneš lan adresu do jiného rozsahu (třeba 192.168.10.1). pak se navzájem uvidíte jen co jste za routerem.