Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router TL-WR543G

Potřebuju pomoci s nastavením tohoto routru.Chytám v bytě bezdrátově wifi od souseda,ale mám horší signál.Potřebuji ho zesílit tímto routerem přes WISP a zesílit ho tak po celém bytě.Podle návodu se mi to moc nedaří zprovoznit tak bych tímto prosil o pomoc.Děkuji

příšerný nápad. můžeš se vyblbnout s wds/repeater režimy.
bude to pomalé, nevím jestli to neruší nat = tvoje síť bude vidět u něj, o nejvhodnější poloze jediné anténky pro příjem od souseda a pokrytí celého bytu si můžeš nechat zdát.

normální je příjem přes ap - třeba ten starý wr543. z něj se povede kabel na místo normálního routeru - kde bude potřeba lan "centrum" nebo nejlepší pokrytí bytu tvou wifi.

ale spálil se mu routr aněkdo mu řekl že byl přetíženej

píšeš z telekomáckého připojení. tam se stává, že někde v okolí jebne blesk, na lince se objeví přepětí a adsl router to odnese první. samozřejmě by nepomohlo, ani kdyby k routeru nebyl připojený nikdo.

pokud je to jen náhradní připojení a soused odkudsi loví wifi, nikdo jiný v baráku nemá okno tím směrem?
panelovou anténu ven, za to tvůj client wr543, nastavit nějakou nekonfliktní lan adresu (172.16.16.16, 192.168.11.11, ať se nehádá s běžnými lan), ke každému kdo má zájem a není sosač kabel - a na něj si zapojíš normální nový router, co ti pokryje byt.

Ty jseš nějakej chytrej.Nevidím na vysílač.

typické. pokaždé sem přileze nějaký wifizapojovač, nikdy neobtěžuje zmínit náčrtek/dispozice, až nakonec z něj vyleze: "mám shitový géčkový krám s pidianténou, potřebuju pokrýt signál přes 3 zdi (občas i patro) a všechno včetně tiskárny bude wifi".

Tak uz sa v tom nevyznam.

Dříve jsem měl připojení od něj (sused) kabelem ... Potom nás všechny odpojil a já se k němu aspoň připojuji přes to wifi.

Teraz pises:

Přes kabel mi vše funguje ...

Aky kabel? Tak mas pripojenie cez kabel od suseda? Routrom TL-WR543G si chces urobit vlastnu domacu Wifi?
Popis to presnejsie.

Od souseda mám wifi. Zapojím svůj roeter a připojím ho kabelem k pc. Přes adresu routeru se dostanu do něj a nastavím podle návodu. Potřebuji ten router na zesílení signálu u mě v bytě. Samozřejmě taky bezdrátově přes WISP.Nevím jak jinak to popsat. Snad to takhle stačí. Díky za rady.

souseda bys musel odchytávat jedním "ap", z něj kabel na rozumné místo v bytě, tam bys umístil normální běžný router, který bude řešit spojení pc ve tvé lan a taky směrovat internet přes pomalé připojení na sousedovu wifi.

myslel jsem, že je to z přechozích odpovědí jasné, nevím co dokola řešíš. buď ti připojení přes souseda vyhovuje, nebo v baráku zkusíte vymyslet něco důstojnějšího.

nebo to budeš chtít zopakovat potřetí znovu.

můžeš se vyblbnout s wds/repeater režimy.
bude to pomalé, nevím jestli to neruší nat = tvoje síť bude vidět u něj, o nejvhodnější poloze jediné anténky pro příjem od souseda a pokrytí celého bytu si můžeš nechat zdát.

právě proto navrhuju jedním clientem přijímat wifi - lze i ten wr543.

pokud neumí vypnout nat, staral by se ti on o lan adresu sítě a přidělování dhcp, režim router by mu zůstal.
za něj nový router, u kterého můžeš obejít wan vstup, změnil lan adresu do stejné sítě s wr543, ale ať nejsou v konfliktu. a zakázat mu dhcp - dostaneš z něj "wifi-switch".

je tu asi 50x, např: http://pc.poradna.net/q/view/758680-je-tp-link-tl- wr741nd-adsl-modem?page=r968570#r968570

wr543 prý umí bridge režimy, ale tím bych si teď nekomplikoval život.
wisp režim, lan ip 192.168.1.1, dhcp povoleno.

ráno už jsi měl mít koupený normální router:
wan nepřipojíš nikam, lan mu změníš třeba na 192.168.1.222, nastavíš svoji wifi, zakážeš wps
pak propojíš kabel z lan wr543 do lan nového routeru, a zakážeš jeho dhcp.

a je to.

máš to asi dobře.
starý wr543g - norma 54g, prý uměl i bridge režim čili vypnout nat.
nový wr743ng - norma lite-n "150mbit", taky umí wisp-client, nicméně na příjem od souseda a kvalitní pokrytí bytu by to nestačilo. nemůže najednou přijímat géčko od souseda a zároveň vysílat enko pro celý byt.

napiš sem ip adresu toho wr543, wr741, a dej sem výpis nastavení: start - spustit - cmd.exe [enter]

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

obsah z poznámkového bloku sem fouknout.

Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 10.0.0.7(Preferovana)
Maska podsite . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Vychozi brana . . . . . . . . . . : 10.0.0.138

tak to jsou hodnoty, přidělované sousedovým routerem. buď je wr543 v nějakém divném režimu - chtělo by to aktuální screen nastavení "operation mode", nebo se rovnou připojuješ na souseda a ne na svůj router - viz ssid sítě.
pokud z něčeho nemáš funkční připojení, soubor "ip.txt" jde uložit na flashku.

chybí mi tu ještě výpis z drátové síťovky pc.

screensnap-02.jpg: gigabitová síťovka dostává adresu z dhcp na wr543, ať už je zapojena kamkoli - wr741 má teď fungovat jen jako switch. toto vypadá funkčně.

screensnap-03.jpg: wifi má adresu nastavenou staticky a špatně. jako bránu bys musel nastavit 192.168.1.1, stejně tak dns.
nebo ještě lépe: nechat wifi na dhcp. co budeš se statickou ip dělat, až notebuka vyneseš vyvenčit ven do jiné sítě?
3x jsem psal, že dhcp se zakáže na routeru wr741 - ne na notebooku!

screensnap-01.jpg: screen z routeru jsem chtěl z nastavení "operation mode", ne "status" co sem dáváš.