Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Radeon a 1920x1080 nefunguje?

Priznavam se, ze jsem v koncich. Musel jsem koupit novej monitor s nativnim rozlisenim 1920x1080, ale maximalni rozliseni, ktere zobrazi ostre je 1776x1000 - v tom pripade jsou okolo obrazu cerny pruhy cca 2cm po stranach, a 1cm nahore a dole. Pokud prepnu na 1920x1080, rozliseni se zmeni, ale velikost obrazu zustane stejna, to jest s pruhama okolo obrazu, takze vysledek je znacne rozmazany. Co delam spatne?

Grafika Radeon 5770, monitor Asus VS278Q, OS Win7/64, ovladace jedny z poslednich (nejnovejsi jsem zkousel, zadna zmena, zustavam u starsich kvuli kompatibilite).
Monitor pripojeny pres DVI/HDMI kabel (DVI v grafice, HDMI v monitoru). Kabel HDMI-HDMI zadna zmena, ostatne k monitoru se dodava kabel DVI/HDMI.

Je nekde nejaka finta? Neverim, ze Win7 neumi 1920x1080 :)

Diky moc!

Tak nakonec jsem to nejak dal. Podle vseho to bylo overscanem. Posuvnik mi nesel posunout, ale pak jsem zjistil, ze je treba se prepnout do 'zmrseneho' rozliseni, a tam se s posuvnikem dalo pohnout.

Krome toho jsem jeste v registrech pozakazoval nejaky veci.

Dik za nasmerovani spravnym smerem!

cumim jak puk, ved to musi byt plug & play, nieco tam musis mat divne. Mozno ma ten monitor posahane EDID data? Alebo su posahane nastavenia catalystu to je potom tazke (asi hladat nejaky underscan a vypnut). Nvidia ma pri instalaci ovladaca moznost zaskrtnut ze uplne zabudne vsetko co bolo nastavovane predtym, mohol byt to mat aj AMD mozno, toto uz neviem zhlavy.

P.S> pozor na frekvenciu HDMI vie tusim max 60Hz pri 1920x1080, tak ci nahodou neblbne kvoli tomu ze tam mas nejaku vyssiu freq alebo co. (a mozno nejaky reduced blanking by to chcelo niekde nastavit mozno)

Jak jsem psal vyse, je to prokleti. Moje prvni AI grafika byla All-In-Wonder Pro, ktera nefungovala nijak zvlast dobre jako TV, a skoro vubec jako 3D. Radeon 9800 mi odesel po par mesicich, a neb byl z druhe ruky, tak jsem ho nemohl reklamovat. Radeon 4350 - prvni kus nefungoval vubec, vymenenej kus padal. Radeon 5770 - zatim funguje, az na vyjimky, ale musel jsem mu koupit novej zdroj a MB/CPU/pamet, pricemz na stare kombinaci jela GTX260 bez problemu.
Takze je to prokleti, a nebejt toho, ze nVidia je na bitcoin mining k nicemu, tak poslu celou AMD k certu, kam patri :)

Myslels notebookovou, kdybych ji trápil o rok dřív tak jsem si společně s komunitou teď mohl koupit za 2BTC USB heblo které je schopné těžit 230 Hash za sekundu. No každopádně těžím spíše pro test, už mi funguje i vlastní pool na současně nejmodernějším protokolu (který vymyslel český programátor Slush) :-)
To by bylo hodně práce, kdybych nakonec nemohl těžit vůbec.

Mam 2x5770 a 2x5830 a ze by to bylo nejak studeny, to se rict neda. Nicmene vzhledem k dnesni slozitosti to asi za par tejdnu utnu. Mych 900MH/s dneska uz neni zadna slava. Ale zas jsem mel pres zimu topeni zadarmo :)
Mam objednany Jalapeno, to je 4.5GH/s, ale kdy mi prijde, a jestli vubec, to je ve hvezdach :)

dělaji to všechny novější ATIny, když jsou připojeny přes HDMI.

Celkem to i chápu, protože lekcterá TV si overscan "představuje" jinak, a tak se soudruzi z AMD sichrují tím, že obraz preventivně zmenší a ty jako user si to můžeš nastavit dle aktuálního displeje a jeho elektroniky.