Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý internet

Dobrý den, mám předělaný počítač z xp na windows 7. Vše je v pořádku, ale vyskytl se problém s internetem. Po spuštění počítače je přístup k internetu odepřen a až po vypnutí TP-link (je spárovaný s počítačem) a opětovném zapnutí do zásuvky, připojení internetu naskočí. Avšak po zapnutí mozily firefox běží internet pomalu převážně kolem 250 KB/s ! Načítání stránek je zdlouhavé a sekají se, internet by měl jet rychlostí přes 10 MB/s. Nevíte prosím někdo co stím? K wifi se připojuji mobilem, který běží naprosto v pořádku, takže chyba bude někde v počítači. Prosím o radu a omlouvám se pokud jsem se v něčem vyjádřila nejasně. Děkuji Eliška

Ovladače pro síťovou kartu jsou nainstalovány?
Když tam byly WinXP, tak to fungovalo v pořádku?
Máš možnost to vyzkoušet s jiným počítačem?
Nešťoural se někdo v administraci toho TP-linku?

Co je napsáno v síťových připojeních (připojeno, omezené připojení, žádné připojení), když to připojíš bez toho restartu TP-linku? Po restartu to píše co?
Máš tam přidělenou IP adresu z DHCP, nebo jsi ji nastavovala manuálně?
Máš možnost vyzkoušet jiný síťový (UTP) kabel?

Je tam napsáno připojeno.
Diagnostika sítě hlásí: širokopásmový modem má potíže s připojením.
1. vypněte modem
2. počkejte 10 s
3. opět modem zapojte do zásuvky
Když tak učiním, internet lze sustit, ale jak jsem psala je pomalý a při opětovném zapnutí a vypnutí počítače opět musím modem restartovat.
Před včerem mi diagnostika hlásila že neodpovídá server DNS.

Zapínej router dříve, než počítač. Ve Firefoxu promaž cookies a mezipaměť (Ctrl+Shift+Delete), zkontroluj stav trojanů na českých tocích (SuperAntispyware), zkontroluj si přibližnou rychlost down/up tady: speedtest.cesnet.cz

bez toho tplinku se internet nemá kudy na pc dostat, párování bych tomu neříkal.
router se sice dá denně zapínat a vypínat, dokonce tím za rok něco šetříš (trvalá spotřeba je cca 6W, za 24h asi 60 haléřů), ale zato si denně komplikuješ život. kromě odjezdu na dovolenou v tom nevidím smysl.

tobě spíš vadí, že než se router nastartuje, počítač marně žádá o ip adresu z jeho dhcp. šlo by to hravě řešit statickým nastavením ip - ale viz výš: k čemu neustálé vypínání routeru.
pokud přesto chceš statické nastavení, musíš sem dát výpis:

ipconfig -all

a ještě něco:

Před včerem mi diagnostika hlásila že neodpovídá server DNS.

ovšem spravit to ta diagnostika neumí, stojí za ...
buď ten krám nevypínej, nebo si nastav adresu pořádných dns serverů (open-dns nebo google-dns) na počítači ručně.

když jsem měla XP

s obměnou systému mohla přijít obměna celého pc, v tom je zakopaný jorkšír.

routery mají běžně 100 mbit lan rozhraní. jenže dnes převažují pc osazené 1 gigabit síťovými kartami. po zapnutí to funguje takto:
- startující windows najde síťovku a potřebuje pro ni nastavit ip adresu, je na to timeout cca 20s.
- automatická ip znamená získání z nějakého dhcp serveru
- jenže jak se k němu dostat, když ten router právě taky startuje
- router ještě k tomu jede na jiné rychlosti (100 mbit vs. gigabit), takže síťovka si nejdřív musí vyjednat komunikační rychlost, teprv pak může vyžádat ip adresu.
když to do 20s nestihne, musíš vypojit kabel a zkusit to znovu (nebo příkaz "ipconfig /renew")

možná řešení:
- zamyslet se nad zbytečností vypínání
- nastavit ve správci zařízení ve vlastnostech síťovky speed & duplex napevno na 100mbit/full duplex
- ip adresu a masku a bránu a dns (dns už máš) nastavit staticky. trochu s rozmyslem, ať se to nehádá s dhcp adresami.