Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prosím poraďte mi se složením stolního PC, který rozjede AutoCad/SolidEdge a popřípadě i nějakou tu

Dobrý den, koupil jsem si notebook lenovo y580, ale jelikož notebooky už nestačí na dnešní hry a nějaké hry rozjedu tak nějak na medium/minimum, tka jsem se rozhodl, že ho prodám a složím si stolní PC. Mohli byste mi prosím poradit, jaké součástky apod. by se do něj hodily? Do školy potřebuji AutoCad/SolidEdge a rád bych si občas zahrál nějakou hru, ovšem ne Farcry 3 na ultra apod. Reposty užitečných linků které jste někde viděli nejsou vůbec k zahození, moc bych Vám byl vděčný za Váš čas. děkuji

intel grafiku na hry?

Tady mas neco sestavene, je to od mistniho odbornika M-Pola s tim, ze jsem zmenil grafickou kartu na horsi - levnejsi, pokud je to pouze na obcasne hrani a nemusi to byt nadupana grafika a plne efekty). Cena vyrazne presahuje tvuj limit, ale chtel jsi core i5, muzes odebrat GK uplne, ale pak to nebude na hry, no ale na GK se da dosetrit a dokoupit. Zatim holt budes na integrovane grafice.

Tak se omlouvam, nevsiml jsem si spatne pameti, teda urcite tu uvedenou v konfiguraci nebrat.
Chtel jsem udelat novou konfiguraci, ale v tom alfacomputeru nemaji jedinou slusnou pamet, pokud budeme uvazovat 2x2GB RAM, coz je pro i5 optimalni, aby byl vyuzit dualchannel.

Proste pamet je treba vzit takhle:

http://www.alza.cz/corsair-4gb-kit-ddr3-1600mhz-cl 9-vengeance-xmp-low-profile-d244504.htm

Jestli ti je jedno, kde to budes kupovat, tak to proste prehazej do alzy, tam budou mit vsechno.

V tomhle směru jsem hloupý, nevyznám se v paticích, nevyznám se v teplotách sandy bridge/ivy, nevyznám se rozložení plošných spojů na základní desce, jediné co vím je, že AMD je oproti Intelu levnější a že nemá takovou kvalitu, jako Intel. Když bych měl peníze na intel, tak proč kupovat AMD, když mám zaručeně lepší výkon, pokud nepokazím ostatní součástky a nebudu tu grafiku brzdit právě těmi špatně zvolenými součástkami. Jestli si to myslím špatně, pak mne můžete opravit, ale nějak konstruktivně, například:"AMD dělá výkonné grafiky pro xxxxxx, jsou nejlepší při práci s xxxxx." apod. :)