Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Máma vs zdravý rozum - Potřebuju radu od IT lidí (notebook nebo stolní PC?)

Dobrý den,
máma mi přejela notebook autem a ten po dvou měsících bojů umřel. Řekla mi, že mi koupí nový ntb a že to bude poslední velkej dárek, kterej dostanu. Jsem internátník. Když jsem přemýšlel, tak sem vypřemýšlel, že bych rozhodně chtěl stolní PC a k němu netbook. Řekl jsem to mámě a ta mi odvětila, že zachvíli půjdu na vejšku (jsem ve třetím ročníku) a že chce, abych měl možnost nosit si notebook do výuky bla bla.. To by se všechno vyřešilo tím netbookem, což sem se jí snažil vysvětlit, ale řekla mi, že buď notebook nebo nic. Mně ale furt nedá spát, proč si kupovat notebook (rád hraji hry), který za cca tři roky odejde, když můžu mít stolní PC, u kterého je celková údržba mnohem levnější a snažší. Zde je sestava, kterou jsem převzal od nějakýho cápka, který si skládal PC.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1KS70 11LBO01188U011LIS0116NT011TH6010YO6011P9B010XCD011 9SQ01
Myslíte si, že bych měl být rebel a objednat si stolní PC s tím, že bych si za svoje dokoupil netbook a nebo poslechnout mámu (je mi 18) a koupit si jen ntb? Rozpočet cca 22 tisíc na PC/Notebook.
Změna předmětu, původně: Máma vs zdravý rozum - Potřebuju radu od IT lidí (Kráťa)

Mamka mi dá 14 ani o korunu víc. Ne, položil jsem ho na zem za auto a máma to viděla, běžel sem si ještě pro něco domů, jenže jí asi cvaklo nebo něco a projela se přes něj. Vím, že bude hrozně moc kecat a možná bude chtít jet i z Aše do Plzně pro ten PC, ale přijde mi, že to za to stojí..

položil jsem ho na zem za auto

To si dost dobře nedovedu představit. Že vycouvávala chápu, to dělám z garáže taky, ale nechápu, co dělal notebook na zemi za autem. Na to by mi doma řekli, že je to moje blbost, když pokládám notebook na zem za auto a měli by pravdu.

Pokud chce koupit notebook a nehodlá diskutovat, vybral bych si notebook a byl bych rád, že je tak hodná.

Auto bylo zamčený a seběhnutí domů trvalo cca třicet vteřin, máma viděla jak tam tu tašku pokládám. Máte pravdu v tom, že za její peníze bych si měl koupit to co chce ona, ale s těmi penězy se dá prostě naložit líp a v budoucnu nebudu muset investovat svoje vlastní peníze na to, abych si koupil celej novej PC/notebook, protože tenhle noťas časem prostě chcípne.

Pokud si na netbook našetříš sám, tak obecně si dovolím to schválit, protože:

1. notebooky/netbooky obecně jsou jen spotřební zboží, jehož životnost je řádově do 2-3 let, víc ne.
2. desktop, ač dnes je "nemoderní", tak jeho životnost je až 5 let a umožňuje pak postupné upgrady (např. bedna+zdroj, pokud jsou kvalitní, přežijí i několik upgradů). Obzvláště pak, máš-li v úmyslu hrát.

Nicméně: nepočítej že s netbookem/notebookem za 5-7 tisíc budeš hrát hry, je to řešení tak na internet a kancelář.

P.S.: s rodiči bys měl diskutovat a přesvědčit je argumenty, nikoli "dělat rebela!"

Je jasný, že netbook bych neměl na paření battlefielda 3, ale jednodušší hry tam určitě hrát půjdou např WoW, LoL apod.. S tím si vystačím .. Je pravda, že bych měl diskutovat, ale když jsem se o to pokusil a snažil se vyřešit její požadavky netbookem za moje peníze, akorát jsem byl odpálkován.

Treba ti nechce koupit PC prave proto, abys nehral hry - na notebooku to dost dobre nejde a na netbooku uz vubec ne, pokud e teda nebavime o nejakem Androidu. Co na tom PC delas mimo hrani her? Treba bys ji presvedcil necim co by ses mohl ucit a na notebooku to dost dobre nejde, treba renderovani grafiky.

Jestli ten notebook/netbook nepotrebujes okamzite, tak je opravdu rozumne to stolni PC. Za rok a pul je notebook/netbook zastaraly, takze na VS stejne budes potrebovat novy, zatimco PC mas minimalne na 5 let.

Já mám silnější Sestavu za 14 000 rozjedu na tom vše na velkou grafickou vytíženost... (nebudu sem psát komponenty. Každopádně pochybuju že budeš chtít hrát BF 3 a zároveň natáčet Frapsem na HD, takže by ti měl stačit nějaký levnější PC, Každopádně se dá více ušetřit na NTB, protože se na něm nedá moc hrát, takže ho potřebuješ pouze na učení a nějakej ten chat, takže okolo 10 000. PC se dá později "vytunit", takže to budeš mít lepší :)