Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s pamětí RAM

Dobrý den, zakoupil jsem si win 8 64bit, mám 4GB ram, ale po instalaci mi PC ukazuje použitelné 3.12GB, integrovanou graf. kartu nemám. Proto se jak je to možné a co to způsobuje ?

I have updated my BIOS to the latest version and also attempted the msconfig, boot, advanced fix and neither has worked. So what gives? Why can't I use the other gig of RAM I have installed? I understand my chipset (Intel 945) is integrated so it is natural for it to pull operating memory, but not a whole gig! I can't see where I can remap in BIOS to have it use less than this. How do I proceed? I want to ave use of the remaining gig of memory.

Tak na tej doske to nenastavis, nemas to tam (nie som si isty ci to 945 vobec vedel, to bol chipset v obdobi okolo r.2005, to uz po mojej memory chces moc).
Budes potrebovat novu dosku ak chces silou mocou 4GB. Ale aj ked budes mat tie 4GB tak nicomu to nepomoze, vsetko ti pojde uplne stejne jak doteraz, vyhodis zbytocne peniaze za dosku.

Ved ono to 4GB ide. Keby 4GB nepodporovala tak by to vobec nenabehlo alebo by si mal 2GB.

Pozri si este v tom spravci ten adresny rozsah C0000000-FFFFFFFF ze co tam je namapovane. Tipujem ze BIOS dosky robil debil a namapoval tam framebuffer aj pre integrovanu grafiku apod.

Este mozes skusit update BIOSu ak pre tu dosku vobec nejaky update je (web vyrobcu zakl.dosky)