Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defragmentace

Dobrý den. Stáhl jsem si trial verzi programu O&O Defrag. Defragmentace bude ještě trvat nějaky ten den ale už ted se mi ztratilo 50GB z kapacity disku. Výrobce udává 750GB celkove kapacity a ted když spočítam všechny logicke disky tak mám přibližně 650GB kapacity. Můžu nějak to místo zase navrátit? Nebo vrátí se to po dokončení defragmentace? Stránky od vydavatele mi nepomohly. Někdo zkušený s tímhle programem? :)

Notebook ASUS x55vd
Grafická karta nVidia GEFORCE 610M
RAM 6GB
HDD 750GB
Procesor Intel(R) Pentium(R) CPU B970 @ 2.30GHz
Operační systém Windows 7

Wau, "ztratilo sa" ::)
Ja ti neporadím, lebo ten program nepoužívam a sťahovať si ho kvôli Tebe nebudem...
Win 7 si defragmentuje disk sám na pozadí (v dobe nečinnosti) a užívateľ o tom ani nevie. Netuším načo používať nejaký iný a k tomu trial program.
Dobrovoľne si urobil blbosť a za blbosť sa platí...

no učitel ve škole, studuji IT (1. ročník)

A jaká že je to škola? Aby případní zájemci o studium byli včas varováni!

učitel je mladý a zkušený

Dodal bych minimálně jedno politicky nekorektní slovo. Pokud je "učitel" produktem dnešního vzdělávacího systému a někdo mu dovolil vůbec učit, pak je něco hodně špatně!
Pokud je najmě matematika a fyzika na obdobné "úrovni", pak byste měl rychle přemýšlet, nebo spíše rodiče, o změně školy. Normální os a poslední redmondské os se o případnou defragmentaci "starají" samy a jakési defragmentátory jsou na úrovni jiných nesmyslných "Čikuli". Pokud je na disku dostatek místa, pak fragmentace je v řádu jednotek procent, tj. naprosto nepodstatná.

Osobně sleduji, že městská legenda, že starší lidé musí být z důvodu věku méně způsobilí k práci s výpočetní technikou a naopak mladým z důvodu věku naopak jsou přímo "guruové", je asi ne zcela pravdivá.

ja disk nedefragmentujem vôbec. Len som chcel vysvetliť ten rozdiel. A výsledný efekt nie je rýchlosť prístupu, ale rýchlosť ďalšej defragmentácie. Tie ktoré nemenia svoj obsah poukladá spolu na jedno miesto a pri ďalšej defragmentácii už s nimi nebude strácať čas.

A ked windows startuje sposobom precitam subor co nemeni obsah - co meni obsah - co nemeni obsah - co meni obsah - atd. tak si spomalis bootovanie? :-) Su to vsetko haluze na tahanie penazi od ludi. Ano moze to usetrit pol sekundy. A potom si tam user da antivir krotym si to cele PC zakilluje na pol minuty, ale ma dobry pocit. Chjo.

Ja som kedysi robil vlastný výskum na základe defragmentácie disku. Bolo to v dobe "prehistorickej" keď 80 GB disk bolo niečo úžasné...- a áno defragmentácia zrýchlila trochu odozvu systému, pretože sa dáta čítali naraz z jedného miesta, neboli roztrúsené po celom disku. Toto takmer nebadateľné zrýchlenie vtedy malo význam.
Ale v dnešnej dobe, keď disky majú okrem iného vyrovnávaciu cache pamäť a máme iný - lepší OS (Win 7), robiť cielene defragmentáciu disku fakt nemá význam...

Napadá ma len jedno využitie cieleného spustenia nástroja defragmentácia disku:
Mám jeden veľký disk, ktorý chcem rozdeliť na viac oddielov, resp. upraviť veľkosť oddielov.
Na to, aby som zväčšil miesto na inom, alebo vytvoril nový oddiel - musím mať voľný - patrične veľký súvislý "blok", na ktorom nie sú zapísané dáta.
Vtedy je defragmentácia disku priam nevyhnutná...