Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defragmentace

Dobrý den. Stáhl jsem si trial verzi programu O&O Defrag. Defragmentace bude ještě trvat nějaky ten den ale už ted se mi ztratilo 50GB z kapacity disku. Výrobce udává 750GB celkove kapacity a ted když spočítam všechny logicke disky tak mám přibližně 650GB kapacity. Můžu nějak to místo zase navrátit? Nebo vrátí se to po dokončení defragmentace? Stránky od vydavatele mi nepomohly. Někdo zkušený s tímhle programem? :)

Notebook ASUS x55vd
Grafická karta nVidia GEFORCE 610M
RAM 6GB
HDD 750GB
Procesor Intel(R) Pentium(R) CPU B970 @ 2.30GHz
Operační systém Windows 7

Wau, "ztratilo sa" ::)
Ja ti neporadím, lebo ten program nepoužívam a sťahovať si ho kvôli Tebe nebudem...
Win 7 si defragmentuje disk sám na pozadí (v dobe nečinnosti) a užívateľ o tom ani nevie. Netuším načo používať nejaký iný a k tomu trial program.
Dobrovoľne si urobil blbosť a za blbosť sa platí...

no učitel ve škole, studuji IT (1. ročník)

A jaká že je to škola? Aby případní zájemci o studium byli včas varováni!

učitel je mladý a zkušený

Dodal bych minimálně jedno politicky nekorektní slovo. Pokud je "učitel" produktem dnešního vzdělávacího systému a někdo mu dovolil vůbec učit, pak je něco hodně špatně!
Pokud je najmě matematika a fyzika na obdobné "úrovni", pak byste měl rychle přemýšlet, nebo spíše rodiče, o změně školy. Normální os a poslední redmondské os se o případnou defragmentaci "starají" samy a jakési defragmentátory jsou na úrovni jiných nesmyslných "Čikuli". Pokud je na disku dostatek místa, pak fragmentace je v řádu jednotek procent, tj. naprosto nepodstatná.

Osobně sleduji, že městská legenda, že starší lidé musí být z důvodu věku méně způsobilí k práci s výpočetní technikou a naopak mladým z důvodu věku naopak jsou přímo "guruové", je asi ne zcela pravdivá.

Napadá ma len jedno využitie cieleného spustenia nástroja defragmentácia disku:
Mám jeden veľký disk, ktorý chcem rozdeliť na viac oddielov, resp. upraviť veľkosť oddielov.
Na to, aby som zväčšil miesto na inom, alebo vytvoril nový oddiel - musím mať voľný - patrične veľký súvislý "blok", na ktorom nie sú zapísané dáta.
Vtedy je defragmentácia disku priam nevyhnutná...