Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC - prosím o pomoc

Dobrý den, rád bych provedl upgrade PC a nevím si moc rady.

Pokud by mněl někdo čas a zájem tak budu moc rád za každou radu:

1)

koncem roku 2010 jsem kupoval za necelých 5 000kč tuto grafickou kartu:

gainward gf gtx 460 cuda 768MB 192bit

PC chci využívat hlavně na hraní nejnovějších her + práce v programech jako je Pinnacle studio apod. Bude tato grafická karta stačit?

2)

Základní desku mám:

ASRock MB N68C-S, Geforce 7025, DualDDR2-1600,SATA2,RAID,LAN,VGA,mATX

a) Proceros:

AMD Athlon II X2 250, socket AM3, 3,0 GHz, 2MB cache, BOX

Stačí tento procesor na hraní nejnovějších her v lepších detailech? Pokud bych chtěl zakoupit nový tak jaký mohu zakoupit aby ladil se základní deskou? 4-jádro? Nebo popřípadě i vyšší? Podle čeho bych měl tento procesor vybírat? Můžu volit i třeba procesor od Intelu?

b) Operační paměť:

Buffalo 2GB DDR2 667MHz DIMM

Co znamená vlastně to DDR? Když mám jednu pamět DDR2, mohu dokoupit další paměť třeba DDR3 a používat je souběžně (jde to vůbec na mé základní desce?)? A 667MHz se mi zdá vcelku malá. Můžu na mou zákl. desku třeba použít paměťovou kartu DDR2 800MHz? Popřípadě nějakou DDR3 1600MHz?

Pokud použiji nějakou tuto lepší tak může být v PC souběžně s tou moji kterou tam již už mám? - DDR2 667MHz?

V popisu základní desky je uvedeno počet DDR2 slotů = 2 , počet DDR3 slotů = 2. Tudíž můžu mít na základní desce souběžně DDR2 a DDR3 paměťové karty?

3) Pokud si koupím tyto komponenty budu to umět nastavit??? :-))

Jsem spíše mírně pokročilý uživatel.

Děkuji za jakoukoliv odpověď

tohle je sestava, která dospěla (už dávno) na svou konečnou stanici. Jakýkoli upgrade se nevyplatí.

- otřesný, zabugovaný čipset
- procesorová patice bez jakékoli podpory a aktuálních procesorů
- stávající procesor již daleko za zenitem

Doporučuji začít stavět nové PC.

Opravdu? Na tomto PC hraji stále hry a pracuji. Hry vydané v polovině tohoto roku stále vcelku chodí. FIFA, Tomb Raider... vše funguje v pořádku. Náročnější hry jako jsou střílečky už jsou malinko horší a nějaké jsem nerozchodil. To je pravda. Jsem spíše sváteční hráč, hry hraji sem tam, ale vzdát se jich nechci :-) Tak jsem právě myslel, že by stačilo investovat třeba 6 000kč do upgrade a v klidu si na něm zase zahrát nějaké super hry jako je Battlefield 4 apod :-)

Pokud bych zvolil ovšem nový pc. Sám si ho postavit neumím, nakupoval bych už nějaký set. V tom případě ale jaký zvolit? Nechci koupit nějaký model, který nepůjde rozšiřovat a za 3roky se zase zahodí.

Nechci koupit nějaký model, který nepůjde rozšiřovat a za 3roky se zase zahodí.

Tak v tom případě nekupuj nikdy žádný počítač. Abych ti vysvětlil, jak to funguje: rozšiřovat jde každý počítač. Jenže v době, kdy o jeho upgrade začne majitel uvažovat, je tak zastaralý (ten počítač, ne majitel), že se to proste finančně nevyplatí. A že se za tři počítač roky zahodí? Bohužel, počítače stárnou stále rychleji, když chceš hrát nejnovější hry, musíš k nim vlastnit nejnovější hardware. Nebo hraj hry z roku 2005 a i tvůj současný počítač bude nadupané dělo!

Pocitac vydrzi tri roky uplne v pohode, akorat se vymeni graficka karta. Jenze ten jeho nebyl ani pred tremi lety zadne delo a paradoxne je graficka karta to nejlepsi co v tom PC ma.

No dobře, ale v tom případě by jste mi poradili co? Na PC hlavně pracuji, stříhám videa, pracuji v grafických programech, dělám věci do práce apod. ale občas si rád i nějakou hru zahraji a chci hrát samozřejmě nejnovější hry. Hry hraji opravdu sem tam, pro spestření, pro zábavu. Stačí mne klidně nějaké střední detaily. Ovšem kvůli občasnému hraní nechci každý rok (rok a půl) kupovat nový PC.

Z těchto důvodů jsem chtěl udělat upgrade PC do kterého bych vložil max 8 000kč a aby mne PC minimálně na rok a půl vydrželo. Nemusím ani hrát všechny hry. Stačí třeba fifa, sem tam nějaké strategie, graficky nenáročná střílečka a třeba i na nějaké střední detaily. Kupovat každý druhýn rok PC sestavu třeba za 15 000kč si nemohu dovolit.

Popravdě jsem uvažoval i o zakoupení konzole Playstation 4. Tato konzole má dosti dobré recenze, kamarád ji má a je to super podívaná. Her na ni bude určitě také dost. Někde jsem slyšel, že snad má být minimálně 100her což na moje občasné hraní třeba 2roky vydrží :-) a pak můžu jít třeba do playstationu 7... :-))

Ovšem televizi nesleduji, pořady sleduji na pc takže TV ani nemám. Monitor který mám tak zase neumí HDMi.. takže bych musel kupovat konzoly za 12 000, k tomu monitor aspoň cca za 7 000kč a do začátku pár her a jsem na 25 000kč což je pro mne moc.

Takže to je takový začarovaný kruh.

Pc tvori:
skrin -nepochlubil jsi se, nevime, jestli mas kvalitni skrin s dobrym airflow, do ktere muzes v pohode nahodit i nove nakoupene komponenty.
zdroj - nepochlubil jsi se, nevime, jestli mas kvalitni zdroj, ktery by stacil i na nove nakoupene komponenty.
deska - vyhodit, novou.
procesor - vyhodit, novou.
pamet - vyhodit, novou - mas DDR2, dneska je DDR3.
grafika - zatim bych nechal a upgradoval az casem, pokud teda potrebujes setrit.
disk - nepochlubil jsi se, nevime, jestli mas disk, ktery bude stacit i dnesnim komponentum.

PC si poskladej, respektive nakup komponenty do PC a nech si od nekoho za uplatu sestavit. V CZc to delaji dokonce zdarma, sice neuplne tiptop, ale da se to.

Disk:
WD Caviar Blue 3200AAJS, 320GB HDD, SATA/, RPm, 8MB cache

Skříň:
TRACER PLUTON tro-7964 Line

Napájecí zdroj:
TAKE ME 400W ATX Silent passive PFC, 80mm

Nejhorší je, že mne teďka zdroj odešel. PC najednou z ničehonic nešlo zapnout. Napájecí kabel je v pořádku. Takže předpokládám, že to bude asi zdrojem. Ale jestli zdroj "vzal" i něco sebou to netuším.

V tomhle jsem prostě laik. Na PC pracovat umím, instalovat, nastavovat.. všechno ok :-) ale jakmile jde něco okolo hardwaru tak se nechytám a nevím jaká bije :-(

Tak to je jasne, ze budes potrebovat skutecny poradny zdroj, plus bych vzhledem k tomu, ze pises, ze do toho moc investovat nechces, vymenil desku, procesor, pamet. Grafickou kartu casem az dosetris, tu bys nemusel menit uplne akutne.

No to je jasné. Jen jsem právě chtěl poradit co si tam dát za komponenty. Píšeš abych si tam dal skutečný pořádný zdroj. Jenže jsem opravdu laik a nějak nevím co si pod tím mám představit.

Další nevím do čeho mám více zainvestovat. Jestli tam dát například procesor 3,6GHz a paměť 4GB. Nebo zda bude třeba stačit procesor 3,2GHz, ale dát tam třeba lepší paměť 8GB....

Nejlevnejsi spolehlive zdroje jsou Seasonic.

Procesory uz se nastesti podle gigahertzu nedeli, delime je podle vykonu. Na vetsinu cinnosti staci 4GB pameti, pokud setris, tak bych asi do PC vic nestrkal a radeji pridal jinde.

No,popravdě jsem si to myslel, že ty paměti asi nepůjdou dohromady :-)

Ale co jsem se koukal na komponenty tak jsem si říkal, že by stačilo použít tu základní desku co mám, do toho dát

1)Paměť
1x 8GB DD3 1 600MHz - cena cca do 2 500Kč

2) procesor
zde se nevyznám a nevím jaký zvolit aby mne na té základní desce šel. Je zde otázka zda vůbec nějaký lepší procesor tam půjde?

3)Zdroj
Zde nevím jaký přesně zvolit, Seasonic se pohybuje cca kolem 2 000kč

4)Grafická karta
zda by stačila tu co mám či investovat do jiné, ale jaké?

Většina zase radí abych dal novou i základní desku...

Fakt v tom docela tápu,chjo.

Aha,myslel jsem, že je jedno kolik jich tam bude, ale že ve výsledku musí být max 8GB a že je jedno zda tam dám 1x8Gb či 2x4GB.

Ještě bych se chtěl zeptat jaký zvolit teda procesor aby vyhovoval dnešním hrám a mé základní desce?. V tomhle také tápu.

Popřípadě zda tam dát rovnou i novou základní desku... ???

V tomhle jsem opravdu hloupí a absolutně tomu nerozumím, nejlepší by bylo mne poslat odkazy na konkrétní komponenty které musím do mé sestavy dokoupit (vyměnit) abych nepřesáhl hranici 8 000Kč a abych tento počítač mohl využívat min. ještě rok a hrát na něm nejnovější hry min na střední detaily.

Jsem moc rád, že máte semnou trpělivost a že mi radíte :-) ale berte to tak, že jsem v tomhle naprostý laik a opravdu nevím co a jak vybrat. Takže kdyby měl někdo čas a chuť a doporučil mi konkrétní komponenty, které bych měl dokoupit a vyměnit tak by to bylo asi nejlepší :-)

http://www.czc.cz/seasonic-ss-500et-t3-500w-oem_2/ 105970/produkt

http://www.czc.cz/msi-z77ma-g45-intel-z77/105647/p rodukt

http://www.czc.cz/intel-core-i5-3470_2/109722/prod ukt

http://www.czc.cz/corsair-value-4gb-2x2gb-ddr3-133 3_2/73725/produkt

Neznam tvou PC skrin, pokud se tam nic jineho nez microATX, tedy stejny typ desky jako mas ted nevejde, tak bych to videl takto. 8.000 to presahne, ale mas stroj, ktery nejakou dobu vydrzi, casem dokoupis grafickou kartu, pripadne nejaky poradny disk WD Velociraptor a jsi za vodou. :-)