Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Policejní vir

Tak vážení: slavnej policejní net mě dnes vyskočil asi 10x ale nenakazil jsem se!
Eset vir zastavil!
Podařilo se mě opsat http odkat to leze

info.warning-ads.net/?id=4a63e7686f86c8235d02f2e331e8e13d

dal jsem tu adresu do url blokingu mého routeru a má po vtakách

loading...

zaujal mě.
pravděpodobně si do uživatelského adresáře firefoxu poznačil spadlou relaci, vždy se tak po novém startu prohlížeče ta stránka obnovovala. (homepage neměnil)
přejmenoval jsem mu soubory v profilu podle času experimentu s dotyčnou stránkou - co se mi podle obsahu nelíbily. nemusel jsem trefit ty správné, ale selhalo až to, že firefox po restartu počítače chtěl obnovit stránku asi z cache, jenže tu mám v ramdisku.
a byl v pi..

zkusím ještě zakázat javascript.

edit:
ani jsem nevěděl, že už se dá vypnout jen v about:config (hledat "javascript")
zase zaneřádil profil ff, ale už je neškodný.
stránka jde normálně opustit.

edit2:
a ani po enabnutí javascriptu už neobnovuje stránku s virem při novém startu ff.
kam jinam by se javascriptový kouzelník dostal, těžko říct. dělám pod omezeným účtem, navíc js nemá mít práva k zápisu souborů na disk.
v profilu ff se už nevytvořil vtipný marionette.log:

1389656308382	Marionette	INFO	MarionetteComponent loaded

takže - smazat dočasné soubory prohlížeče.

navíc js nemá mít práva k zápisu souborů na disk.

špatný předpoklad, viz třeba ten log. tato bezpečnostní teorie má platit pro javu, ne javascript.

uvedená verze "policejního viru" zřejmě nedělá s pc nic, jen v daném prohlížeči obnovuje výpalnou stránku a skript na ní pak nedovolí její opuštění. jiné prohlížeče by měly fungovat normálně, stejně jako zbytek pc.

Presne tak, keby si sa ma opytal nemusel si to tak dlhodobo skumat.
Nachadza sa inak takmer vyhradne na podstrcenych pornostrankach a posobi doveryhodne v tom, ze sa spusti ihned, takze to posobi doveryhodne, ze ta nacapali pri cine.
Staci naozaj zakazat js v konfigu, dotycny tab zmazat a znovu ho povolit. Zrejme nevedeli zablokovat otvaranie novych tabov vo FF, takze netreba nic restartovat ani zatvarat, ci otvarat FF.
Keby este FF umoznoval este vypnutie js ako Opera tak by bola jeho likvidacia otazka 2-3s.

Nebudu zakládat nové vlálno.
Známý mi dovezl noťas že ho taky navštívil včera ten policejní vir.
Já ho dneska zapl, šmejdil po netu a nic.
Spustil jsem ESET Online Scanner, tak jsem zvědav co z něho vyleze.
Edit: Už je mi to jasné teď jsem nahlédl do historie. :-D
Samé porno stráky. :-D