Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zničení baterie v mobilu

Hezký dobrý den,
před měsícem jsem dostal (novou) externí baterii (http://www.alza.cz/axago-pwb-m5-mobile-5000-d43833 2.htm). Jenže po asi dvou týdnech nabíjení mého mobilu (samsung galaxy S advanced, 1500mAh baterie) se začalo dít to, že při větším vytěžování (zapnutí hry, wifiny, teď už i zapnutý display) po dobu maximálně 3 minut se i při plném nabití (baterie ukazuje 100%) mobil okamžitě vypne a po zapnutí ukazuje necelých 5% baterie a následně se zase vypne. Pokud ho nechám v klidu třeba 20 minut tak tam zase naskočí nějakých 40% baterie a vydrží i celý den když na něm nic nedělám. A pokud mobil zase připojím ke zdroji napájení tak se dokáže "nabít" na 100% během i 10ti minut... Ta baterie v mobilu je originální - mobil je starý asi rok a 4 měsíce. Do té doby jsem měl problémy jen s lehkou ztrátou kapacity... tyto problémy začaly až po používání této externí baterie.
No a zde je problém - chtěl bych vyreklamovat u společnosti Alza tu externí baterii s tím, že mi zničila baterii na mobilu a požadoval bych vrácení peněz za externí baterii a nejlépe i náhradu škody na mé baterii v mobilu. Jenže nemám dostatečný důkaz. Nevím, čím je to možné a nechci tam přijít, oni mi řeknou "používal jste jiné zařízení k napájení, smůla, čáu". Nemohli byste mi poradit, co proti nim použít kromě nějakého znaleckého posudku? A myslíte, že by byl pozitivní, kdybych to fakt udělal? Jako student nemám zas tak moc peněz na to, abych si nechal doma baterii za 500 + ještě kupoval novou do mobilu za kdo ví kolik..
Děkuji za odpověď a nezlobte se, že toho je tolik.. :D

Tvuj mobil se nabiji 5V, ta externi nabijeci baterie ma na vystupu taky 5V, teda je to v poradku a nemohla ti baterii tveho mobilu znicit. Mohla to byt jen nahoda, ze ti zrovna ta baterie odesla.
Samozrejme je mozne, ze ta externi baterie davala ve skutecnosti na vystupu jinou voltaz a tim by mohlo dojit ke zniceni baterie v mobilu, no jak to chces dokazat jinak nez znaleckym posudkem? Respektive si to zmer voltmetrem a bude-li to tak, muzes to v Alze zkusit a kdyz s nima nebude rec, tak si ten znaleckej posudek nechat vypracovat a nasedne po nich pozadovat i uhrazeni toho, muze to ale dojit az k soudu.