Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NetCat padá

Zdravím,
začal jsem používat utilitu NetCat, ale vždy, když mi naběhne, zadám do ní příkaz a hned zase spadne, a v rychlosti ještě vyhodí do komandlajnu chybovou hlášku, "pro jistotu". Netuším, čím to je.
Díky,Steve_Xtreme.

omg.. člověče, taky bys měl o sítích něco znát, když se už snažíš používat nc. Příkaz nc -p 80 nemá žádný smysl a zcela logicky se program ukončí.

Systém samozřejmě (samozdřejmě píšou asi jen anál-fabeti) může být i něco rozumnějšího, než OS pro klikací polodementní mládež (Windows/MacOS)..

O sítích toho vím náhodou hodně. TEN PŘÍKAZ nc -p 80 byl jen příklad, klasické první testovací příkazy byly třeba nc -v -z 192.168.1.17 100-150, anebo

nc -L -p1234 -d -e cmd.exe

, pro otevření backdooru na hostitelském PC, ale stějně pořád padá.

Pokud považuješ uživatele užívající Windows nebo MacOS za

klikací polodementní mládež

, tak jdi někam za roh, sežen si ku**u, která má tetování na zadku, hlásající do světa "Linux je nej", a můžeš líbat zadky celej den. Paráda co?

když toho tolik víš, tak proč tady oxiduješ s legračním dotazem, místo toho abys sám radil? Ty jsi prostě jen kindehacker co si přečetl pseudohackerské pojednání na téma "přibližme hacking masám alias jak se dá používat netcat" a ještě to zkoušíš na kdovíjak domrvených Windows.

A jinak Windows používám taky, ale když už něco dělám, tak si pro to nachystám pořádné nástroje a hlavně si je správně nakonfiguruju.

Jestli chceš někoho poslat do pr...., tak tam pošli někoho jiného, než mě. Já jsem se dotázal, potřebné info jsem poskytl, svůj názor vyřkl ale slušná odpověď nikde. To, že jsem se dostal do potyčky se zde přítomným "touchwoodem", kvůli preferenci systému, nesvědčí o ničem jiném, než o rozdílných názorech. Pravděpodobně je to způsobeno tím, že zde schází dostatečné množství dostatečně inteligentních uživatelů. Nerad slyším odpověď typu "strč si to a to, tam a tam", nebo "pošlete tazatele do pr**le", od člověka, kterého jsem zatím *nikdy* neviděl napsat slušnou odpověď na post, o kterém vůbec nic neví. S podpisem "sociopati na hrad", se ani není čemu divit. Já, kámo, mám IQ 117. Nevím jak ty. (ehm..70>?)

buď neumíš česky, nebo lžeš.

začal jsem používat utilitu NetCat, ale vždy, když mi naběhne, zadám do ní příkaz a hned zase spadne

normálně jsem tě upozornil na fakt, že existuje něco jako parametr, na to jsi začal kolem sebe střílet. Tak si to uvědom, ty tragéde.

edit: a mně všechno funguje.

[http://pc.poradna.net/file/view/17617-netcat-png]

edit2: a pokud mě paměť neklame, tak minimálně jeden Windows port nemá zakompilovanou podporu spouštění lokálních aplikací (evidentně nechtěl autor port podporovat kinderhackery)

Od člověka, kterého jsem zatím *nikdy* neviděl napsat slušnou odpověď na post

Lžeš (opět). Anebo sem chodíš jen prudit.

http://pc.poradna.net/q/view/1192280-tl-wr1043nd-v ypadky-zrejme-k-o-co-misto-neho
http://pc.poradna.net/q/view/789052-nefungujici-wi fi-na-asus-f5n

jen z prvních pár odkazů. Můžeš sem dát linky na thready, kde radíš a řešíš problémy, když máš tak ultravysoké IQ? :-)

Ok, ok, tahle hádka nikam nevede. Vraťme se zpět k tématu. Zadám do NetCatu příkaz (já už fakt nevím, jak tomu mám říkat, ale prostě zadám tam přesně toto:)

nc -v -L -p139

aby naslouchal portu 139 a zobrazoval hlášení o příchozích požadavcích.
Netcat spadne a zanechá za sebou rychlé chyb. hlášení (sry lepší fotka fakt nešla), které máte v příloze.

za "p" má být mezera a je zbytečné používat "listen harder", to je pro restart naslouchacího portu v případě ukončení spojení.

nc -v -l -p 1139

A dále: v běžných Windows je port 139 obsazen sdílením souborů, viz:

netstat -ano |find "139"

Logicky tedy na něj nemůžeš navěsit netcat. edit: tedy můžeš, ale nejprve musíš vypnout na daném síťovém rozhraní windowsí sdílení.

Doporučuju studium IP protokolu..

ad edit3: to je příkaz, kterým si vylistuješ, zda na daném portu něco poslouchá.

jinak obecně k tvým problémům: znovu se ujisti, že máš funkční pracovní nástroj (a funguje ti dobře např. DNS resolving). Ujisti se, že máš dostatečná práva (např. elevované UAC), protože vytváříš soket, a to může udělat jen administrátor s elevovanými privilegii. Ujisti se, že na daném portu nic neposlouchá (viz ten netstat).

Znovu ti připomínám, že se začínáš učit odprostředka a naprosto nechápeš souvislosti, což má samozřejmě dopady na tvé (nevalné) výsledky.