Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je tu někdo normální, kdo umí skládat kompy?

Jak si to tady tak čtu, tak je to tady samý lofas, který neumí poskládat ani PC. Do PC za 20k si dáváte AMD, když do cenové relace 18k+ patří prostě intel! Když už uděláte sestavu na Intelu, tak tam dáváte zastaralý Ivy Bridge, kde není možnost upgradu a navíc má o něco menší výkon a horší provozní vlastnosti.
Taky sem zarputile cpete WD disky, ikdyž všichni ví, že Segate je mnohem lepší. Taky sem cpete case se zdrojem nahoře... Demence toto....
Vzpamatujte se a první si o tom radši něco zjistěte.
Zmena kategórie, pôvodne: Hardvér (fleg)

Je hezké, že navštěvuješ takové stránky, ale já se zde bavím o počítačích a o tom, že toto je poradna, kde prostě sestavy skládá samý debil.
Takové fóra jako jsou PCTuning, nebo PC-Help, tak tam lidi skládat umí. Tady opravdu ne.

- Nechápu proč to vubec resís kdyz vís jak to tady chodí(staré psy novym kouskum nenaučís) navíc nechápu, proč toto vlákno není uz dávno LOCK' tvá otázka nemá zádny hlubsí vyznam.
- Jestli mas problém s nekym určitym, tak si to vyres s ním, nez zakládat zbytečné vlákno.

Každý, kdo si odtud odnese návrh sestavy, se může sám rozhodnout, jestli takovou sestavu chce, nebo si nechá jinde poskládat jinou. Nikdo nikoho do ničeho nenutí, to jen ty trpíš pocitem, že tvůj názor je jediný správný.

Mimochodem - tady nikdo normální není. Každej, kdo o sobě prohlásí, že je normální, by zasloužil zastřelit.

Pár týdnů jsem tu nebyl, měl jsem k tomu své důvody (osobní život = takřka dořešeno), ale na toto si dovolím reagovat již dnes.

tak je to tady samý lofas, který neumí poskládat ani PC.

Proč jsou tu tedy stovky spokojených lidí, kterým poradili "lofasové"?

Do PC za 20k si dáváte AMD, když do cenové relace 18k+ patří prostě intel!

Důvod? Procesor se nevybírá podle cenové relace, ale podle toho, k čemu bude využit a jestli naplní veškeré požadavky tazatele.

Když už uděláte sestavu na Intelu, tak tam dáváte zastaralý Ivy Bridge

Argumentace zastaralou technologií je naprosto mimo mísu. Když chce někdo taktovat, proč nevzít IB, které je na tom po provozní stránce lépe? (Nižší teplota, nižší TDP, výkon takřka stejný - největší rozdíl IB a Haswell je int.graf.čip = k ničemu).

kde není možnost upgradu

Zřejmě o tom moc nevíte.

a navíc má o něco menší výkon a horší provozní vlastnosti.

Ano, má o trošku nižší výkon (ve hrách nepozorovatelný). Provozní vlastnosti má naopak lepší - nižší teplota / nižší TDP.

Taky sem zarputile cpete WD disky, ikdyž všichni ví, že Segate je mnohem lepší.

Proti gustu žádný dišputát, chce někdo Seagate? Ať si ho vezme, osobně beru WD, protože poruchovost je nižší.

Taky sem cpete case se zdrojem nahoře... Demence toto....

Necpeme nikam case se zdrojem nahoře, pouze dáváme case, které za danou cenu jeví nejlepší kvalitu (možnost věžového chladiče, hlučnost a zpracování + možnost nadstandardně dlouhých Grafických karet) a dobré airflow, jestli je zdroj nahoře nebo dole, je všem vážně úplně jedno.

Vzpamatujte se a první si o tom radši něco zjistěte.

Se slušností nejdál dojdeš, s tím s čím jste přišel Vy, jděte radši pryč (:

Původně jsem to chtěl napsat trochu neslušně, ale myslím, že s Vaším intelektem nehodlám více bojovat.

milý lofasi,

PC se staví podle toho, co kdo chce a k čemu to bude používat (děti ve školce a škole samozřejmě vždy staví na Intelu K a té nejlepší nvidii, protože se perfektně hodí k vysněnému Ferarri/Lambu/Bugatti apod.). PC a zejména jejich CPU se už dávno neupgradují, postrádá to smysl (jak finanční, tak čistě výkonnostní) a pokud nějaký mamlas koupí Celera s tím, že za rok koupí i7, tak je to ultramamlas. WD disky se cpou proto, aby dotyčný pak rádce neproklel, až mu ten superrychlý disk od mořské gatě chcípne, nebo začne vyluzovat podivné zvuky. No a zdroj nahoře/dole - to jen předvádíš svou totální neznalost termomechaniky. Zdroj dole nebo nahoře neřeší prakticky vůbec nic (spíše vynucuje osazení alespoň jednoho systémového ventilátoru i u nízkopříkonových sestav), ale protože je mezi frikulíny rozšířena báchorka "zdroj dole je lepší", tak to tady budeš jako dement do omrzení opakovat.

Tak se vzpamatuj a prvně si o tom něco zjisti, ideálně ne z webů typu PCT apod., kde se vyjadřují jedinci, co složili 5 PC a myslí si, že už umí skládat.