Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem procesor i5

Zdravim,

chtel bych se zeptat, ktery procak I5 je nejlepsi na hrani? Jen tak pro pruzkum.

- Je lepsi procak nez 4670K (i5) ?
- Je nejaky procesor, ktery se vyrovna i7ckam? (i5)
- jakykoliv

- i7 xxx se vyrovná amd fx83xx, protoze nebudes se zrejme ptat na Intel .(nebu psat xeon)
- Zkusenosti,,,,vysledky testu.
PS: Bylo by lepsí se zmínit, lepsí na jaké vyuzití.

- Ono, ty I7 jako herní vykon, by a není spatny, ale zbytečny. Kazdé i5 podá skoro stejny vykon.
- Kdyz se vrátím k tem Intel I3 posledních 3 generací, se v benchmark, konzumací a pod. drzí velmi dobre, rekneme v nekterych testech jen 8% rozdílu vykonu o proti svému rivalovy i5.
( nekdy bych je aplikoval spís jako dobrou volbu, nez alternativu)

Nejlepším "herním" z řady i5 s otevřeným násobičem K už asi zůstane Core i5-2500K Sandy Bridge.
Lehce přetaktovatelný o 30% bez zvyšování napětí, slušnou teplotou na jádrech a surovým výkone po přetaktu větším jak základní i7 v závislosti na aplikacích = použití vláken.
Ani i5 Ivy Bridge a tím méně i5 Haswell už to takto lehce "neumí", ovšem oba mají zase výkonnější IGP pro ty, kdo nepoužívají dedikovanou g.kartu a o pár W menší TDP, díky výrobní technologii 22 nm.

Tu práci jsem si dal rád. A to pro varování ostatním, že se vámi už zabývali a vy si jejich snahy vůbec nepovažujete, ale naopak!
Vše potřebné informace byly poskytnuty, některými, jako M-Pol a Eessencia i osobně i přes poštu. Protože vás rady dosud neuspokojily, budete muset prudit, pardon, hledat jinde...

Nemíním taktovat a používám "nízké" rozlišení (1280*1024).
Moje kombinace je i5-3570 + nV-770 a věřím, že mi pro hraní všech mých her na max. nastavení několik let vydrží ;-)
(AAA hry nekupuju za plnou cenu, jakmile vyjdou, klidně si 2 roky počkám)