Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UEFI Boot, chyba Boot manageru na Win 7

Ahoj, mám problém na notebooku při bootování Windows 7 64bit. Windows je nainstalován na GPT disku. Notebook používám v UEFI modu. Pokud mám zapnuté Enable Legacy Option ROMs[http://www.myhow2.net/wp/wp-content/uploads/2013/0 9/IMG_3340.jpg], vše jde OK, Windows nastartuje (na efi partition sídlí bootmgfw.efi a BCD uložiětě).
Pokud tuto volbu vypnu, 2 95% případech se nepodaří nabootovat:
Skoro ihned po startu notebooku (4s, je to rychlé) se zobrazí

http://obrazki.elektroda.pl/3067119100_1331574486.jpg

až na to, že file tam je File: \EFI\Microsoft\Boot\BCD
divné je, že občas se to podaří. Zkoušel jsem i smazat ten efi oddíl a vytvořit znova a soubory tam nakopírovat zpět, ale bez výsledku.

Druhý problém je, že když už se podaří nabootovat s tím legacy Roms vypnuto (ať už externí hdd, nebo z interního windows nebo windows -recovery) tak vždyy při animaci loga windows se SEKNE obraz, ale jinak vše běží (někdy se stane, že se kousne PC kompletně v 15%).
Nevíte, čím to je? Že WIndows 7 neumí UEFI bez legacy option ROM? Nebo jde o vlastnost grafické karty ( mám nvidia NVS5200 a HD4000, že neumí uefi bez legacy rom)

Důvod je extrémní zrychlení startu: po zapnutí asi za 2s problikne logo dell a hned se zobrazít tato hláška (předpokldádám, že by tam byl i jakýkoli jiný bootloader).
Kdežto pokud je to zaškrtlé A nebo bootuji v BIOS modu (když jsem ještě tam kdysi měl MBR rozdělení), tak po zapnutí se 5 s neděje nic, pak 5 s svítí logo dell a pak už se pc ráčí bootovat. Ach jo, ty delly jsou v tom bootování pomalé.

Díky, konečně nějaká smysluplná odpověď. Není to nakonec tedy tak, že ty tady, co jsou v BCD jsou uložené někde v efi proměnných (jestli se tomu říká NVRAM). Pak je ale otázka, jak je tam zapsat, na internetu jsem našel návod bcdboot s přepínačem /f, jenže to můj bcdboot na Windows 7 x64 nejspíš neumí. Nebo jestli to nedělá bootrec (který taká nemám). A nebo do třetice jakýsi nvrboot.efi. Co tedy použít: Jsem z toho zmaten

info
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/ha rdware/ff545500(v=vs.85).aspx
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/ha rdware/ff550235(v=vs.85).aspx
http://www.mpspartners.com/2013/10/how-to-convert- windows-7-on-mbrbios-to-gptuefi/

Jo a samozrejme vypnes tym aj VGA BIOS. Nechces sa radsej vrtat v niecom comu rozumies? Alebo aspon nevypinat veci ktorym nerozumies.

P.S. Nabuduce skus vypnut cely BIOS, ze vobec ziaden HW nebude inicializovany, a tesit sa ze to potom bude bootovat za 0.01s, az po nefunkcnu ciernu obrazovku. Ale super rychlo :)

Mam takovej nejasnej pocit, ze jsem nekde cetl, ze Win7 ovladace grafiky potrebuji VGA BIOS, ale mozna to bylo specificke pro nejaky konkretni chipset.
Osobne bych to neresil, tech par sekund za to nestoji :)