Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UEFI Boot, chyba Boot manageru na Win 7

Ahoj, mám problém na notebooku při bootování Windows 7 64bit. Windows je nainstalován na GPT disku. Notebook používám v UEFI modu. Pokud mám zapnuté Enable Legacy Option ROMs[http://www.myhow2.net/wp/wp-content/uploads/2013/0 9/IMG_3340.jpg], vše jde OK, Windows nastartuje (na efi partition sídlí bootmgfw.efi a BCD uložiětě).
Pokud tuto volbu vypnu, 2 95% případech se nepodaří nabootovat:
Skoro ihned po startu notebooku (4s, je to rychlé) se zobrazí

http://obrazki.elektroda.pl/3067119100_1331574486.jpg

až na to, že file tam je File: \EFI\Microsoft\Boot\BCD
divné je, že občas se to podaří. Zkoušel jsem i smazat ten efi oddíl a vytvořit znova a soubory tam nakopírovat zpět, ale bez výsledku.

Druhý problém je, že když už se podaří nabootovat s tím legacy Roms vypnuto (ať už externí hdd, nebo z interního windows nebo windows -recovery) tak vždyy při animaci loga windows se SEKNE obraz, ale jinak vše běží (někdy se stane, že se kousne PC kompletně v 15%).
Nevíte, čím to je? Že WIndows 7 neumí UEFI bez legacy option ROM? Nebo jde o vlastnost grafické karty ( mám nvidia NVS5200 a HD4000, že neumí uefi bez legacy rom)

Důvod je extrémní zrychlení startu: po zapnutí asi za 2s problikne logo dell a hned se zobrazít tato hláška (předpokldádám, že by tam byl i jakýkoli jiný bootloader).
Kdežto pokud je to zaškrtlé A nebo bootuji v BIOS modu (když jsem ještě tam kdysi měl MBR rozdělení), tak po zapnutí se 5 s neděje nic, pak 5 s svítí logo dell a pak už se pc ráčí bootovat. Ach jo, ty delly jsou v tom bootování pomalé.

Díky, konečně nějaká smysluplná odpověď. Není to nakonec tedy tak, že ty tady, co jsou v BCD jsou uložené někde v efi proměnných (jestli se tomu říká NVRAM). Pak je ale otázka, jak je tam zapsat, na internetu jsem našel návod bcdboot s přepínačem /f, jenže to můj bcdboot na Windows 7 x64 nejspíš neumí. Nebo jestli to nedělá bootrec (který taká nemám). A nebo do třetice jakýsi nvrboot.efi. Co tedy použít: Jsem z toho zmaten

info
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/ha rdware/ff545500(v=vs.85).aspx
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/ha rdware/ff550235(v=vs.85).aspx
http://www.mpspartners.com/2013/10/how-to-convert- windows-7-on-mbrbios-to-gptuefi/

Jo a samozrejme vypnes tym aj VGA BIOS. Nechces sa radsej vrtat v niecom comu rozumies? Alebo aspon nevypinat veci ktorym nerozumies.

P.S. Nabuduce skus vypnut cely BIOS, ze vobec ziaden HW nebude inicializovany, a tesit sa ze to potom bude bootovat za 0.01s, az po nefunkcnu ciernu obrazovku. Ale super rychlo :)