Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde je chyba já amatér jsem v koncích (HD se rozjel i chlazení ale ne zdroj)

Dobrý den .

Dostal se mi do ruky PC který údajně shasl a pak se nerozjel.Základní deska nebyla napojená na čelní panel.Tak jsem to napojila proud tam šel ale nešel zdroj ani chlazení ani nic jiného.Můj předpoklad byl správný odpálený zdroj tak jsem ho vyměnila.HD se rozjel i chlazení ale ne zdroj a ani obrazovka tak bych se chtěla zeptat kde asi může být chyba.Předem děkuji za odpověď .S pozdravem An
Změna předmětu, původně: Kde je chyba já amatér jsem v koncích (Kráťa)

Původní zdroj PREMIER Model LC-B300ATX odpálený nyní jelikož jsem potřebovala vědět kde je problém tak zdroj FSP GROUP INC model FSP 300-60THA(1PF) tento zdroj je silnější má lepší rozsah ale je to alsp. jsi mnyslím že to tím není

pojistka byla vypálená jen ve zdroji
PREMIER Model LC-B300ATX

jak píše kolega, pojistka reaguje proti elektronice pomalu. nejde-li o samochcípající zdroj (podle označení 100% jo), pojistka odešla přetížením/zkratem za zdrojem a přitom mohlo odejít cokoliv.
když zdroj dodává napájení pro základní desku (rozběhne se ventilátor, svítí myš, otvírá se dvd), musí fungovat i ventilátor ve zdroji. pokud se netočí ani ten, máš doma sklad mrtvejch zdrojů.

dnešní pc jsou napájené hlavně z 12V větve - podle toho se jednalo jen o cca 180W zdroj.

počítat účiník je zbytečné, spínané zdroje ho mají blízký 1, se závadou to nijak nesouvisí.
"Nedochází k deformaci" - jak se to vezme: spínaný zdroj rozhodně nepoužívá sinus. ale opakuju - na funkčnost to nemá žádný vliv a řešíš nesmysly.

na dálku těžko hádat co všechno je vadné a čím to odešlo.
snad jen vzít funkční zdroj s točivým větrákem, zapojit ho na stole do desky s procesorem - jestli to po zapnutí aspoň pípne.

...Dostal se mi do ruky PC který údajně shasl a pak se nerozjel...

Z této věty soudím, že je to cizí PC a někdo, kdo tě má za experta (ale mýlí se) ti ho dal k opravě. A ty se v tom šťouráš a nevíš, kudy kam. A zřejmě si s tím neporadíš. A ten šmudla co ti to svěřil tě pak obviní, že jsi mu zničila HD kde měl důležitá a nezazálohovaná data.
Vzpomněl jsem si na kolegu co mu shasla oktávka a pak se nerozjela. Cítil se jako odborník (učil na FEL a je CSc.) a pustil se do opravy. Ale nezvládnul to, tak zavolal do servisu, řekl jim, co už vyzkoušel a ptal se, co má dělat dál. Odpověď byla jednoznačná: "Přestaňte se v tom šťourat, ať si zbytečně nezvyšujete cenu za opravu a přivezte to sem."