Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC na Hry i práci

Zdravím, hledám nějakou vhodnou konfiguraci PC vhodného pro hry i práci. Rozpočet je malý cca 13000 jako monitor bych rád použil FULL HD TV s HDMI, něco co by se dalo do budoucna případne upgradeovat. čemu se vyhnout v Hardware, který win použít 7 nebo 8.1
děkuji za radu

a jeste jedna věc, u nekterých zdorjů jsem si všiml že mají certifikaci haswell, jelikoz ten uvedeny procesor je také haswell a u toho seasonicu nic o tehle certifikaci neni psáno, neni to problem? nerozumim tomu, aby tam treba nebyl dratek navic , ktery by pak mohl chybet :-)

To se jedná o úsporné funkce C5 C6 to řešit nemusíš jelikož jsou obě v BIOSu základních desek v základním nastavení vypnuté a navíc jde jenom o kravinu -

Tentokrát ale nejde o to, že by CPU potřebovalo větší proud, než jaký je zdroj schopen dodat. Haswell naopak vyžaduje v úsporných stavech jen velmi malé proudy, na což ale zdroj nemusí být připraven. Když pak odběr klesne pod určitý minimální práh, může dojít k nestabilitě nebo vypnutí počítače (protože se hodnoty napětí dostanou mimo normu zdroje).

děkuji za vysvetleni, jak už tu byla zmíněna možnost upgrade, nekdo tu zmínil že by tam nešlo dat I5 I7
mohla by se použit i tato zakladova deska? jestli spravne chapu popis tahle deska zkousne jak pentium tak i I5 a I7
vybral jsem si i jinou krabici (z meho pohledu pouze esteticky duvod)ovšem nevím ohledne funkcnosti, jestli na tom nejak zalezi a vybral jiny disk.

http://www.czc.cz/eukn7rbk44g4ubopbp5pbopd62/sezna m

V požadavku máš možnost upgrade a to nebude u FM2 není nijak slavné, navíc máš v té sestavě podstatně méně výkonou g.kartu a ani "futron" zdroj není žádná sláva.

Intel návrh bude mít celkovou max.spotřebu do 280W a to jenom v zátěž testech, takže zdroj Season 400W je naprosto dostačující.
(R9 270 má TDP 150 =(W))

Windows 7, pokial si zvyknuty na povodny vzhlad windowsu. Ak chces nieco nove a nie poriadne prisposobene na stolne PC tak kludne skus 8.1.

Do buducna budes moct upgradovat Ram, graficku kartu ale procesor urcite nie.

Tiez treba byt nohami na zemi a necakat full detaily v kazdej hre. Low az medium ti pojde uplne v pohode, vyssie detaily pre novsie hry uz bude problem.

když se rozhodnu pro 8.1 spustim tam hry ktere mi frci na 7?
také jsem slysel že třeba u I5 je GPU na procesoru, bude to stačit , když neplánuji hrát žádne nové pecky? stači mi lineage II na rozumných detailech. medium detaily mi staci, a aby to zvládlo přehrávat full HD video

Skoro všechny současné Intel procesory mají IGP, ovšem ani jeden nenahradí a ani nemůže nahradit svým výkonem herní dedikovanou g.kartu.
Ohledně her a OS Win 8.1, fungují spíš nové, vedle na herní poradně máš abecední seznam které jsou ověřené v tom "patlacím" OS .