Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký antivírus do Netbooku

Netbook eMachines 350 momentálne je tam avast ale po štarte 5 minút kým sa aktualizuje a spustí a potom spomaľuje WinXP

Nejaký antívirus zadarmo, ktorý nezaťaží 1 GB RAMKU?

loading...

ja viem ako PC funguje keďže nejaký ten rok študujem IT, ale s tebou je sa škoda baviť... proste potrebujem antivírus ktorý čo najmenej zaťaží 1 GB ram, nie je to pre mňa a ten komu to robím trvá na AV systéme, tak ma tu nepoučuj keď žiadny nepoužívaš, ja mám Defender a zatiaľ mi stačí... a neskúšal som Aviru, AVG a pod. tak sa pýtam na názor niekoho kto má skúsenosti, že ako to beží na starších PC... ja keď si do Win8 so 4GB RAM dám KIS, BD alebo ESS tak nebudem mať nejaký extra problém s rýchlosťou... ale toto je 1 GB chápeš?

zatiaľ mi stačí v zmysle, žiadny vírus mi nezhodil systém, neotravuje ma atď... a koľko používateľov PC používa mozog a vie ako funguje PC? Vieš čo daj mi adresu zajtra ti pošlem netbook hodíš tam windows ovládače programy a antivírus aby išiel... a ja ho pošlem niekomu kto nemá predstavu o tom ako fungujú počítače a antivírus, niekomu kto na ňom bude chodiť na FB, pokec a hocijaké iné stránky... a ja mu tam nedám antivírus aby mu dal systém dole aj taký vírus čo by odchytil aj ten najposlednejší AV... to je logické...

...automatické zálohovanie alebo si po každom spustení naťahuješ obraz disku? Linux alebo Mac?..."
...ja viem ako PC funguje keďže nejaký ten rok študujem IT...

Ježíši Kriste!(TM)
Jako študující IT nevím čeho byste měl tušit něco o tom, že zálohování uživatelských dat je základní činnost při práci s výpočetní technikou! Pokud tedy nějaká data uživatel vytváří. Zálohuje se bez ohledu na nějaké viry, atd. Může totiž klidně dojít k HW chybě, že?

Potěším vás, antivirus užívám - hlídá poštu a "na požádání" prošmíruje žádaný adresář. Konkrétně něco, co stejně ani netušíte, že vůbec existuje - ClamAV. To je pouze jedna maličká část, zásadní je si uvědomit, co znamená výraz: "víceuživatelský"! Ono, k čemu je supr čupr aplikace, což antivirus je, když si maník spustí virus s maximálními právy k systému, že? Další věc je správně nastavený firewall, ovšem platí výše...
CPU v netboocích je vůbec rád, když vůbec dokáže obsluhovat redmondský desktopový os, natož ještě tak náročnou aplikaci, jako je antivirus, nebo dokonce komplexní "kondomy", které spíše ještě více prudí, než aby byly užitečné.

Ale vždyť vám Brtník už odpověděl? Provozujete serverové služby? Ne? Pak netřeba aby byly nějaké porty otevřené. Pokud, jak je běžné u normálních lidí, je potřeba mít lokální síť a provozovat třeba "sdílení", včetně třeba tiskárny, pak je tu router a jeho firewall...

Tak serverové služby neprovozuji máme wifi kté se připojuje každý zvlášť nesdíle mezi pc žádné soubory jen používám dropbox cloud úložiště jen brácha mívá často malware v pc kvůli různým cracku podobným sračkám proto mě zajímá jestli se může vir z jedno pc dostat do druhé když nemáme ethernetový net. každý se propojí zvlášť.
Myslel jsem že každý počítač měl mít nastavený firewall preventivně.
Vy provozujete server služby když máte nastavený firewall ?
takže měl všechny porty zakázat kromě skype který používám ?

netbook? žádný antivir. i free av ty slabé procesůrky příliš brzdí.

proč ne? protože přístupová práva. jestli opravdy studuješ informatiku aspoň rok, měl bys už vědět o co jde.
a taky stačí mozek a sledování chování pc, jak už ti psal kolega.

co se antivir snaží blokovat? viry a spyware v paměti, mizerně úspěšně podezřelé skripty na webových stránkách, neúspěšně instalaci adware doplňků do prohlížečů, nebo trojany co si uživatel dobrovolně instaluje s warezem. podobně selhávají na modifikovaných kindervirech, šířených mezi lamami přes flashky.

k čemu tedy antivir, když většinu dnešních nákaz si instaluje uživatel dobrovolně sám, bez povšimnutí antiviru?

pokud je uživatel nechápavá lama, ať si občas oskenuje netbook třeba adwcleanerem.

Ahoj lední brtník,omlouvám se za narážku. Na jednom pc nemám žádný antivir jen Malwarebytes anti malware premium placenou koupenou verzi kterou mám vypnutou při zapínání pc jen ručně ji jednou za čas spustím kompletní sken. na druhém mám microsoft security esentails od microsoftu.
Zajímá mě pokud budu mít v placené verzi malwarebytes anti malware premium vypnutou ochranu v reálném čase vypnuté spouštění při zapnutí pc . Budu mít antivir avira antivirus free zapnutou ochranu v reálném čase bude se spouštět při zapnutí pc. Bude to dělat nějakou neplechu když budu v pc tyto dva programy ? Když ručně spustím sken jednou za čas oběma programy zároveň když v MBAM bude ochrana reaal time vypnuta, a antivir avira free bude mít ochranu reltime pořád zapnutou?
Prosím názor odborníka

taháš sem jiný problém, než který se tu řeší.
tazatel se ptal na dýchavičný netbook s xp - ms už neposkytuje aktualizace pro msse na xp, který by právě v jeho případě měl smysl.
potom než zbytečný náročný antivir (i v odlehčené free verzi brzdí pc tak, jak píše tazatel), pak je lepší nic, právě pro slabou účinnost av vůči dnešnímu malware.

obecně, co už jsem na adresu virů a dávno převažujícího adware/spyware psal jinde:
s nějakými viry si už autoři téměř přestali honit ego, výskyt je minimální.
i vir, který skutečně dovede ukrást přihlašovací údaje k bankovnictví, spoléhá na tupost lidí, co nevidí příponu souboru.
dnes převažují reklamní a spamující doplňky v prohlížeči, kinderskripty pro bitcoin a podobné hlouposti.
na to stačí kontrola startup položek a doplňků v prohlížeči - např. adwcleaner.

za mě: trvale běžící (rezidentní) antivir jsem nepoužíval nikdy, přesto viry nevedu.
v xp jsem vedle instalace nejkritičtějších aktualizací začal používat omezený účet jako pracovní - ten byl ještě donedávna 100% ochranou vůči malware. (procesy spuštěné pod mým uživatelem dědí moje = omezená práva)
asi po 20 letech si kindermodifikáři virů všimli existence uživatelských práv a napadají už aktuální profil uživatele. což je hravě léčitelné ze servisního admošského účtu, navíc omezený uživatel nemá šanci nijak napadnout systém, kde jsou potřeba vyšší práva. (buzerací uac ms nevyřešil nic, uživatelé to vypínají nebo bezhlavě odsouhlasí)
dále si všímám chování systému, cizích služeb a procesů v paměti, cizích položek ve startup. na netu potom přesměrování odkazů při stahování, změněných souborů nebo přípon při downloadu, serióznosti zdroje. při instalaci nepovoluju přibalené doplňky, raději nakonec kontroluju startup seznam.
u prohlížečů si umím zkontrolovat, jaké doplňky používají, ty sporné zakazuju.
systém mám nastavený pro vyšší bezpečnost: defaultní vzhled se mi nelíbí, není tak možné mi podvrhnout atrapu údajně systémového okna. samozřejmě mám zakázaný kretenismus skrývání přípon a spouštění programů přes autorun.inf, a vyhýbám se aplikacím pochybných výrobců (ms počínaje).

firewall jsem řešil v době win2000, v době routerů s natem jejich význam silně klesnul. dnes, kdy kdeco ze systému leze na net, je provoz špatně uhlídatelný - když už firewall, nechat ho na default. protože instaluju kritické záplaty proti vzdálené zranitelnosti, firewallem se vůbec neobtěžuju.