Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čerstvě nainstalované Windows 7, nefunguje winupdate

Navazuji na martýrium http://pc.poradna.net/q/view/1274504-recovery-os-n b-asus-nedari-se
(jiný problém, proto nepokračuji tam)

Po nainstalování W7 z recovery médií registruji dva problémy:
1. Nefunční wifi (teď neřeším)
2. Nefunkční windowsupdate, vůbec nedojde k hledání

[19423-1-png]

Restartovat můžu 100x, nic nepomůže.
Postup z http://pc.poradna.net/q/view/832833-vyreseno-windo ws-vista-nefunkcni-windowsupdate jsem zkoušel, bezúspěšně.
Windows FixIt taktéž nic neopraví.

V zavirování nevěřím. Jsem za routerem s firewallem a za NATem, nikam jsem se z NB nepřipojoval (jen na MS stránku, default v MSIE 8).

Mif má pravdu, s Asusem je to opravdu běh na dlouhou trať.

Co vyzkoušet? Díky.

Boha, máš moji přímluvu k vyšším bytostem. Zkus si přečíst moje martýrium. Mně pomohlo nainstalovat W7_HP, Proff se prostě chovalo stejně tak, jak popisuješ. Zvláštní, protože původně tam W7_Proff byl. Ještě zkus narvat tam SP z flešky či CD, nikoliv downloadovat (mně to ale nepomohlo). Prostě Asus.

Má to SP1, služba byla samozřejmě spuštěna.

Hledal jsem a našel: http://www.sevenforums.com/windows-updates-activat ion/294153-windows-update-not-running-error-code-0 xc8000247-when-running-surt.html

Ze stránky https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx? agr=Y&ProdId=2101&DwnldID=22194 jsem stáhnul soubor iata_cd.exe a nainstaloval.

Po restartu se zdá, že už to funguje. Winupdate se spustilo, hledá, hledá..

Tak tomu už VŮBEC nerozumím, nejsem schopen pochopit souvislost :-|

(jedu pro obilí, za půl hoďky jsem zpět)

To už udělal. Já jsem původně zkoušel i naklonovat kompletně disk a spustit z nového asusí recovery - to zas zařvalo, že nesouhlasí kapacita disku (500GB -> 750GB). NTB servisuju, ale s žádnou jinou značkou jsem nikdy neměl takové problémy, jak s Asusem (pokaždé). Bože, ty to vidíš!

BIOS je na defaults (kromě IMHO nesmyslného 3% overclockingu CPU). IDE na enhanced, vidí už i ten SATA disk. Po originálním recovery (zkoušeno 3x) nefunguje wifi (vykřičník u neznámé síťovky, ale to teď neřeším) a nejde winupdate. To jsem (snad) zprovoznil postupem viz výše. Něco se stáhlo (byl jsem mimo), vyžaduje se vypnutí PC, aby se nainstalovaly aktualizace. Teď probíhá instalace první, už asi 1/4 hodiny… disk pracuje.

nechci býti zlej a propagovat šedé aktivity

rešil jsem v minulosti poničený HDD na notebooku Asus, nejdednodušší cestou, W7 OEM Asus ze šedé zony, absolutne bezproblémo, aktivovalo se to s key co tam byl, ovladače z Assus supportu, vše funguvalo jak melo

k recovery, není recovery jako recovery, co popisuješ neznám, no mel jsem v ruce medium HP které se odmítalo instalovat, jak jsem na disk metodou pokus-omyl nahrál jedno staré odzálohované image HDD od HP stroje s Win XP, samozrejme po spuštení chybely divery vypnul to a následne spustil ono recovery DVD, žádnej problém nebyl, po cca hodine, systém jak novej ...

... :puff:

Já si nejsem jistý, jestli by to třeba vzalo W7 přímo od Microsoftu. A to CD s ovladači ASUS je jakési divné; nejde pořádně poznat, co se vlastně má instalovat (pokud se to člověk rozhodne dělat ručně).

Divné je i to, že když na novém disku udělám to recovery z DVD, systém je aktivovaný, asi vč. s/n! Možná je to zažráno někde v BIOSu, od původní tovární instalace..

Mezitím jsem poskočil, na 14 z 29..

Přinejhorším (kdyby se nedařilo), budu mít NB jen s SP1. Stejně je to jen nouzovka na dovolenou na prohlížení internetu, možná nějaká multimédia. Dcera si koupila ThinkPad, tohle mi tu zůstalo jako odložený odpad, akorát jsem vyměnil nefunkční disk.

Podobné potíže u Acer Travel Mate (ICH9M AHCI) po výměně disku za SSD. Nejde update na IE 11, SP1, nefunkční tlačítka pro Download v IE. Vyřešeno ručním updatem na AHCI driver který automatické aktualizace neodhalili - přesto podporuje jako poslední ICH9M. Version: 11.7.0.1013 (Previously Released) Date: 12/3/2012 . https://downloadcenter.intel.com/download/22194/In tel-Rapid-Storage-Technology-Intel-RST-RAID-Driver .