Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup UMPC v USA; co můžu čekat za potíže?

Uvažuju (tj. nejsem rozhodnut) o koupi UMPC Samsung Q1 Ultra. Zatím není na trhu v ČR, vyhlédl jsem si ho v USA, konkrétně zde: Samsung_389

Kdybych ho hodlal zakoupit, jaký potíže mě čekají? Zřejmě bych využil služeb www.zasilkovasluzba.com Jde mi o to, zda se při dovozu zboží tohoto typu platí nějaký poplatky v EU/ČR typu clo...

Čili: můžu čekat nějaký obtíže/problémy? Má někdo s takovým nákupem zkušenosti?

Pavel

P.S.: Znovu opakuju, že uvažuju, rozhodnut nejsem.

Když se podíváš do FAQ na www.zasilkovasluzba.com dozvíš se:

Vzhledem k tomu, že zásilky odesíláme z USA běžnou poštou je na každém poštovním úřadu, zda jej prověří a nechá Vás zaplatit clo či nikoliv. Obecnou hranicí pro osvobození zásilky od cla je hodnota zboží do 1.500,- Kč. Zřetel se rovněž bere na velikost zásilky a druh zboží uvedený v celní průvodce ... tedy obecně "výpočetní technika" bude pravděpodobněji proclena než "hračky".

Zkušenosti naše i našich zákazníků potvrzují, že menší zásilky ve větších městech procházejí ve většině případů bez cla.

Já však vím, že kámoš přes to kupoval věc za 3K a clo neplatil... Taky se s nima dá domluvit ať tam napíšou menší cenu, ovšem pojištěné to pak budeš mít jen do výše té ceny, kterou tam napíšou...

Problém by mohl být s případnou reklamací, musel bys to posílat zpátky do USA. :-|

Díky, tohle je tak za 25.000 Kč (plus mínus). Dá se někde zjistit, jak velký clo by to bylo pro tuhle konkrétní mašinku? Záruka by mohla bejt od Samsungu celosvětová (si tak jako nenápadně naivně myslím).

Děkuji,
Pavel

Tohle je taky zajímavý:

Hodnota cla není vysoká, obecně se jedná o několik procent z hodnoty zboží, bohužel je navíc třeba počítat s tím, že při proclení zaplatíte daň z přidané hodnoty 19%, která Vám bude vrácena pouze pokud jste plátcem DPH.

To jako, že narvu Topolánkovi těch 19% DPH do chřtánu, aby mohla jeho milenka na oběd? Sice jsem volil ODS, ale tohle... Platit DPH v ČR za zboží vyrobený kdesi a zakoupený v USA? Je ta EU/ČR vůbec normální?

Pavel

je na každém poštovním úřadu, zda jej prověří a nechá Vás zaplatit clo či nikoliv.

Toto bych rád uvedl na pravou míru, je to blábol; zda bude zásilka podrobena celní kontrole a zda bude či nebude vyměřeno clo neurčuje pošta jako taková (není k tomu oprávněna) a už vůbec to není určováno na každěm poštovním úřadě. Je to prověřováno pracovníky celní správy přítomnými na vstupní poště. Vstupní/výstupní pošty jsou u nás tři, jedna je v Chebu (zásilky především z a do Německa a EU), v Břeclavi (Slovensko a Rakousko) a v Praze (vše ostatní). Nejčastěji je kontrola prováděna rentgenem.

Ta sance ze ti to projde bez cla a tim padem i bez DPH porad je, zalezi jen na tobe, jestli to risknes. Kdyz si ale spocitas postovne do USA a zpet v pripade reklamace, tak to ztraci smysl.
Ted za posledni mesic jsem mel poslane 3 zasilky z USA a dve prosly bez povsimnuti a u jedne jsem platil clo i DPH. Celkove je ale ten pomer cca 50:50. Pokud to risknes(uz se tu o tom dost psalo) tak je nejlepsi varianta poslat to pres USPS jako EMS, ted se to uz jmenuje nejak jinak, je to levne, ma to tracking number a muze to projit bez povsimnuti celniku. Pokud posilas pres super rychle, ale drahe a spolehlive sluzby jako UPS, Fedex..., tak jsem jeste u nikoho nevidel, ze by to proslo bez cla a samozrejme DPH.
POkud mas moznost, je mnohem lepsi to nakoupit v EU od nekoho, kdo si muze odecist DPH a vyjde te to skoro stejne jako v US(teda aspon zbozi o ktere se zajimam ja) a navic neni takovy problem se zarukou. Jina vec je to u starsich veci.

Pavle pozor - hlavně ten odkaz v tvé otázce vůbec není náš vyhlédnutý Q1U, ale jeho předchůdce Q1 (který není nic moc).

Oni ho teď záměrně všude nazývají "Samsung Q1 Ultra Mobile PC" (tedy rozepsanou zkratkou "Q1 UMPC"), aby si to lidi pletli s novým Q1-Ultra.