Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup UMPC v USA; co můžu čekat za potíže?

Uvažuju (tj. nejsem rozhodnut) o koupi UMPC Samsung Q1 Ultra. Zatím není na trhu v ČR, vyhlédl jsem si ho v USA, konkrétně zde: Samsung_389

Kdybych ho hodlal zakoupit, jaký potíže mě čekají? Zřejmě bych využil služeb www.zasilkovasluzba.com Jde mi o to, zda se při dovozu zboží tohoto typu platí nějaký poplatky v EU/ČR typu clo...

Čili: můžu čekat nějaký obtíže/problémy? Má někdo s takovým nákupem zkušenosti?

Pavel

P.S.: Znovu opakuju, že uvažuju, rozhodnut nejsem.

Ta sance ze ti to projde bez cla a tim padem i bez DPH porad je, zalezi jen na tobe, jestli to risknes. Kdyz si ale spocitas postovne do USA a zpet v pripade reklamace, tak to ztraci smysl.
Ted za posledni mesic jsem mel poslane 3 zasilky z USA a dve prosly bez povsimnuti a u jedne jsem platil clo i DPH. Celkove je ale ten pomer cca 50:50. Pokud to risknes(uz se tu o tom dost psalo) tak je nejlepsi varianta poslat to pres USPS jako EMS, ted se to uz jmenuje nejak jinak, je to levne, ma to tracking number a muze to projit bez povsimnuti celniku. Pokud posilas pres super rychle, ale drahe a spolehlive sluzby jako UPS, Fedex..., tak jsem jeste u nikoho nevidel, ze by to proslo bez cla a samozrejme DPH.
POkud mas moznost, je mnohem lepsi to nakoupit v EU od nekoho, kdo si muze odecist DPH a vyjde te to skoro stejne jako v US(teda aspon zbozi o ktere se zajimam ja) a navic neni takovy problem se zarukou. Jina vec je to u starsich veci.

Pavle pozor - hlavně ten odkaz v tvé otázce vůbec není náš vyhlédnutý Q1U, ale jeho předchůdce Q1 (který není nic moc).

Oni ho teď záměrně všude nazývají "Samsung Q1 Ultra Mobile PC" (tedy rozepsanou zkratkou "Q1 UMPC"), aby si to lidi pletli s novým Q1-Ultra.