Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Otevřít v programu .ink

Dobrý den

Nějakým způsobem jsem dokázal otevřít v programu příponu .ink
Ovšem teď se mě vše otevírá právě v nastaveném programu audacity. Udělal jsem jednu chybu je to na delší vysvětlování je to nastavené u všech programů, her a všeho možného. Otevírám tedy vše v audacity. Neuměl by někdo z Vás zrušit toto otevírání v programu u příponiy .ink ?

Děkuji za každou radu !

Ale gouglit snad umíš, ne? Taky tady v Poradně je vyhledávání.

Asociace přiřazuje určité koncovce (ve tvém případě .lnk) určitý program (možno i více, ale nebudeme to komplikovat). Nejlépe se to osvětlí na příkladě: Mám chci přiřadit asociaci souborům .mp3, aby se se přehrávaly mým oblíbeným programe IAMP3.exe, který mám "někde" nainstalovaný:
V konzoli (cmd.exe):
- Nejprve vytvořím tzv. ftype, který vytvoří zkrácený odkaz na tento program (vč. jeho konkrétního umístění):
ftype aimp="D:\Util\AIMP\AIMP3.exe" "%1"
- nyní vytvořím vlastní asociaci na danou koncovku, v našem případě .mp3, ale může jich být víc:
assoc .mp3=aimp
- mohu zatoužit (vymyšlený příklad) přidat stejnou asociaci na koncovku, teď plácnu, .blb. Žádný problém, pouze napíši:
assoc .blb=aimp
A tak dále, k danému ftype se přidá tolik koncovek, kolik se zlíbí.