Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Power Director 12 "Výroba nebyla úspěšná..."

[http://pc.poradna.net/file/view/20659-screenshot00 2-jpg]
Tak toto mi Power Directror píše, když dám renderovat video do H264, MKV, MPEG-4 a MPEG-2. Nikdy toto Power Director nedělal. Stalo se mi to poprvé. A není to náhoda. Na druhém PC, kde mám stejný powerdirector se stalo to samé. Napadá mě, jestli za to nemůže nějaký windowsácký update, protože jsem program přeinstaloval a pořád to samé.

Na internetu jsem našel, že se tato hláška dá opravit přes registry a to tak, že všem registrům, co jsou na obrázku a mají hodnotu 1, přidělím 0:
[http://pc.poradna.net/file/view/20660-screenshot00 1-jpg]
Jenže ani to nepomohlo. Hláška se sice neobjeví, ale rendering neprobíhá a odhadovaný čas dokončení renderingu jde do astronomických hodnot. Viz zde:
[http://pc.poradna.net/file/view/20661-screenshot-j pg]

Program také píše, že mám aktualizovat grafickou kartu, Quick Time a Media Player, ale vše mám aktualizované a nic.

Zkusil jsem nainstalovat i nové kodeky, ale nic.

Vůbec mi to do nedávna nedělalo. Opravdu nechápu, kde může být chyba. Akorát jsem zjistil, že bude asi problémový container MPEG.
Jsem už docela z toho zoufalý. Nevíte, jak to opravit?

Mám normální základní kodeky od Windowsu. Potom se s powerdirectorem instalovali kodeky z QuickTime playeru. Mám taky kodeky od Nera. Nic zvláštního.
A hlavně jde o to, že na druhým pc se nikdo v ničem nehrabal a stala se stejná chyba ve stejný den.

Tak jsem obnovil systém na říjen 2014 a napodruhý se zadařilo. Asi v tom budou mít prsty aktualizace. To ověřím. Budu instalovat zpět jednu po jendný a zjistím to.

Problém je v tom, že na druhým PC nemám tak rozsáhlé obnovy systému do minulosti a je nemožné to opravit. Nevím jaká aktualizace to způsobuje atd. Takže normální uživatel bez obnovy s tím zatím nic neudělá.

... Potom se s powerdirectorem instalovali kodeky z QuickTime playeru. Mám taky kodeky od Nera...

Tak na kombinaci kodeků QuickTime a Nero nezapomenu do smrti! ]:)
Je to už tak 10 let, kdy jsem si koupil TV kartu od Pinnacle, zasunul, instaloval ovladače, ovládací program, vše zdánlivě v pohodě - ale program pro sledování TV nešel zapnout. Jen naskočilo okno a ihned se ukončilo, nic to nevypsalo, v Prohlížeči událostí taky prázdno, prostě nic. Tak jsem tu zkoušel ještě jednou komplet od- a na-instalovat, pořád to samý. Zkusil jsem to u známýho, tomu to šlo bez problémů. Nakonec jsem zjistil, že za vším je právě ta výše uvedená smrtící kombinace kodeků.
Pikantní na tom bylo to, že na webu Pinnaclu byla zmínka o případném konfliktu s kodeky od Nera a byl jsem odkazován na nejnovější verzi Nera (tehdy ještě 6.x). No a na webu Nera zase byla zmínka o případné nefunkčnosti TV Pinnacle a byl jsem odkazován na nejnovější verzi Pinnaclu (obojí jsem měl). :-D
Problém byl přesně v tom, že pokud Nero při instalaci zjistilo, že mám QuickTime (ten jsem musel mít kvůli nějakým efektům do Pinnacle Studia), nainstalovalo svoje převodní kodeky QuickTime a ty se navzájem "kously" a způsobily pád sledovacího programu pro TV Pinnacle. Vím, že stačilo odregistrovat tyto Nerovský kodeky (fakt už si nepamatuji jak) a Pinnacle TV fachčila. Ale hrál jsem si s tím snad 14 dnů, než jsem na to přišel ...

pravdu díš.
od té doby, co se nero z vypalovacího sw stal rádobymediálním molochem, si jím asociované všeformátové převáděcí kutilství pod sebou podřezalo větev.
bylo dobré už jen pro zaostalé japonce, co trvali na historicky neschopných krámech sony, ale svět byl už dávno jinde.

Zkus Nero odinstalovat a najít nějaký jiný vypalovací program pro sedmy. Já používám ImgBurn nebo Ashampoo Burning studio 2010.

edit: Nero mi dělalo problémy i pod XP, resp. hádal se dekodér DVD s GOM playerem. Odregistroval jsem příslušné .ax a začalo to chodit.

Aha. To asi mnohé vysvětluje.
Programy se odinstalovávají zásadně pomocí svých vlastních odinstalátorů. Pokud s tím bývají potíže, protože třeba je program hlouběji "zažraný" do systému, výrobce dává většinou k dispozici nějaký kompletní odinstalátor (týká se to především antivirů, .NET frameworku, apod.). A vzpomněl jsem si - a ihned následně ověřil - že i tvůrci Nera vyvinuli něco takového - Nero General CleanTool. To byl mělo Nero odebrat kompletně.
U externích odinstalátorů nikdy nemáš jistotu, zda opravdu odstraní vše, nebo jestli "v zápalu boje" nesmáznou ještě i něco jiného, co se ukáže časem potřebné (třeba sdílené knihovny). Já tedy stavím tyhle udělátka na roveň různým čističům a tunidlům - nepomůžou, spíše uškodí rozvrtáním systému.

Tak já ještě zkusím i ten odinstalátor od Nera. Jinak jsem Nero a Quick Time odinstaloval, přeinstaloval jsem PowerDirector a pořád to samé. Zkusím ještě odinstalovat nějaké aktualizace.

Power Director jsem přeinstaloval hned od začátku. Odinstalátor používám asi měsíc, ale hlavně na prvním PC. Tady je zajímavé, že na druhým PC se stalo to samé a odinstalátor jsem tam používal málokdy. A na internetu je tato chyba známá.

Tak jsem odinstaloval Nero, přeinstaloval PowerDirector, vyčistil jsem pc CCleanerem, odinstaloval jsem všechny extérní kodeky a nainstaloval tam pouze Windows 7 Codec Pack a pořád nic.
Nevím jak mám pokračovat

načo tam inštaluješ nejaký pofidérny win7 codec pack ? power director doinštaluje všetko,čo treba,pokial sú tam cracklé kodeky z nejakého codec packu,power director nedoinštaluje nič a odmietne správne fungovať,potom sa môžeš postaviť aj na hlavu,chyba v programe sa bude objavovať stále.....napr.v systéme môže byť naraz aktívny len jeden mpeg2 kodek,ak je tam už inštalovaný z codec packu,tak power director svoj nezaregistruje v systéme a s nelicensovaným /cracknutým z iného zdroja spolupracovať nebude,to isté AVC/VC-1/mpeg4/quicktime atď........