Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Power Director 12 "Výroba nebyla úspěšná..."

[http://pc.poradna.net/file/view/20659-screenshot00 2-jpg]
Tak toto mi Power Directror píše, když dám renderovat video do H264, MKV, MPEG-4 a MPEG-2. Nikdy toto Power Director nedělal. Stalo se mi to poprvé. A není to náhoda. Na druhém PC, kde mám stejný powerdirector se stalo to samé. Napadá mě, jestli za to nemůže nějaký windowsácký update, protože jsem program přeinstaloval a pořád to samé.

Na internetu jsem našel, že se tato hláška dá opravit přes registry a to tak, že všem registrům, co jsou na obrázku a mají hodnotu 1, přidělím 0:
[http://pc.poradna.net/file/view/20660-screenshot00 1-jpg]
Jenže ani to nepomohlo. Hláška se sice neobjeví, ale rendering neprobíhá a odhadovaný čas dokončení renderingu jde do astronomických hodnot. Viz zde:
[http://pc.poradna.net/file/view/20661-screenshot-j pg]

Program také píše, že mám aktualizovat grafickou kartu, Quick Time a Media Player, ale vše mám aktualizované a nic.

Zkusil jsem nainstalovat i nové kodeky, ale nic.

Vůbec mi to do nedávna nedělalo. Opravdu nechápu, kde může být chyba. Akorát jsem zjistil, že bude asi problémový container MPEG.
Jsem už docela z toho zoufalý. Nevíte, jak to opravit?

... Potom se s powerdirectorem instalovali kodeky z QuickTime playeru. Mám taky kodeky od Nera...

Tak na kombinaci kodeků QuickTime a Nero nezapomenu do smrti! ]:)
Je to už tak 10 let, kdy jsem si koupil TV kartu od Pinnacle, zasunul, instaloval ovladače, ovládací program, vše zdánlivě v pohodě - ale program pro sledování TV nešel zapnout. Jen naskočilo okno a ihned se ukončilo, nic to nevypsalo, v Prohlížeči událostí taky prázdno, prostě nic. Tak jsem tu zkoušel ještě jednou komplet od- a na-instalovat, pořád to samý. Zkusil jsem to u známýho, tomu to šlo bez problémů. Nakonec jsem zjistil, že za vším je právě ta výše uvedená smrtící kombinace kodeků.
Pikantní na tom bylo to, že na webu Pinnaclu byla zmínka o případném konfliktu s kodeky od Nera a byl jsem odkazován na nejnovější verzi Nera (tehdy ještě 6.x). No a na webu Nera zase byla zmínka o případné nefunkčnosti TV Pinnacle a byl jsem odkazován na nejnovější verzi Pinnaclu (obojí jsem měl). :-D
Problém byl přesně v tom, že pokud Nero při instalaci zjistilo, že mám QuickTime (ten jsem musel mít kvůli nějakým efektům do Pinnacle Studia), nainstalovalo svoje převodní kodeky QuickTime a ty se navzájem "kously" a způsobily pád sledovacího programu pro TV Pinnacle. Vím, že stačilo odregistrovat tyto Nerovský kodeky (fakt už si nepamatuji jak) a Pinnacle TV fachčila. Ale hrál jsem si s tím snad 14 dnů, než jsem na to přišel ...

Zkus Nero odinstalovat a najít nějaký jiný vypalovací program pro sedmy. Já používám ImgBurn nebo Ashampoo Burning studio 2010.

edit: Nero mi dělalo problémy i pod XP, resp. hádal se dekodér DVD s GOM playerem. Odregistroval jsem příslušné .ax a začalo to chodit.

Aha. To asi mnohé vysvětluje.
Programy se odinstalovávají zásadně pomocí svých vlastních odinstalátorů. Pokud s tím bývají potíže, protože třeba je program hlouběji "zažraný" do systému, výrobce dává většinou k dispozici nějaký kompletní odinstalátor (týká se to především antivirů, .NET frameworku, apod.). A vzpomněl jsem si - a ihned následně ověřil - že i tvůrci Nera vyvinuli něco takového - Nero General CleanTool. To byl mělo Nero odebrat kompletně.
U externích odinstalátorů nikdy nemáš jistotu, zda opravdu odstraní vše, nebo jestli "v zápalu boje" nesmáznou ještě i něco jiného, co se ukáže časem potřebné (třeba sdílené knihovny). Já tedy stavím tyhle udělátka na roveň různým čističům a tunidlům - nepomůžou, spíše uškodí rozvrtáním systému.

načo tam inštaluješ nejaký pofidérny win7 codec pack ? power director doinštaluje všetko,čo treba,pokial sú tam cracklé kodeky z nejakého codec packu,power director nedoinštaluje nič a odmietne správne fungovať,potom sa môžeš postaviť aj na hlavu,chyba v programe sa bude objavovať stále.....napr.v systéme môže byť naraz aktívny len jeden mpeg2 kodek,ak je tam už inštalovaný z codec packu,tak power director svoj nezaregistruje v systéme a s nelicensovaným /cracknutým z iného zdroja spolupracovať nebude,to isté AVC/VC-1/mpeg4/quicktime atď........