Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bude to fungovat?

Zdravím.
Mohli by jste mi zkritizovat můj návrh na PC? Nebudou se na něm hrát žádné hry, nebudou se přehrávat žádné filmy. Nebude se na něm dělat vůbec nic, jen a pouze bude na převod již nastříhaných filmů do *.mkv, popřípadě snad ještě *.XviD poslaných po síti z jiného PC. Tak ať to cvrliká co nejrychleji.
Jen jsem nevybral žádný zdroj z jejich nabídky, tak popřípadě doplnit. 4x HDD 3TB mám.

http://www.alfa.cz/basket.php?items=_2NUC012U8R012 N2F012BYF011SK601

Díky.

Kristova noho... Jaké další info? Že bude stát stroj na stole? U okna? Všechno bylo napsané. Žádné renderování, žádný střih, jen komprese - převod do mkv. Třeba z DVD, Blu ray atd., z TV v *.ts atd. Co tu všichni chcete furt a stále stříhat? To už je nastříhané na jiném stroji.

Jsi hodný, ale na co mi to bude. Jak je uvedeno v dotazu, žádný střih, žádné hry. Kompresssss, kompressss, kompressss. Co je na dotazu nepochopitelného co jen chci.:

Nebudou se na něm hrát žádné hry, nebudou se přehrávat žádné filmy. Nebude se na něm dělat vůbec nic, jen a pouze bude na převod již nastříhaných filmů do *.mkv, popřípadě snad ještě *.XviD poslaných po síti z jiného PC. Tak ať to cvrliká co nejrychleji.

Ještě snad jednodušeji. Do enkoderu nacpu TŘEBA *.mkv a ať mi za chvíli vypadne v *XviD. Nacpu tam *. ts 1080i z TV a vypadne obratem *.mkv 720p. Je toho vždycky hodně, tak ať to kmitá a necourá se celou noc.

Pokud jsem z toho, co se uráčil sdělit, tak už nastřihané bude převádět, takže předpokládám pouze práci CPU a možná ten enkodér je vícevláknový. K čemu budou sloužit ty čtyři HDD, to netuším, možná kombinace s NAS(?). Pak opravdu kvalitní skříň.

To že je to nastříhané je už napsané přímo v dotazu. Jen práce CPU. 4x HDD proto, že jednak jsou nepoužité, ale hlavně že si to do nich pošlu a až toho bude vícero, spustím. Nemusím hledět na nějaký TB. Se nezdá, ono se to zaplní chtě nechtě. Ale to tu nepatří.

Problém číslo jedna je počet disků >> musí se vejít do skříně a hlavně uchladit. Vychází mi dva tipy:
Chieftec - dostatek pozic a až EATX ZD.
LIAN LI PC-A04B - pouze mATX, ale menší rozměry. Lze volit i dražší, kam se ATX vejde.

Další je volba CPU a ZD. Zpracování pochopitelně nebude nějaké "šup, šup" jak si představuje, ale dlouhodobá vysoká zátěž CPU >> Xeon, AMD FX - Vishera stále nese znaky návrhu serverového CPU. Desky s AMD 970 jsou pouze (normální výrobci) ATX, pro Xeon lze volit i mATX desku...
Pochopitelně paměťové moduly hlavně bez zbytečného stupidního dvoupatrového zubatého chladiče.

Ja se Ti omlouvám, ale ty odpovědi a odkazy jsou roztroušené po celé diskuzi, takže mi ten Tvůj unikl. V každém případě díky za tip. Už jsem dohledal. A nebýt toho, že jsi mi teď napsal čas vložení, úplně bych to přehlídl. Nemluvě o tom, že v jedné chvíli mi dojdou 3-4 odpovědi a každá je v diskuzi jinde, tak bych to bez Tvého upozoznění na vložený čas nezaregistroval. Díky.
Na toho arogantního hošíčka budu reagovat jen tím, že mám už 5 +1/2 křížku na krku. Ale to je fuck. Navzájem jsme si vynadali - danton/ms a ms/danton. A tímto to pro mě skončilo. Z Tvých příspěvků jsem se dost dozvěděl, na jejich základě dohledal. Jen mě mrzí, že z mého dotazu (asi si ho jiní dostatečně nepřečetli, nebo jsem to blbě napsal) dost lidí nepochopilo, že se mi jedná o vysokou rychlost enkodování, ne o střih, kde je zapotřebí renderování. Na to mám jiné PC. Jenom kompressss, kompressss, kompresss.
Tak co? Kamarádi?