Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větrák u bedny

Zdravím, mám tuto bednu http://image.srovname.cz/cz/500/1528133/acutake-ac u-force-atx.jpg .. Ke vší smůle ta přední turbína řve jak kráva. Z boku jsem musel také větrák odstranit, kvuli chladiči procesoru (GELID Solution Tranquillo rev.3).. A můj dotaz zpočívá v tom, jestli nebude nějak moc vadit když tu přední turbínu odpojím.. Vyměnit za něco tiššího to asi nepůjde, takže jedině odpojit. Je tam regulace otáček zboku, ale bez efektu, hučí to. Eventuelně jde dozadu pod zdroj hodit nějaký větráček. Ale pokud by to nemuselo být, nezlobil bych se, alespon tam nebude tolik prachu. Děkuji za reakce

já to pochopil ve smylu, že když mám dost silný pc, musím mít i výkonné pasivní chlazení jednotlivých částí, takže asi chlazení z bedny není moc tak důležité, ale záleží na úhlu pohledu

Viděl jste někdy pasivní chlazení? Naopak! Pokud je počítač výkonný a tím i má větší tepelné vyzařování, pak je nutné správné proudění vzduchu ve skříni ==> teplo musíte odvést z prostoru skříně. Důležitý je zadní odsávací ventilátor a obvyklé věžové chladiče CPU jsou konstruovány tak, aby foukaly do prostoru, nebo přímo do odsávacího zadního ventilátoru.
Mimochodem, tento web je provozován nejspíše na Debianu a jak je obvyklé v *nixových systémech, jsou "case sensitive": Birisek != birisek

jinak pane admine, nevíte proč se mi nejde přihlásit ta můj účet? když se přihlašuji, píše mi to že heslo nebo jméno je špané, když si chci poslat, píše mi to že přezdívka "birisek" je volná (chápu to že si ji můžu registrovat), ale při registraci a tady při zadávání příspěvku mi to píše, že ji má již někdo zaregistrovanou..

Chce se mi zvracet!(TM) Jednak Corsair zdroje nevyrábí a místo té příšernosti raději aspoň trochu normální ventilátor!

Tazatel:
Pokud zalevno, pak Artic, nebo tento dozadu na zadní stěnu skříně jako odsávací. Pokud deska umožňuje, pak verze s PWM
O trošku dražší než ta hrůza s nálepkou Corsair je Akasa, nebo ještě o něco levnější ořezaná verze Noctua. Rozhodnutí je na vás, zda blikající hrůzu, nebo skutečný ventilátor.