Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalacia W8 na novy SSD disk

Ahoj,

mam notebook Toshiba Satellite L50-A-19, dnes som si prehodil CD mechaniku za nove SSD, spravil si bootovacie USB s W8 rozbehol instalaciu windowsu a pri volbe disku (ked zvolim to nove SSD) tak mi vyhadzuje chybu "...Zabezpecte aby bol radic disku aktivovany v systeme BIOS pocitaca" v BIOSe som nastavil SATA Controller Mode na AHCI a Boot mode na CSM boot. Pokusal som sa instalovat pri instalacii aj nejake drivery (ako je tam volba vyhladac ovladac pri vybere disku kam sa ma Windows instalovat) a stale bez zmeny ani mi nevyhlada spravne ovladace a ked zrusim moznost kompatibility vypisuje opat nejake chyby.

Mate stym niekto skusenosti?

A jakou de presnē redukci?
K čemu mode CSM? Prozačátek stačí dezaktivovat "secure boot".
DVD más nastavené jako AHCI také? Chtelo by to screen z BIOSU.

TiP~Problém muze pochazet z instalace pres <USB 3.0> (modré) zkus instalaci pres <USB 2.0> (černy)

No pockaj tak ty si si vybral CD mechan iku a kupil si si HDD KIT ?! No tak ale potom preco neinstalujes svoj Windows na ten prvy disk ?!
Ked chces mat 2 disky v notebooku tak vacsinou sa system instaluje na ten PRVY a HLAVNY.
Posly zopar obrazkov tvojho BIOSu ako to tam mas nastavene.

Redukcia je podla mna len zo SATA do SATA zo samca na samicu.
CSM mode som nastavil lebo mi povodne nenaslo USB ako bootovacie medium.
DVD más nastavené jako AHCI také? - Ake DVD? Bootujem cez USB a tam o ziadnom takom nastaveni neviem.
Instalujem cez USB 3.0 ale v inych slotoch pre USB mi nechce windows nabootovat - mozem vyskusat este raz.
SSD som si kupil preto aby som nan nainstalaval nanovo windows aby siel rychlejsie spolu s programami kedze to povodne HDD je po mesiaci pouzivania pomale jak cyp - na tom ziadnu nelogiku nevidim tak to nebudem rozvadzat...
Na tych sreenoch idem popracovat.

A windows8 instalacka pozna USB3.0 nativne, takze nemusi nic vypinat ani prehadzovat na USB2.0

Problem bude najskor v tom ze je blbo nastavene poradie bootovania v BIOSe. Je dobre nastavit len ten SSD disk do bootovania, ne HDD. Alebo pocas instalacie ten mechanicky disk odpojit, ptz instalator Win je uplne dementny

BIOS nastaveny pri instalacii Windows cez USB 2.0 opat ta ista chyba "System Windows sa neda nainstalovat na jednotku 1, oblast jedna" ked na to kliknem tak "System Windows sa neda nainstalovat na tento disk. Hardver tohto pocitaca nemusis podporovat spustanie do tohto disku. Zabezpecte, aby bol radic disku aktivovany v systeme BIOS pocitaca"

GPT tabulka mi nic nehovori, presne tento disk SSD som instaloval na deskop s presne touto istou instalackou a vsetko slo ako ma nic ine som nastavene (nanajvys pravdepodobne) nemal.
Ked som chcel povodne instalovat windows a nemal som este tu redukciu z CD mechaniky na 2,5 disk tak som to SSD pichol do slotu pre povodny mechanicky disk a po starte mi vypisovalo No Data Found alebo nieco v takom zmysle akoby ten disk nechcelo zobrat za svoj z ktoreho bude bootovat windows.
Vsetky oddiely su pri instalacii zrusene (viac sa zrusit neda).

Ako som uz pisal SSD som mal aj na povodnej pozicii HDD (ktore najde) takze adapterom to nebude. Nazor ze je "nahovno" BIOS ignorujem. Oddiely ake? SSD disk som viackrat naformatoval cez instalacku windowsu. Instalacku windowsu som spravi nanovo. Myslim, ze je problem niekde inde a to v komponentoch od Toshiby niekde som cital clanok o tom ze Toshiby maju velky problem s inymi hardwarovymi sucastami nez ake boli od vyroby.

Co si myslite o tomto postupe?

1. Turning the power off and un-plugging the psu from the wall.
2. Remove the CMOS battery.
3. After about, 10+ seconds, re-install the battery.
4. Plug in and turn on the psu.
5. Boot up and check your bios settings(as, they may be back at the defaults you my need to set any custom setting you had)
6. See if it sees it now.