Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s pc - zvedají se teploty

Zdravím ! Mám problém s pc, tím způsobem ,že méně chladí méně nasává vzduch a zvedají se teploty . Někdo mi ,totiž pc a prudce ho vyndal tak ,že jsem ho musel okamžitě vypnout .. po zapnutí byl pc strašně teplý a dělal různé pískání + zvedali se teploty . Chci se zeptat jestli by někdo nevěděl co s tím díky za odpověď !

P.S PC je starý zhruba 2 měsíce je to spíše herní než pracovní .
Změna kategorie, původně: PC sestavy
Změna předmětu, původně: Problémy s pc ! (karel)

po zapnutí byl pc strašně teplý a dělal různé pískání + zvedali se teploty

No tak se podívej a poslechni,co tam píská.Zřejmě píská nějaké ložisko ve ventilátoru.Pokud je to na chladiči CPU,tak ho hned vyměň,než ten CPU shoří.
Nebo se do vrtule motá nějaký kabel.

No budete se divit, ale viděl jsem podobné pc kde to už uvnitř doslova hořelo a ze začátku to taky jen pískalo (a byl to větráček co chladí procesor) a chladič byl tak zanesený prachem, že už ani nechladil a přehříval se tak, že se tavila i kabeláž a krycí plech na boku PC byl uvnitř dohněda od toho jaká tam byla teplota.A to jsem si nevycucal z prstu, ještě jsem si to nafotil, ale už je to několik let nazpět a fotky už nemám.

Jaký máš vlastně počítač mohl by jsi napsat jeho parametry?A jak píšeš o těch "vlnách" tak si myslím, že máš problém z grafickou kartou.A ten větráček na grafické kartě by chtěl určitě vyměnit a možná v tomhle případě i grafickou kartu, ale je to docela problém takhle na dálku bez detailních informací to posoudit.

Case : Zalman Z11

Základní deska : MSI pc mate Z97

Procesor : i5-4460 nebyl nataktován

Grafická karta : MSI NVIDIA N770 TF 2GD5/OC

Paměť : Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL9

SSD : ADATA Premier Pro SP900 128GB

HDD : Seagate Barracuda 7200.14 1000GB

Zdroj : 650 W GOLD od Seasonic

DVD mechanika : LG SuperMulti SATA DVD

Operační systém : Windows 7 Home Premium

Monitor : Benq GW2255

Reproduktory : Speaker GENIUS SP-HF 360B 2.0 wood 10W

Klávesnice : EVOLVEO GK862

Myš : A4tech Bloody V7 V-Track

Tak bych ti poradil jednu věc např. pomocí programu Everest Ultimate Edition (je to program kde zjistíš vše potřebné o počítači)provést test stability systému a nebo tady je program co je zdarma http://www.zive.cz/clanky/occt-otestujte-stabilitu -procesoru-a-operacni-pameti/sc-3-a-165763/default .aspx a máš tam popis jak vlastně testovací program funguje a ifnformaci o postupu testování.

Ten program jak jsi nainstaloval není na zátěžový test systému, ale na instalaci ovladače grafické karty takže jestli tomu dobře rozumím tak jsi přeinstaloval ovladač na grafiku a co se stalo ty "vlny" jsou dál jak jsi psal a nebo došlo ke změně.A co to pískání a rychlost otáček ventilátoru ozývá se stále a otáčky jsou stabilní a nebo kolísají.Vyzkoušej na test ten program jak jsem ti na něj poslal odkaz http://www.zive.cz/clanky/occt-otestujte-stabilitu -procesoru-a-operacni-pameti/sc-3-a-165763/default .aspx při ukončení testů ti jejich parametry uloží jako jpg obrázky.

Tak podle toho co jsi poslal tak nevidím žádný problém a jak dlouho jsi ten test měl spuštěný chtělo by to tak na hodinu minimálně.A ještě když ten test ukončíš tak se ti výsledky uloží jako jpg obrázky výsledných grafů ty vypadají jak?
A co se toho pískání týče, otevři pc a vezmi si kousek bužírky a dej si ji do ucha a pak poslouchej u větráků tak nejspolehlivěji zjistíš kde to opravdu píská je to jako když lékař tě prohlíží stetoskopem a poslouchá.A jestli příjdeš na to,že to dělá opravdu větrák tak ho vyměň a nebo si ho nech vyměnit.

Tys šel dneska do hospody už ve čtyři a přišel o půl devátý ? To se fakt nedá číst ani s největší snahou to pochopit. Tak to nafoť třeba poznáme že to má odpojený větřák, zanesený větřák , odpadlý větřák od cpu.

Někdo mi ,totiž pc a prudce ho vyndal tak ,že jsem ho musel okamžitě vypnout .. po zapnutí byl pc strašně teplý a dělal různé pískání + zvedali se teploty

není u topení ?

Nechápu tuto složitou dlouhou konverzaci. Nevím sice kdo co nebo jak "Někdo mi ,totiž pc a prudce ho vyndal tak ,že jsem ho musel okamžitě vypnout" ale už z nadpisu je jasný první krok který je nutno udělat než se bude problém jakkoli dále řešit. A to jest otevřít PC, důkladně vyfoukat stlačeným vzduchem a otestovat stav větráčků.

Jakmile se ukáže (po vyfoukání) že je nějaký větráček špatný tak je nutno jej ihned vyměnit.
Pokud jsou větráčky v pořádku tak přepastovat procesor, případně GPU.