Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr NAS do 5K i s diskem...

Ahoj,
řeším dilema výběru NAS. Mám tyto dva kandidáty:

ZyXEL NSA325 v2 + WD RED 2TB
http://www.alza.cz/zyxel-nsa325-v2-2tb-hdd-d200393 0.htm

D-Link DNS-327L + WD RED 2TB
http://www.comfor.cz/d-link-dns-327l-sharecenter-2 tb-hdd-wd-red

Využívat to hodlám na zálohy a DLNA server, případně FTP server přístupný z Internetu (jen občasné malé uploady). Mám v plánu časem dokoupit druhý HDD a zprovoznit RAID 1. S tím souvisí můj dotaz, nebude na těchto zařízeních problém "dopočítat" RAID 1 (je to jen mirroring, tak snad ne), po přidání dalšího disku?

Který byste brali vy? Na netu jsem se dočetl, že ten ZyXEL je trochu hlučnější, je o to opravdu tak strašné? Díky za všechny odpovědi.

http://pc.poradna.net/q/view/1378305-jaky-levny-na s-server-wd-my-cloud-nebo-zyxel-nsa325-v2
Nie ten Zyxel nie je extra hlucny, jeden som mal 3x na reklamacii znicil 6 roznych znaciek diskov za 1 rok cca, ale ziadna reklamacia neuspela. Zakaznik mi ho potom vratil a u mna bezal 1 rok bez vypadku s 2 diskami, cize chyba asi v instalacii u zakaznika, mozno nejaky problem s elektrikou..
Druhy u ineho zase nechcel komunikovat s jednym routrom cez ethernet (alebo on s nim). Po otestovani na 3 routroch a 4 switchoch bez akychkolvek problemov vrateny zakaznikovi a odporucane kupenie switcha ako medzikusu.
Inak som s nimi nemal problem, mam vonku vzorku asi 10ks.

Osobně hlasuju za Zyxel, mám ho asi u 5-6 lidí (už se nepamatuju) a sám ho používám taky (ten můj exnul půl hodiny po zapojení :-)). Osobně zase moc nemusím D-link, používají špatné kondíky jako kurvítka. Migrovat jednodiskový JBOD na dvoudiskový R1 je bez potíží, jen to bude trvat :o)

Tak ZyXEL s jedním diskem je doma. Připojen a funguje. Tlačím tam data přes LAN pomocí FTP. Filezilla ukazuje rychlost zápisu kolem 60MiB/s. Není to málo?

Co nevím je, jestli mám zapnout "jumbo frames". Na gigabytu bych měl být - všichni klienti mají gigabytové síťovky. Nejsem si jistý akorát u televize Samsung LE40D550.

Seznam klientů v síti přes kabel:
LE40D550
HP Probook 4510s
Dell E6540
starší stolní PC s deskou GA-965P-DS3 (rev. 3.3), kde by taky měla být gigabit LAN

přes Wifi jsou připojeni dva mobily a tablet

Jumbo nemá cenu zapínat, neboť standardní SOHO stračka switch, router, nebo wifina s tím neumí pracovat. Musel by být připojený přímo k počítači (a tam to také nastavit ve vlastnostech síťovky).

Co jsem koukal po netu, tak píšou, že 1043ND by to měl umět...

EDIT:
Tak teď jsem narazil na toto:

Dear Dummy,

Our TL-WR1043ND support the maximum frame size up to 1999 Byte.

If you need any further help please feel free to contact me.

To get our technical support more quickly, please go to faq.asp

Best Regards?

Howard He (???)

Technical Support Engineer

TP-LINK Technology Co.,LTD.

TEL: 2650 2563

E-mail:Howard.he@tp-link.com

QQ:164390276

MSN: howard.he@live.cn

Tak máš asi pravdu...

Hmm. Tak po upgrade na DD-WRT jsem na 75MB/s (FTP i CIFS přibližně stejná rychlost). Ale když zapnu jumba, rychlost klesne na 50MB/s. Seru na to, nechám tam DD-WRT a jumba vypnuté...