Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno windows 7 služba windows update (zpoždené spuštění)

může tato služba zpomalovat spouštění pc,a může být vyplá aktualizace samotné mam vypnuté protože když potřebuji vypnout počítač tak ho chci vypnout rychle a né čekat na aktualizace.
Windows se spouští asi 2 minuty a po animizaci jak tam je to logo windows tak na monitoru se zobrazí ŽÁDNÝ SIGNÁL a za 3 sekundy zase naběhne jakoby něco ve Windowsu ale monitorem to není
dělá to jenom v tomto momentu a plocha jak naběhne tak asi po 15 sekundách zazní znělka spouštění Windows probliknou ikony a pak to šlape jak hodinky.

mohu tuto službu zakázat (já nevyžaduji aktualizace)

Po spuštění toto:
Ovladač Zvuku
Nero
Seznam lištička

nikdy stim v xp nebyl problém

napadlo mě toto ale otázka je co to provede a jak to vypadá

spuštění bez grafického rozhraní
základní video

pc má výkon takový že hraji naplno-

wolfenstein the new order

"zpozdene spusteni" znamena ze ta sluzba sa spusti az po par minutach po nabehnuti Windows, t.j. tato sluzba ti urcite spustanie Windows nezpomaluje.

Pomale spustanie Windows spomaluju kadejake posahane antiviry a viry a ine programy spustajuce sa po starte, pripadne aj nejake linky na ploche na neexistujuce servery apod, pripadne HW problem (vadne sektory na disku, mozes si oscanovat v HD Tune). Cisty Win so spravnymi ovladacmi na normalnom funkcnom HW spusta tak 30sekund.

Nemuze. Pouzi HD Tune a full error scan.
Ked si to uz rozosieral kdejakymi care nezmyslami tak rovno nainstaluj Win nacisto a neinstaluj tam potom ziadne rozdrbavatka, len spravne ovladace z webu vyrobcu dosky a grafiky, a hru (alebo co tam chces na tom PC robit), nic viac.

Defragmentaciu mozes skusit.

a když změnim počet jader po spuštění na půlku tak zbylá jádra budou volná a tim by to také mělo jet rychleji ne , jinde asi problém nebude po spuštění take nic špatného není jo a využití ram nic není co by vytěžovalo RAM divné je akorát to že po spuštění systému sem rychle dal správce úloh a bylo využito 0% a pak problikly a změnily se ikony na ploše a stouplo využití ram

#GRAF

Ked obmedzis pocet jadier tak NIKTO nebude moct pouzivat dalsie jadra.
Prestan vymyslat nezmysly, jedine co s tym mozes robit je prescanovat ten povrch disku na chyby, a odinstalit antiviry a viry a ine havede ktore su napr. v msconfig po spusteni, pripadne na inych miestach (viry)
P.S: ked mas potrebu nieco studovat tak si urob log z hijackthis a studuj si ho

Tak ještě zkus MBAM - v nouzáku!

... divné je akorát to že po spuštění systému sem rychle dal správce úloh a bylo využito 0% a pak problikly a změnily se ikony na ploše a stouplo využití ram

To není divné, ale normální. Souvisí to se startem systému a postupným náběhem potřebných služeb (jsou většinou na sobě závislé). Služba, která zobrazuje obsazení RAM se spustí až po nějaký době a v době, kdy ještě není spuštěná to zcela logicky ukazuje 0.

Jak myslíš, že se lépe zbavíš svinstva:
a) spustíš systém normálně, tedy prvně naběhnou i breberky, které si tak mohou hlídat spuštěné procesy a pokud spustíš nějaký prohledávač, mohou mu podvrhnout o sobě falešné informace, takže skenovací SW nerozezná, že jde o malware
b) spustíš systém v nouzáku, kdy naběhne jen jádro systému, bez dalšího balastu a následně spuštěnému skenovacímu softu už v cestě nestojí žádná překážka a on může snáze rozpoznat škodlivé soubory.

já ještě nemam nainstalovaný některé programy např open office.ještě v pc nemam vše isntalace problšhla minulý týden
kraviny tady opravdu nemám
ještě se zeptám sophos anti-rootkit my našel asi 50 souborů a bylo tam i toto

DiagPackage.dll.mui
ve složce windows/diagnostic audio

je to vir nebo ne??

Tak nainstaluj tie windows nanovo nacisto a spravne, nabootovanim, idealne vcetne formatovania oddielu. CD urcite bootuje aj ked je poskrabane, skusaj to viackrat (ked nenabehne tak ctrl-alt-del a znova apod). Alebo aj ked to nainstalis z windows tak to po cistej instalacii musi nabiehat za 30sekund, a vypinat sa za 5 sekund a nic nema blikat.

A co jako chceš na Windows ladit?
Nainstaluju legální Windows, všechny správné ovladače (tj. z webu výrobců HW) ve správném pořadí (tj. jako první ovladač čipsetu), nechám proběhnout všechny aktualizace a mám hotovo, můžu instalovat potřebné legální programy. Práce maximálně na 1 den.
Hlavně neinstaluju ladítka a tunítka (typu CCleaner, TuneUp,... - ty akorát rozeserou systém k nepoužití) a nelegální kreklé programy (v dnešní době 99,99% cracků obsahuje svinstvo).

:>:Stručně,Windows je legalní všechny ovladače jsou nainstalovány z disku který byl u toho,žádné nepotřebné programy nemám jen to co potřebuji tečka

potřebuji nějaké řešení bez reinstalace nebudu to přece přeinstalovávat stačilo mi to před 15 dni

to bude asi něco s windowswm

prosím o odpověď na toto prý by to mohlo pomoct

v bisou se dá vypnout bootovaní z internetu
disketový,
lpt port,
a ještě něco ,
to prý zrychlí jen o pár sekund ale i to je dobré

a nějaké služby systému vypnout
třeba update , Search superfetch a td

nevyžaduji aktualizace v počítači soubory vyhledávám jen málokdy,prostě at se to spouští jak má

v bisou se dá vypnout bootovaní z internetu
disketový,
lpt port,
a ještě něco ,
to prý zrychlí jen o pár sekund ale i to je dobré

radši to někomu dej na novou instalaci. ve tvých rukou je to naprostá ztráta času.
kdybych věděl, že budeš psát takové hovadiny, ani jsem se nenamáhal s rozepisováním.

keby to bolo nainstalene dobre, tak by to bootovalo 30sekund, jak vsetkych ostatnych 100milionov PC na svete po cistej instalacii Win. Nikto nevie co si tam uz rozhasil jakymi ovladacmi alebo virmi alebo podobne. Prva otazka je: po cistej instalacii Win to bootuje 30sekund? Ak ano tak si postupne sleduj ze po instalacii coho dalsieho sa to posere. Ak ne, tak mas vadny HW.

BIOS nemeraj, to nema s windows nic spolocne. Mozes si v nom vypnut hladanie floppy alebo aj USB legacy support a podobne, aby sa trochu zrychlil.
Windows sa teda po tej cistej instalacii spusta jak dlho? (nic dalsie tam este neinstaluj)

P.S. ak je v tom PC zapojene napr. nejaka citacka kariet interna tak ju odpoj z dosky, pripadne odpoj aj nepotrebne SATA zariadenia, nejaka zmena?

Mas tam nejaky problem v HW. Skusil si napr. vymenit kabel k disku? V BIOSe mas defaults? Poodpajane USB citacky a podobne veci z dosky?
Alebo to nejak neinstalujes nacisto a ostava ti tam nejaky bordel, skus zrusit uplne vsetko na HDD killdiskom a nabootovat to CD. Ked je poskrabane skus nejak urobit kopiu vo Win alebo si zozen ine.

totálně prasečí hudba.
jak může waittokillservice ovlivňovat start windows?
většina lidí tam má defaultních 5000ms a přesto jim windows nenabíhají 87s jak tobě.
jedna technická: obvykle se upravuje větev "CurrentControlSet", ale třeba se k tomu ten youtube exot dopracoval, tolik času jsem s tím neztrácel.

jaké ovladače jsi instaloval? jak?
jaký antivir?
u xp čekaly windows na přiřazení adresy z dhcp, se statickou ip naběhly rychleji. u win7 jsem si nevšim, jestli je rozdíl.

hw: těch 6gb ram je co za mix?
typ základní desky?
jak je to s režimem hdd (transfer mode)?

ovladače jsem instaloval Z CD (vložil jsem disk do mechaniky a nainstaloval nedal sem instalovat vše ale jen ovladače deaktivoval jsem google chrome,tunepc,toolbar to jsou zbytečnosti

u xp čekaly windows na přiřazení adresy z dhcp, se statickou ip naběhly rychleji. u win7 jsem si nevšim, jestli je rozdíl.

????

board gigagybte
hd mode normal

ale dozvěděl jsem se se že pokud mam tolik ram tak je zbytečnost mýt tak velký stránkovací soubor MAM HO VĚTŠÍ NEŽ RAM O 172MB = 6172MB

swap: to je microsoftí debilita, nastavovat swap v násobcích ram. swap je proti ramce extrémně pomalý a nemá žádný smysl ho využívat. už od dob winxp stačí nastavit symbolickou pevnou velikost 512mb, jen jako pojistku.
po vytvoření to na rychlost spouštění nemá vliv.

dhcp: pc nemá ip adresu, vyžádá si ji od dhcp a čeká na ni. u xp toto zdržení trvalo 20s.

funkční instalace ovladačů:
1) chipset driver k základní desce, jistější je pak reset (protože závislosti)
2) ostatní, není třeba mezi nimi resetovat.

ano, ip si můžeš nastavit ručně. (ip mimo dhcp rozsah + maska + brána + dns)
ale jdeš špatnou cestou, dhcp nemůže za tak pomalý start.

instalace windows byla úplně nová s formátem, nebo jsi jen něco přeinstaloval?

furt nevíš, jaký je režim sata řadiče (transfer mode) - viz ten hd tune, crystaldiskinfo, ...

zůstává tajné, co máš za programy v "po spuštění", jaký antivir, jaké služby dalších cizích programů. výpis udělá třeba hijackthis.

podle stopek bios načítá 15sekund

nefunguje ti detekce disků v biosu nebo to visí na nějakém konfliktním hw - typ základní desky je tajný.

a když zapomeneme na pomalý start - windows fungují normálně, nebo co vlastně už týden řešíš?

instalace byla nová jen sem si tam dal složku z dokumentama ( i když sem jí tam neměl byl start pomalý)

po spuštění nic kromě zvukového ovladače nic se po startu jiného nespouští

v bisou sem už dávno vypnul disketovku

řeším pomalý start (a mimo jiné po spuštění pc pomalý start internetového prohlížeče pak funguje normálně naběhne hned cookies vyčištěno žádné doplnky)

disk je nerozdělený, data a systém na jednom společném hnoji, profil uživatele vesele kyne a výsledný bordel nejde normálně zálohovat.
ať žije budoucí fragmentace.
přenosový režim disku to zobrazuje jako u ata disku, zvláštní soft.

typ desky i ostatní hw je tajný.

disketovka nemá na nic vliv, když z ní nenastavuješ bootování. fak nevím, proč furt řešíš blbosti. místo toho sis mohl druhý týden číst v logu hijackthis a učit se.

takže kromě pomalého startu systému startuje pomalu i internetový prohlížeč? máš tam vůbez ramku? (hw je už víc než týden tajný)
psal jsi něco o 6gb ram - to je nějaká směska ramek?

hledání náhodných aktualizací je k čemu - v prohlížeči událostí se snad po zapnutí objevily nové chyby? jaké?

naplánované úlohy: snad víš, k čemu sis ty ultymate kupoval. já bych všechny ty úlohy související s media center zakázal.

deska Z68AP ramka elpiga 2gb3x

prohlížeč událostí po startu chyba

Služba AODDriver4.2 neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Systém nemůže nalézt uvedenou cestu.

informace

Stav služby Vzdálené volání procedur (RPC) byl změněn na: Spuštěno

ted koukám co se my to objěvuje v prohlížeči událostí (sice sem měl problémy s nastavením data a času (bater...) ale je to divné to jsem eště neměl w7

toto je 2009 a toto je 2015?? poslední udalost v 2009

Operační systém se vypíná v systémovém čase ‎2009‎-‎07‎-‎15T05:14:28.145619200Z.

a první v 2015

Operační systém byl spuštěn v systémovém čase ‎2015‎-‎02‎-‎06T15:19:48.290799700Z. tak to nevím co to je

do té desky se strkají paměti v párech. zkus jednu vyndat, jestli to nepojede normálněji.

AODDriver4.2:

I stopped, then disabled the 'AMD Fuel Service'. I then deleted the single reference to 'AODDriver 4.2.0' in the registry.

spusť si ms autoruns, zakaž start neexistujícího driveru.
ručně viz registry:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/currentControlSet/Services/AODDriver4.2.0
"start" -> "4"

to s tím časem neřeš; staré záznamy z doby, kdy byl na desce nesmyslný čas.

ano a ještě sem se zaměřil na prohlížeč událostí ještě před tím než naběhne plocha,plocha naběhne v 11:24 a v událostech je toto (před 11:23) minutu před tím než naběhne plocha /to je asi to co brzdní start toto

Relace Microsoft-Windows-Setup byla zastavena v důsledku následující chyby: 0xC000000D. 11:23:47

plocha naběhla v 11:24:24

umístení sem našel tady

C:\Windows\Panther\setup.etl

Nič neodstraňuj.

PC nevypínaj, ale radšej využívaj spánok do RAM prípadne spánok hiberfile na hdd. Reštartuj PC raz do mesiaca, po aktualizáciách.

Stiahni si Autoruns.exe.

Ak si schopný rozpoznať v autoruns.exe systémové programy a programy ktoré používaš k práci tie ponechaj, balast korektne odinštaluj alebo odstráň prípadné reziduá neplatných kľúčov z Registrov.