Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podpora ECC u RAMky

mám dotaz...
chci si do PC koupit RAMku, která má funkci ECC (oprava chyb), ale moje základní deska to nepodporuje..
asi hloupá otázka, ale vadí to nějak, že by RAMka nešla? děkuji

Zkusím to vysvětlit pochopitelně:
Unbuffered moduly jsou v podstatě totožné s běžnými. Pouze je tam navíc další paměťový obvod, který rozšiřuje šířku paměťové sběrnice o dalších 8 bitů pro ECC. Těchto o bitů při zapojení do desky bez podpory ECC zůstane nevyužitých.
Na ECC Registered modulech jsou ještě navíc oddělovače sběrnice, které umožní na serverových deskách zapojit větší počet modulů na paměťovou sběrnici, ale na běžných deskách s tím řadič pamětí nepočítá, takže se jeví jako nefunkční.

~Jestli chces zakoupit <EEC RAM>, tak si zjisti zda ho podporuje tva sestava , jestli nejde o "SERVER", nebo potrebovat kontrolovat chyby "single-bit", je to zbytečnost.
Jestli myslís ze jsou rychlejsí, to se mylís, naopak drazsí ano :-)