Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS M2V po restartu se už nenačte systém,vadnej HDD

Zdravím mám tu ASUS M2V po restartu se už nenačte systém,je vadnej HDD ? V HD Tune se tváří jako OK i v UBCD,nainstaluju W XP ,ovladače + pak k GPU po restartu to už nenajede ani připojení na net nesvítí,nejdřív jsem měl zato že to dělá vadná GPU protože ani nešla instalace a mrzlo to,tak jsem tam hodil starší a vše ok i po restartu jenže jak jsem nainstaloval ovladače nVidia a restart tak to zase nenajelo při načítání se to sekne,když Pc vypnu na tvrdo zase zapnu tak to najede v pohodě po restartu už zase ne.GPU je OK ,zdroj taky,RAM taky HDD se tváří taky OK ale typnul bych to na něj může tohle dělat deska?Když jsem zkoušel Live Xubuntu tak to najelo normálně jenže bez netu.

Kondíky jsou v pořádku zdroj je dlouho otestovanej ca rok jsem na něj jel a defakto s tou deskou jel taky ca měsíc bez problémů akorát jinej HDD,já bych to viděl na ten HDD ale nevím proč je všude OK,prostě po restartu to už nenajede načítá se pak to zmizne a objeví se znova načítání kde to pomalu zamrzne po čárkách,jak to vypnu a zapnu je tabulka spusti běžným způsobem a najede to pak normálně,po výměně tý GPU už najede i net z Live Xubuntu ....

Takže výměna za jinej HDD vše OK i po restartu jenom NET se nenacte, tak jsem hodil ten původní HDD a ten se načet taky a kupodivu i po restartech NET chvilku jel a po třetím restartu už nejde,dioda nesvítí, takže je asi v hajzlu sitovka,otázka proč se to už neseka ten původní a jestli to bylo tím HDD.

Smazal jsem to komplet v UBCD znova naformatoval a sekalo se to pořád, ovšem ted když jsem zkusil jinéj HDD kterej je OK a jede jak má i po restartu tak teď jede najednou i ten druhej normálně i s restartem,tak těžko říct jestli prostě blbne nebo to dělá MB,každopádně síťovka je v haji a tím jsem dneska skončil.

• Hm, o jaky jde disk, nezajima me znacka ale velikost.*
Vytvor novou instalaci na vytvorene PART, dejme tomu z 500GB rozdelis na 20-25GB (PO INSTALACI)na instalaci a zbytek v lepsim pripade c:250 d:250GB
Jiny SATA kabel jsi zkousel(nejde li o IDE, pata)

Ne je to malej 20GB HDD IDE, viz screen nahore potřebují jenom otestovat MB jestli funguje jak má a protože se to po restartu dokola sekalo,najelo to pouze po vypnutí a zapnutí tak jsem měl zato že to je asi ten HDD,tak jsem ho vyměnil za 160GB SATA a vše v pořádku a když jsem vrátil ten 20 GB tak už taky, tak jsem tam kde jsem byl buďto vadnej HDD nebo MB.U ty MB odešlo napájení CPU a ted i sitovka tak jestli nejde do kytek ta.

řadič disku, síťovka, řadič marwell - všechny patří do jižního můstku chipsetu.
takže ta deska (chipset) je podezřelá.

jenže se dívám do specifikací různých modelů m2v (neupřesnil jsi) a nikde žádný marwell není, nanejvýš řadič jmicron. cos to tam teda instaloval?
chtělo by to projít nějaký diagnostický program (já používám siw), co tam máš skutečně za hw.

Je to přesně tato....overview

Jinak jsem to testoval na tomto.

Athlon x2 5200+ ten je na 100% v pořádku.
RAM Kingston 1 GB - testována přes Live CD.OK
PSU - Fortron 350W - na tom jsem do teď jel u MMC a žádnéj problém.
HDD- SG 20 GB IDE - testy všude OK
GT 430 tam si nejsem jistej jestli je na 100% OK tak jsem zkoušel ještě s overenou GT 7600

Tady jsem řešil ten Marvell + ten CPU van errorr

pc.poradna.net

VIA® VT8237A South Bridge: 2 x UltraDMA 133/100/66/33, 2 x Serial ATA with RAID 0, RAID 1, JBOD
Marvell 88SE6121: 1 x Serial ATAI/II, 1 x External Serial ATA 3Gb/s hard disk

ovladače pro w7 to nemá, tak se nediv. buď jsi tam měl nechat vistu a mohlo ti to bez problému chodit, nebo tam při nedostatku sata portů dokup řadič.

To všechno už mám zakázané ten Marvell a u toho fan CPU ignore,jenže se začíná drbat podezřele dost věci,nejdřív to nechtělo po restartu načíst systém ,najel jenom v nouzaku po vypnutí a zapnutí najel normálně pak do toho sitovka, záhada že ten HDD ted jede úplně v pohodě v četne restartu.

Divný taky že v XP nešli nainstalovat ovladače k ty GT430 žádný, k GT 7600 šli pak normálně.Když jsem instaloval XP s tou GT430 tak instalace vytuhla a ani po restartu se nepustila,po výměně za GT 7600 vše OK, ale na jiným PC jela ta GT 430 bez problémů.

Takže po znova zapnutí to najelo i s netem,ovšem nainstalovat ovladače k GT 460 neslo furt to hazelo error u tech starsich,novy se nespustili vubec,po restartu už ani tuk ani se starsi GPU jenom najedu do BIOSu,takže jako první sezenu někde jinej HDD a pak už je ta MB definitivně na vyhozeni pokavad to bude to samí...